رکود گریبان اقتصاد آمریکا را گرفته است – اقتصاد برتر


در حالی که اقتصادهای جهانی به تازگی از بحران کرونا رها شده اند، اما داده‌های جدید نشان می‌دهد، رشد اقتصادی آمریکا با کاهش تولید ناخالص داخلی روبرو شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

علی رضا پور کارشناس بازار‌های مالی درباره رکود در اقتصاد آمریکا می‌گوید، GDP آمریکا به زیر ۲۰ تریلیون دلار بازگشته است. و اقتصاد آمریکا نتوانسته هنوز به ترند رشد قبل از کوید برسد.

بگفته رضا پور دلیل کاهش GDP، افت تراز تجاری آمریکا با سایر کشورهای جهان است بگونه ای که صادرات آمریکا به سایر کشور‌ها کاهش داشته و مصرف در داخل آمریکا رشد داشته است.

پس انداز مردم آمریکا بشدت کاهش یافته و درآمدشان نسبت به تورم کاهش قابل توجهی داشته است.

رضا پور می‌گوید، درآمد واقعی مردم آمریکا سیر نزولی در ۷-۸ ماه اخیر داشته است، سطح درآمد مردم نسبت بههزینه خانوار کمتر شده و صندوق پس اندازهای مردم تقریبا خالی شده و به ۶٫۲ رسیده است. مردم آمریکا بیش از گذشته از اعتبار خانوار استفاده کرده اند و بانک‌ها نگران این هستند که مردم در آینده نتوانند هزینه‌هایی را که از محل کارت‌های اعتباری خود انجام داده اند را پرداخت کنند لذا این امر باعث می‌شود مصرف مردم در آینده کاهش یابد و روی فروش کارخانجات تولیدی اثر محسوس داشته باشد. چون مردم قادر به خرید کالای بیشتر نیستند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.
رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت