راه حل های ساده برای کاهش مصرف پلاستیک


پلاستیک یکی از مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست است.

پلاستیک
این ماده مصنوعی است و در طبیعت وجود ندارد و یکی از آن محصولات مشتق شده از روغن است که اثرات مضر زیادی برای محیط زیست دارد و سال ها طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شود.راه حل های ساده برای کاهش مصرف پلاستیک

با وجود خسارات آنها به محیط زیست و سلامت انسان از هر نوع مواد پلاستیکیدر قالب ظروف یکبار مصرف، بطری های آشامیدنی، کیسه های زباله و فریزر و غیره استفاده می شود که البته در برخی موارد بازیافت آنها به درستی انجام نمی شود.

اما با راهکارهای ساده می توان مصرف انواع پلاستیک را کاهش داد و به حفظ محیط زیست و سلامت انسان کمک کرد.

شیشه های مربا یا ترشی را نگه دارید و به جای ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف از آنها استفاده کنید تا مصرف مواد پلاستیکی را کاهش دهید و از ورود مواد شیمیایی به بدن و به خطر انداختن سلامتی خود جلوگیری کنید.

به کودکان اسباب بازی های پلاستیکی ندهید و آنها را با اسباب بازی های چوبی جایگزین کنید.

حذف ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی، قاشق و چنگال در مهمانی ها و استفاده از وسایل فلزی، استیل و غیر پلاستیکی در کاهش مصرف مواد پلاستیکی موثر است.

بطری آب به همراه داشته باشید و از خرید آب معدنی خودداری کنید، مواد غذایی را به جای بسته بندی پلاستیکی کنار شیشه بخرید، هنگام خرید نان و سایر محصولات یک کیسه پارچه ای همراه داشته باشید، در صورت داشتن فضای موثر و ساده به زباله های پلاستیکی و کمپوست نه بگویید. راه حل هایی برای کاهش مصرف پلاستیک در نظر گرفته شده اند

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.