رئیس جمهور عراق: برجام باید احیا شود/ آشتی ایران و کشورهای عربی ضروری است


برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق با تاکید بر اینکه باید توافق هسته‌ای با ایران (برجام) وجود داشته باشد، یافتن نوعی سازش بین ایران و کشورهای عربی را ضروری دانست.

رئیس جمهور عراق: برجام باید احیا شود/ آشتی ایران و کشورهای عربی ضروری است
رویداد۲۴ رئیس جمهور عراق در سخنانی با تاکید بر اینکه باید با ایران توافق هسته ای (برجام) وجود داشته باشد، وجود نوعی سازش بین ایران و کشورهای عربی را ضروری دانست.

به گزارش انتخ، برهم صالح رئیس جمهور عراق در گفتگو با شبکه سی ان ان درباره مذاکرات هسته ای با ایران گفت که باید توافق هسته ای با ایران و همچنین نوعی آشتی بین ایران و کشورهای عربی وجود داشته باشد.

به گزارش میدل ایست نیوز، صالح تصریح کرد که باید این موضوع را از طریق دیپلماتیک حل کنیم و راه حل نظامی وجود ندارد.

وی افزود: ایران یک طرف مهم و تأثیرگذار است و ما با این کشور مرز طولانی و انواع تعاملات اعم از فرهنگی و اجتماعی و منافع مشترک امنیتی داریم.


به خواندن ادامه دهید: بایدن در طول سفر خود به خاورمیانه چگونه سعی کرد عربستان و اسرائیل را با توافق احیای برجام همراه کند؟


رئیس جمهور عراق افزود: کشورش نقش بسیار مهمی در میانجیگری عربستان سعودی و ایران در زمان مناسب ایفا می کند و تاکنون مذاکراتی بین ایران و تعدادی دیگر از کشورهای عربی در بغداد انجام شده و فضا بهتر شده است.

صالح خاطرنشان کرد که خاورمیانه به هماهنگی امنیتی نیاز دارد زیرا تروریسم همچنان یک مشکل بزرگ است که ما باید با آن مبارزه کنیم.

وی همچنین تاکید کرد که باید راهی برای خروج سوریه از هرج و مرجی که مدت هاست در آن گرفتار شده بود، پیدا کرد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.