راهکاری برای درمان آیبوست | شرکت دارویی پوراطب گستر


بیش از یک پنجم، یبوست مزمن را تجربه می کنند. ایبوست حالتی است که در زنان سالم بسیار شایع است. ایبوست حالتی است که اگر مورد توجه قرار نگیرد، براحتی شما د.ما،ر عوامل متعدی از رژیم غذایی ژرفته تا دیگر بیماری ها در ایبوست نقش درد که می تواند به بروز مککلات منجر شود. در این مقاله به علت بروز یبوست و عوارض ناشی از آن و راهکاری برای درمان یبوست می پردازیم.

چه وقت می گوییم فرد مبتلا می شود؟
اکثر افراد تصور می کنند که به معنی نداشتن حرکات مکر و کتفی روس. در واقع، حالتی بسیار پیچیده و ظریف است که با علایم ناشناخته همراه است.
مردم ممکن است تصوری را داشته باشند که اگر هر روز حرکات روده را داشته باشند، نمی توانند از آن استفاده کنند اما شما می توانید فقط با داشتن یکی از علایم زیر مطابق با تعریف از یبوست، به این مشکل پی ببرید:

  • حرکات روده کمتر از سه مرتبه در هفته
  • احساس فشار با شروع یا پایان یافتن حرکات روده
  • یکدست بودن مدفوع است که سنگ و سنگریزه است
  • احساس ناقص

بسته به شدت، یبوست می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند درد شکم و نفخ شود. فشار شدید در طول حرکات روده می تواند باعث بروز موارد زیر شود:

  • هموروئید (رگ های متورم)
  • شقاق مقعد (پاره شدن)
  • پرولاپس (پایین افتادگی) مقعد که درآن، بخشی از رکتوم از طریق مجرای آنوس بیرون زده می شود.
درمان یبوست

انتخاب یبوست چیست؟

بیوست، وجود و عوامل خطر متفاوتی دارد که از رژیم غذایی ضعیف تا بیماری های بسیار جدی است. برحسب اینکه چگونه بدن ما کار می کند، می تواند به سه دسدش برسد:
کند بودن حرکات روده: وقتی مدفوع فورا از مجرای گوارش حرکت نمی کند، ممکن است به یبوست دچد تُ شدر شود. عوامل خطر مربوط به کندی حرکات روده شامل رژیم غذایی کم فیبر، کم شدن آب بدن و مصرف برخی داروها مثل داروهای آرامبخش یا داروهای ضدافسردگی می باشد. انسداد روده یکی دیگر از مواردی است که می تواند از مسدود شدن روده، نقاط باریک در روده بنام تنگی روده یا حتی سرطان باشد.
مشکلات مخابره عصب: مشکلات عصبی می تواند بر حرکت مدفوع در مجرای داروی تاثیر بگذرد.
آیبوست می تواند برای بیماری های پارکینسون و ام.اس به یک متب شیک مت شیب باشد
اختلال در عضله کف لگن: ضعیف بودن عضله لگن و دیگر مککلات مربوط به عملکرد عضله عاملی است که می تواند به یبوست تبدیل شود. گروه کف لگن بایستی به شیوه خاصی کار می کنند تا از طریق مدفوع را از حرکت دهنده راکتوم.

درمان یبوست

درمان یبوست چگونه؟

خبر خوب این است که اگر دچار باشید، تغییر سبک زندگی می تواند به مدیریت و حل این مککل کمک کند. نکات مهم شامل موارد زیر است:
افزایش فیبر: غذاهای غنی از فیبر مثل میوه ها، سبزیجات و غلات کامل و سبوس دار همگی به بهبود کارکرده کمک می کنند. اگر روده حساسی دارید، از خوردن میوه هایی با فروکتوز بالا فروکتوز بالا مثل سیب، گلابی و هندوانه پرهیز که باعث می شود نفخ کنید.
ورزش: ورزش منظم می تواند به حرکت مدفوع در مقعد کمک کند.
نوشیدن آب فراوان: روزانه هشت لیوان آب خوردن و از خوردن کافه پرهیز کنید که باعث کم شدن آب بدن شود.
وقتی احساس دفع مدفوع دارید، فورا به دستشویی مراجعه کنید: وقتی اجبار به دستشویی می‌رود، آن را به سختی نیاندازد.

آشنا با کپسول: بایوگات ویواتیون

دریافت می کنند که به طور متوسط ​​پروبیوتیک ها، زمان حرکت روده را تا ۱۲.۴ ساعت می کند، تعداد حرکات را تا ۱.۳ در هفته افزایش می دهد و به نرم کردن مدفوع کمک می کند و عبور می کند از مقعد را آسان می کند. پروبیوتیک هائی که حاوی بایفیداکتریوم هستند، مواد معدنی رترینوب بشمار می باشند. این مطالعه در مجله تغذیه بالینی آمریکا در اکتبر منتشر شد.

تنظیم: زهرا محبی(کارشناس ارشد تغذیه)
منبع: داروی هاپکینز

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.