رژیم غذایی غربی و خطر سرطان روده بزرگ


ارتباط سرطان روده بزرگ با رژیم غذایی غربی

یک رژیم غذایی غربی سرشار از گوشت قرمز و فرآوری شده با سرطان روده بزرگ مرتبط است. رژیم غذایی غربی سرشار از گوشت قرمز و فرآوری شده، شکر و غلات تصفیه شده و کربوهیدرات ها خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

یافته های اخیر نشان می دهد که تغذیه تاثیر زیادی بر سلامت انسان دارد. انواع غذاهایی که ما مصرف می کنیم می توانند بر میکروبیوتای روده تأثیر بگذارند و باعث تغییرات فیزیولوژیکی شوند و همچنین مستقیماً پاسخ بدن را هدف قرار دهند.

رژیم غربی یا رژیم غربی با مصرف زیاد چربی های اشباع شده و ساکارز در رژیم غذایی و مصرف کم فیبر رژیمی مشخص می شود. این رژیم غذایی با مقدار زیادی گوشت قرمز و فرآوری شده مشخص می شود. شواهد زیادی وجود دارد که این ادعا را تایید می کند که رژیم غذایی غربی خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و چاقی را افزایش می دهد.

شواهد جدید گوارشی همچنین ارتباطی بین رژیم غذایی غربی و سرطان روده بزرگ ناشی از میکروبیوتای روده پیدا کرده است.

رژیم غذایی غربی

سرطان روده بزرگ چیست؟

سرطان کولورکتال که معمولاً به عنوان سرطان کولون شناخته می شود، بیماری است که در آن سلول های روده بزرگ یا رکتوم خارج از کنترل رشد می کنند. یکی از شایع ترین علائم سرطان روده بزرگ تغییر در عادات روده مانند افزایش یبوست یا اسهال است. یک مطالعه جدید در سراسر کشور به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که الگوهای غذایی استاندارد غربی ممکن است در ایجاد سرطان روده بزرگ (CRC) نقش داشته باشد.

این تحقیق نشان می دهد که این غذاهای فاقد مواد مغذی به دلیل تأثیراتشان بر میکروبیوتای روده باعث ایجاد تومورهای CRC می شوند. دانشمندان ارتباط قوی بین عادات غذایی غربی و تومورهای CRC که حاوی سطوح بالایی از باکتری pks+ هستند، پیدا کردند. محققان همچنین سایر عوارض جانبی باکتری ها را کشف کرده اند که می توانند رشد تومور CRC را سرکوب کنند.

محققان اخیرا مشاهده کردند که تومورهای CRC با سطوح بالای pks+ E. coli با رژیم غذایی سرشار از گوشت قرمز و فرآوری شده و کالری خالی مرتبط هستند. آنها بر این باورند که غذای ناسالم می تواند فعالیت سرطان زایی کولی باکتین، ماده ای که از E. coli به دست می آید، در روده تحریک کند.

کولی باکتین و E. coli رژیمی

کولی باکتین جزء طبیعی میکروبیوم روده است. با این حال، سویه های خاصی از این باکتری دارای گروهی از ژن ها به نام جزایر پلی کتید سنتاز (pks) هستند. این سویه‌های pks+ E. coli سم کولی‌باکتین را تولید می‌کنند که می‌تواند به DNA آسیب برساند و جهش‌های سلولی را ایجاد کند که باعث افزایش CRC می‌شود.

خوردن یک رژیم غذایی غربی، که گاهی به آن رژیم آمریکایی نیز می گویند، که عمدتاً از گوشت قرمز و فرآوری شده، شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده تشکیل شده است، می تواند باعث التهاب روده و سیستمیک شود که پیش درآمدی برای سرطان روده بزرگ است.

رژیم غذایی نامناسب همچنین با عدم تعادل میکروبیوتای روده، یکی دیگر از عوامل مرتبط با CRC، مرتبط است. علاوه بر این، مطالعات قبلی E. coli و سایر باکتری ها را با این سرطان مرتبط کرده اند. در نتیجه، محققان این فرضیه را مطرح کردند که رژیم غذایی غربی ممکن است خطر بیشتری برای تومورهایی با سطوح قابل توجهی از pks+ E. coli داشته باشد. با این حال، تا این مرحله آنها نمی دانستند که آیا ارتباط رژیم غذایی با سرطان روده بزرگ بسته به باکتری روده متفاوت است یا خیر.

رژیم غذایی غربی و سرطان روده بزرگ

روش ها و نتیجه گیری

محققان دو مطالعه سراسری را بررسی کردند تا ببینند چگونه رژیم های غذایی غربی ممکن است بر فعالیت میکروبی روده و احتمال CRC تأثیر بگذارد. این مطالعه شامل ۱۲۱۷۰۰ زن ۳۰ تا ۵۵ ساله بود که در سال ۱۹۷۶ ثبت نام کردند. مطالعه پیگیری متخصصان سلامت در سال ۱۹۸۶ شامل ۵۱۵۲۹ مرد ۴۰ تا ۷۵ ساله بود.

این مطالعات بینش دقیقی را در مورد تاریخچه پزشکی و رژیم غذایی افراد در طول ۳۰ سال ارائه کرد. آنها فرصتی منحصر به فرد برای بررسی الگوهای غذایی طولانی مدت افرادی که از ابتلا به سرطان در رابطه با بروز CRC طبقه بندی شده بر اساس سطوح pks+ E. coli بی اطلاع بودند، فراهم کردند.

داده ها برای سوگیری انتخاب بالقوه و عواملی مانند شاخص توده بدنی (BMI)، فعالیت بدنی، مصرف دخانیات و الکل، و سابقه خانوادگی CRC تنظیم شدند.

در مجموع ۱۳۴۷۷۵ شرکت‌کننده در این دو مطالعه اطلاعات رژیم غذایی کافی برای گنجاندن در این تجزیه و تحلیل ارائه کردند. در میان آنها، محققان ۳۲۰۰ مورد CRC را پیدا کردند.

تیم تحقیقاتی گفت که DNA از بخش های بافت بایگانی شده تومورهای روده بزرگ برای یافتن سویه های pks+ E. coli استخراج شده است.کار زیادی باقی مانده است که باید انجام شود.

محققان اذعان کردند که مطالعه آنها دارای چندین محدودیت است. مطالعات بیشتری برای تأیید اینکه چگونه رژیم غذایی غربی یا برخی غذاها و pks+ E. coli می توانند با هم برای ترویج CRC کار کنند، مورد نیاز است.

محققان همچنین گفتند که جمعیت مورد مطالعه عمدتاً قفقازی غیر اسپانیایی بودند. با این حال، آنها شواهدی از روند رو به رشد CRC زودرس در میان سایر گروه های قومی پیدا کردند.

محققان تفاوت‌های جنسیتی را در بروز سرطان کولون pks+ E. coli دریافتند، اما مکانیسم‌های اساسی همچنان نامشخص است. همچنین، خطاهای اندازه گیری و اختلاط ناخواسته در تأثیر عوامل ممکن است برخی از نتایج را منحرف کرده باشد.

همتای خوبی برای کولی باختین

در حالی که کولی باکتین باعث رشد سرطان در تومورهای CRC می شود، برخی از محققان معتقدند که میکروبیوم سالم روده ممکن است پیشرفت تومور را متوقف کند.

دانشمندان دانشگاه میشیگان اخیرا دریافتند که متابولیت روترین، تولید شده توسط باکتری Lactobacillus reuteri، دارای پتانسیل ضد سرطانی قوی در رده های سلولی CRC و in vivo است.

به امید تاثیر گذاری

این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی است که رژیم غذایی غربی را با باکتری های بیماری زا خاص در سرطان مرتبط می کند. در نهایت، پزشکان بر این باورند که این تحقیق نشان می دهد که چگونه انتخاب های غذایی می تواند به جلوگیری از CRC کمک کند.

سالم ترین رژیم غذایی چیست؟

تحقیقات جدید همیشه استخراج می شود. برخی ادعا می کنند که رژیم غذایی مدیترانه ای سالم ترین است، در حالی که برخی دیگر معتقدند که رژیم غذایی گیاهی بهترین راه برای پیشگیری از سرطان و سایر بیماری ها است.

به طور خاص برای کاهش خطر سرطان روده بزرگ، شواهد زیر با مطالعاتی که از کاهش مصرف گوشت قرمز حمایت می‌کنند، همخوانی دارد.

محققان عادات غذایی بیش از ۷۰۰۰۰ نفر را تجزیه و تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که رژیم گیاهخواری خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.

خطر ابتلا به سرطان کولورکتال در افرادی که رژیم گیاهخواری داشتند ۲۲ درصد کمتر از افراد غیر گیاهخوار بود. این الگوهای غذایی می توانند انسولین و فاکتورهای رشد شبه انسولین، دو هورمون مرتبط با سرطان روده بزرگ را در مقایسه با رژیم های غذایی سنتی آمریکایی کاهش دهند.

مطالعه دیگری در بریتانیا به این نتیجه رسید که پس از یک پیگیری متوسط ​​۱۱.۴ ساله، ۵۴۹۶۱ سرطان، از جمله ۵۸۸۲ سرطان روده بزرگ، ۷۵۳۷ سرطان سینه یائسه و ۹۵۰۱ سرطان پروستات شناسایی شد.

در مقایسه با گوشت خواران معمولی، مصرف کمتر گوشت، ماهی یا گیاهخواری با خطر کمتر سرطان مرتبط بود.

منابع مقاله

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.