رتبه بندی معلمان یک کار وقت گیر است ارزشیابی معلم نباید بیش از ۱.۵ ماه طول بکشد.


وزیر آموزش و پرورش گفت: ارزشیابی هر معلم نباید بیش از یک ماه و نیم طول بکشد. بابت تاخیر در بررسی معلمان پوزش می طلبیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در برنامه جهان آرا با اشاره به هفته دولت اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر هر دو معلم بودند؛ در حالی که باهنر هر دو معلم بودند. باید یاد و خاطره همه معلمان شهید را گرامی بداریم.

نوری در پاسخ به این سوال که در دوران تصدی شما چه اقداماتی در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۹ تصویب شد اما در این دولت با توجه به منویات مقام معظم رهبری اولین اقدام تحولی انجام شد. : اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و محوریت آموزش و پرورش راهی به سوی تربیت معلم است.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان در ابتدای دولت نیاز به نوسازی داشت، گفت: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در ابتدای دولت ۱:۱۰۰ بود در حالی که باید به نسبت ۱:۲۰ استاد برسیم. به ازای هر ۲۰ دانش آموز این نسبت احیا می شود و هزار پزشک و معلم جذب می کنیم و ۳۰۰ نفر نخبه برای آموزش و پرورش جذب می شوند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: هر دانشجو معلم پس از فارغ التحصیلی باید برای دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی در آزمون جامع شرکت کند. معلمی که در آزمون جامع مردود می شود، از مزایای قانون ارزشیابی بهره نمی برد.

نوری تصریح کرد: مقررات دولت قبل مشکلات زیادی داشت که نیاز معلمان را به طور کامل در نظر نگرفت. وی گفت: این آیین نامه در نهایت ۲۴ آذرماه به تصویب رسید و سامانه بارگذاری مدرک معلم از ۲۶ این ماه راه اندازی می شود.

رتبه بندی امری مسلم است نوری گفت: بابت تاخیر در اجرای رتبه بندی معلمان عذرخواهی می کنیم. از امروز بیش از ۸۰۰ هزار نفر در این رتبه بندی قرار می گیرند و سعی می کنیم مراحل اجرایی را به سرعت انجام دهیم، البته برخی از اقدامات ما در رابطه با رتبه بندی زمان بر است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ارزشیابی معلمان نباید بیش از یک ماه و نیم طول بکشد. به تمام استان ها اعلام شده است که برای ارزشیابی هر معلم حداقل یک ماه و حداکثر یک ماه و نیم در نظر گرفته شده است.

نوری توضیح داد که آموزش و پرورش به دلیل کندی بازگشت او چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. وی گفت: خیرین در سال گذشته ۳ میلیارد تومان کمک کردند اما امسال این مبلغ به ۸ میلیارد تومان رسیده است.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.