رئیس قوه قضاییه خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده تروران سردار سلیمانی شد.


رئیس قوه قضائیه در نامه ای به همتای عراقی خود خواستار تسریع در محاکمه عاملان ترور سردار سلیمانی شد.

به گزارش ملیت، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و مدیریت ارتباطات و اطلاعات ستاد حقوق بشر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در نامه ای نوشته است. نامه ای به فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی عراق که در آن از برگزاری سه دور مذاکرات کمیته مشترک تحقیق بین مقامات قضایی دو کشور، نتایج این همکاری مشترک ابراز خرسندی می کند. نشان دادن اراده دو کشور برای مبارزه با تروریسم، برقراری عدالت، حفظ صلح و امنیت و توسعه روابط دوستانه، به ویژه همکاری های قضایی دوجانبه.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و ۸ تن از همراهان آنها توسط سران آمریکایی و نمایندگان آنها در عراق، ناقض صلح و امنیت بین المللی است، افزود: این اقدام تروریستی منجر می شود. موضع بین المللی در مورد نقض حاکمیت دو کشور، اصول شناخته شده حقوق بین الملل و نقض تعهدات بین المللی برای حمایت از مقامات دولتی اتخاذ شد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی آژه ای تصریح کرد: اگرچه این حمله تروریستی توسط رئیس جمهور آمریکا و با مشارکت برخی از مقامات و کشورهای دیگر انجام شد، اما جایگاه آنها مانع از پاسخگویی و مجازات آنها نمی شود و کسانی که در سیستم قضایی عراق هستند این نشان دهنده عزم کشور برای دستگیری، محاکمه و مجازات این جنایتکاران است.

رئیس قوه قضاییه در ادامه هشدار داد: پیش نیاز قوه قضائیه رعایت اصل سرعت رسیدگی است. با توجه به اینکه اقدام تروریستی مذکور در عراق رخ داده و بیش از دو سال از وقوع آن می گذرد، از مردم ایران درخواست می شود دستور تسریع در تحقیقات، محاکمه و مجازات عاملان این جنایت را صادر کنند. در این راستا قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران همچنان آماده ادامه همکاری با دستگاه قضایی جمهوری عراق است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای در پایان از خداوند متعال برای دولت و ملت دوست و برادر جمهوری عراق آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.