رابطه رژیم غذایی با سرطان ۴ ماده غذایی سرطان زا برای بدن


آیا غذاها می توانند بر خطر سرطان تأثیر بگذارند؟

عوامل زیادی می توانند در ایجاد بیماری های مزمن از جمله انواع خاصی از سرطان نقش داشته باشند. رابطه بین رژیم غذایی و سرطان پیچیده است. با این حال، برخی از الگوهای غذایی و انتخاب های غذایی با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. این مقاله توضیح می دهد که چگونه رژیم غذایی می تواند بر خطر سرطان تأثیر بگذارد.

محققان پیش‌بینی کرده‌اند که تا پایان قرن جاری سرطان عامل اصلی مرگ و میر در تمام کشورهای جهان خواهد بود و به همین دلیل پیشگیری از سرطان به یکی از اولویت‌های بهداشت عمومی تبدیل شده است.

اگرچه عوامل زیادی می توانند بر خطر ابتلا به سرطان افراد تأثیر بگذارند، تحقیقات نشان می دهد که عوامل محیطی، از جمله عادات غذایی، می توانند بر خطر سرطان تأثیر بگذارند.

در اوایل دهه ۱۹۶۰، محققان دریافتند که میزان سرطان بین کشورها متفاوت است و دریافتند که بین رژیم غذایی و سرطان ارتباط وجود دارد.

آنها همچنین دریافتند که نرخ سرطان در افرادی که از کشورهای کم خطر سرطان به کشورهای با خطر سرطان بالاتر نقل مکان کرده اند، افزایش یافته است. این نشان می دهد که رژیم غذایی و سبک زندگی تاثیر زیادی بر پیشرفت سرطان دارد.

از آن زمان، محققان برخی از غذاها و عادات غذایی را که ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش دهند، محدود کرده اند.

این مقاله در درجه اول بر روی غذا تمرکز دارد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که مصرف الکل همچنین یک عامل خطر شناخته شده مرتبط با رژیم غذایی برای ابتلا به سرطان است.

رژیم غذایی و سرطان

غذاها و رژیم های غذایی مرتبط با خطر سرطان:

تحقیقات در مورد رژیم غذایی و خطر سرطان در حال انجام است و محققان هنوز چیزهای زیادی در مورد چگونگی و چرایی تأثیر انتخاب رژیم غذایی بر خطر سرطان دارند.

گوشت قرمز و فرآوری شده

دانشمندان می دانند که ارتباط قوی بین خوردن گوشت فرآوری شده و انواع خاصی از سرطان وجود دارد.

در سال ۲۰۱۵، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC)، بخشی از سازمان بهداشت جهانی (WHO)، گوشت فرآوری شده را به عنوان سرطان زا و گوشت قرمز فرآوری نشده را به عنوان “احتمالا” سرطان زا طبقه بندی کرد.

یک بررسی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که افزایش مصرف گوشت فرآوری شده به حدود ۶۰ گرم در روز و گوشت قرمز به ۱۵۰ گرم در روز، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را حدود ۲۰ درصد افزایش می دهد.

رژیم غذایی سرشار از گوشت فرآوری شده و قرمز نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان های دیگر از جمله سرطان معده و سینه مرتبط است. ترکیباتی که در حین پخت و پز و سیگار کشیدن در دمای بالا ایجاد می شود می تواند باعث آسیب سلولی شود که می تواند منجر به افزایش سلول های سرطانی شود. آهن موجود در گوشت قرمز و فرآوری شده نیز می تواند اثر سمی روی سلول ها داشته باشد.

غذاهایی که به شدت فرآوری شده اند

غذاهای بسیار فرآوری شده اغلب حاوی موادی مانند ایزوله های پروتئینی، روغن های هیدروژنه، شربت ذرت با فروکتوز بالا، تقویت کننده های طعم، شیرین کننده های مصنوعی و غلیظ کننده های مشتق شده از فرآوری صنعتی هستند.

نمونه هایی از غذاها و نوشیدنی های بسیار فرآوری شده عبارتند از:

تنقلات شیرین و خوش طعم فوق العاده فرآوری شده، نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا، غلات صبحانه، محصولات گوشتی بازسازی شده، پیتزاهای یخ زده، آب نبات و موارد دیگر.

به گفته کارشناسان بهداشت، رژیم های غذایی سرشار از غذاهای بسیار فرآوری شده، از جمله رژیم های غذایی غربی، خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ با استفاده از داده های نزدیک به ۱۰۵۰۰۰ نفر نشان داد که افزایش ۱۰ درصدی نسبت غذاهای فوق فرآوری شده در رژیم غذایی با افزایش قابل توجه ۱۲ درصدی در خطر کلی سرطان و افزایش ۱۱ درصدی در خطر سرطان سینه مرتبط است.

غذاهایی که به شدت فرآوری شده اند دارای چربی اشباع شده، قندهای اضافه شده و نمک هستند، اما مواد مغذی محافظتی مانند فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی کم دارند. غذاهای فوق فرآوری شده همچنین حاوی ترکیبات بالقوه سرطان زا مانند آمین های هتروسیکلیک و هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای هستند که در طی فرآوری تولید می شوند.

افزودنی های غذایی و آلاینده های شیمیایی در بسته بندی مواد غذایی نیز ممکن است در افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط با مصرف غذاهای بسیار فرآوری شده نقش داشته باشند.

علاوه بر سرطان، خوردن غذاهای بسیار فرآوری شده با بسیاری از بیماری های مزمن دیگر از جمله دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی و همچنین افزایش خطر مرگ به هر دلیلی مرتبط است. مهم است که سعی کنید مصرف محصولات بسیار فرآوری شده را تا حد امکان محدود کنید تا خطر ابتلا به این شرایط را کاهش دهید.

غذاهای شور

رژیم غذایی سرشار از نمک افزوده می تواند خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان، به ویژه سرطان معده را افزایش دهد.

دانشمندان گفته اند که مصرف زیاد نمک می تواند خطر عفونت از باکتری هلیکوباکتر پیلوری را افزایش دهد. عفونت با هلیکوباکتر پیلوری به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد.

رژیم غذایی پر نمک با افزایش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان از جمله سرطان معده و سرطان مری مرتبط است.

نوشیدنی های گرم

نوشیدن نوشیدنی های گرم می تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. این نوشیدنی ها با دمای بالاتر از ۱۴۹ درجه فارنهایت یا ۶۵ درجه سانتیگراد را به عنوان احتمالاً سرطان زا برای انسان طبقه بندی می کند.

بررسی ۳۹ مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که نوشیدن نوشیدنی های گرم با افزایش قابل توجه خطر ابتلا به سرطان مری، به ویژه در جمعیت های آمریکای جنوبی و آسیایی مرتبط است.

این مطالعه نشان داد افرادی که به طور معمول نوشیدنی های بسیار گرم یا گرم می نوشند تقریبا دو برابر بیشتر از افرادی که به طور معمول نوشیدنی های گرم یا سرد می نوشند در معرض ابتلا به سرطان مری هستند.

آسیب مکرر ناشی از گرما به سلول های مری می تواند منجر به ضایعات پیش سرطانی و سرطانی شود.

نوشیدنی های گرم

رژیم غذایی و سرطان _ سایر عوامل خطر

آنها چندین عامل رژیم غذایی دیگر را شناسایی کردند که می تواند منجر به ایجاد سرطان شود. به عنوان مثال، پیروی از یک رژیم غذایی با بار گلیسمی بالا می تواند خطر ابتلا به سرطان آندومتر را افزایش دهد.

رژیم های غذایی با بار گلیسمی بالا تأثیر منفی بر قند خون دارند و می توانند منجر به افزایش مزمن سطح انسولین و مقاومت به انسولین شوند. این می تواند بر سطح هورمون تأثیر منفی بگذارد و منجر به افزایش خطر سرطان آندومتر شود.

رژیم های غذایی با بار گلیسمی بالا معمولاً حاوی قند افزوده و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و برنج سفید هستند.

به گفته آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، آفلاتوکسین ترکیبی است که توسط یک قارچ تولید می شود که در مواد غذایی مانند آجیل، غلات و میوه های خشک که در شرایط گرم و مرطوب نگهداری می شوند، رشد می کند. او فکر می کند آفلاتوکسین سرطان زا است.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفلاتوکسین ها با افزایش خطر ابتلا به سرطان کیسه صفرا و کبد مرتبط است.

دانشمندان قرار گرفتن در معرض آفلاتوکسین را به عنوان یک عامل خطر مهم برای سرطان کبد در کشورهای کم درآمد، به ویژه در افراد مبتلا به عفونت فعال هپاتیت، که در آن آفلاتوکسین بر کبد تأثیر می گذارد، شناسایی می کنند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن از طریق رژیم غذایی

قبل از بحث درباره اینکه کدام غذاها و عادات غذایی ممکن است از سرطان محافظت کنند، درک این موضوع مهم است. دانشمندان بر این باورند که عوامل خطر مهم سرطان، مانند سیگار کشیدن یا مصرف بیش از حد الکل، ممکن است اثرات محافظتی بالقوه رژیم غذایی را نفی کند.

اجتناب از سیگار، کاهش مصرف الکل، کنترل وزن بدن و ورزش برای کاهش خطر ابتلا به سرطان بسیار مهم است.

محققان کشف کرده‌اند که همانطور که الگوهای غذایی خاص می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند، عادات غذایی نیز می‌توانند اثرات محافظتی در برابر سرطان داشته باشند.

به عنوان مثال، رژیم مدیترانه ای سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی و گوشت قرمز و فرآوری شده کم و غذاهای فوق فرآوری شده، اثر محافظتی کلی در برابر سرطان و مرگ و میرهای مرتبط با سرطان دارد.

مطالعات نشان داده اند که رژیم غذایی غنی از میوه ها، سبزیجات و سایر غذاهای گیاهی با فیبر بالا از ابتلا به سرطان محافظت می کند. این به این دلیل است که این غذاها حاوی ترکیباتی هستند که به محافظت در برابر آسیب سلولی کمک می کنند.

خوردن یک رژیم غذایی متنوع با مقادیر بهینه فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی مفید و ترکیبات گیاهی برای سلامت کلی و کاهش خطر ابتلا به سرطان ضروری است.

علاوه بر یک رژیم غذایی غنی از غذاهای گیاهی، کاهش مصرف گوشت فرآوری شده و قرمز، غذاهای بسیار فرآوری شده و شکر و نمک افزوده می تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها و بسیاری از بیماری های مزمن دیگر کمک کند.

آخرین کلمه

اگرچه بسیاری از عوامل، از جمله عواملی که خارج از کنترل فرد هستند، می‌توانند بر خطر ابتلا به سرطان در فرد تأثیر بگذارند، تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم غذایی و سرطان ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و خوردن برخی مواد غذایی می‌تواند احتمال ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد غذاهای بسیار فرآوری شده، محصولات گوشتی فرآوری شده، رژیم غذایی سرشار از نمک افزوده شده و نوشیدن نوشیدنی های گرم می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.

اگرچه دانشمندان هنوز راه زیادی در پیش دارند تا بفهمند رژیم غذایی چگونه بر رژیم غذایی و سرطان تأثیر می گذارد، کاهش یا اجتناب از این غذاها و تنظیم عادات غذایی احتمالاً سلامت کلی را بهبود می بخشد. همچنین می تواند به کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان در افراد کمک کند.

منبع مقاله

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.