روزهای خوب طلا و بیت کوین – اقتصاد برتر


تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم ۰.۹ درصد کاهش یافت که دومین کاهش متوالی است که نشان دهنده یک رکود عمیق است.

تهران – اختازبرتر – ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

بر اساس گزارش #اکونومیست، دفتر تحلیل اقتصادی روز پنجشنبه گزارش داد که اقتصاد ایالات متحده برای دومین سه ماهه متوالی از آوریل تا ژوئن منقبض شد و به ترس از رکود در ایالات متحده دامن زد. این به دنبال کاهش ۱.۶ درصدی در سه ماهه اول و افزایش ۰.۳ درصدی بود که بدتر از برآورد داوجونز بود. به طور رسمی، دفتر ملی تحقیقات اقتصادی در حال اعلام رکود یا انبساط در اقتصاد است، اما به نظر می رسد که در مورد این آمار اظهار نظری نکرده است. اما به نظر می رسد دومین قرائت منفی متوالی از تولید ناخالص داخلی کشور را در آستانه یک رکود طولانی مدت قرار می دهد. تولید ناخالص داخلی گسترده ترین معیار اقتصاد است و شامل سطح کلی کالاها و خدمات تولید شده در طول دوره است.

بیت کوین تحت تاثیر سیگنال فدرال رزرو و همچنین احتمال رکود اقتصادی روزهای صعودی را پشت سر می گذارد. پاول، رئیس کل بانک مرکزی در سخنانی اعلام کرد که این موسسه بسته به وضعیت اقتصاد در مورد نرخ سود تصمیم می گیرد. این خبر خوبی برای بازارهایی مانند طلا و بیت کوین است. بیت کوین نیز امروز افزایش قیمت داشت و با رشد نرخ ۴.۵ درصدی، اکنون در منطقه ۲۴۰۰۰ دلاری در نوسان است. طلا نیز وضعیت خوبی دارد و سه روز متوالی افزایش یافته و اکنون در محدوده قیمتی ۱۷۶۰ دلار معامله می شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.