«ریال کد» به صورت آزمایشی شهریورماه راه اندازی می شود – اقتصاد برتر


تهران – اقتصاد برتر – ۰۴ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبر به نقل از بانک اول، علی صالح آبادی در توضیح بیشتر این موضوع افزود: ارز رمزنگاری شده به جای همان اسکناسی خواهد بود که مردم در دست دارند و فرد به جای اسکناس، ارز دیجیتال دارد. به این معنا جهانی (رمزارز) نخواهد بود و ریال اسکناس با رمزار جایگزین می شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین درباره زمان و نحوه اجرای کد ریالی گفت: با تکمیل زیرساخت های لازم انشالله تا شهریور ماه به بهره برداری می رسد و آموزش ها و اطلاعات کافی قبل از اجرا ارائه خواهد شد تا مردم می تواند با سازوکار آن آشنا شود و در جریان قرار گیرد؛» همزمان به صورت آزمایشی در یکی از مناطق آغاز و سپس در سراسر کشور پخش خواهد شد.

صالح آبادی همچنین در خصوص اقدامات دولت و بانک مرکزی در خصوص ارزهای رمزنگاری شده و نظارت در این حوزه، با بیان اینکه این موضوع در دولت جمع بندی می شود، خاطرنشان کرد: این موضوع در دست دکتر است. دروغ گفتن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور دولت تصمیم می گیرد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.