رد صلاحیت لاریجانی به خصوص با این دلایل شورای نگهبان چیز عجیبی بود


محمدرضا بهنار، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: آنچه به ذهن می رسد این است که رد صلاحیت آقای لاریجانی به خصوص با دلایلی که شورای نگهبان ارائه می کند، چیز عجیبی است. اینکه شورای نگهبان می گوید رای ما مخفی است و آقایانی که رای داده اند نام نمی برند و دلیل رای خود را فاش نمی کنند، درست نیست. اینطوری نمیشه آقایان حداقل رای خود را توجیه کنند که فلانی صلاحیت این و آن را ندارد. اگر اینطور است متهم به اعمال سلیقه می شوند که صراحتاً فقها و حقوقدانان شورای نگهبان سعی در اعمال سلیقه ندارند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: رد صلاحیت آقای لاریجانی به ویژه با دلایلی که شورای نگهبان ارائه می کند، موضوع عجیبی است. اینکه شورای نگهبان می گوید رای ما مخفی است و آقایانی که رای داده اند اسم نمی برند و دلیل رای خود را فاش نمی کنند، درست نیست. اینطوری نمیشه آقایان حداقل رای خود را توجیه کنند که فلانی صلاحیت این و آن را ندارد.

یک سال و نیم دیگر به پایان دوره مجلس یازدهم باقی مانده و این روزها انتقادات زیادی به عملکرد بهارستان نشین فعلی محمدرضا بهانر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین می شود که مجلس را محل مجلس عنوان می کند. از رهبران حکومت داری خوب می گوید: کسانی که در مجلس هستند مردم هستند. آنها کارشناس و دانشمند هستند، اما هیچ جا حکمرانی نخوانده اند. وی در بخشی دیگر از سخنان خود از ایجاد قانون جامع انتخابات صحبت می کند و می گوید که اگر ۵ نفر در انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شوند باید نماینده ۵ ایده موجود کشور باشند. بهنار که در دوران سیاسی خود ۷ دوره نمایندگی خانه ملت را برعهده داشت در بخشی از سخنان خود به تصویب مجلس اشاره می کند و می گوید در مجلس از ابتدا تا انتها مطالبات غیرممکنی داریم. وی در این گفتگو به رد صلاحیت لاریجانی نیز اشاره می کند و در خصوص عملکرد شورای نگهبان تاکید می کند که رد صلاحیت لاریجانی به خصوص با دلایلی که شورای نگهبان ارائه می کند، اتفاق عجیبی بود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.