دو قانون مالیاتی جدید – اقتصاد برتر


تهران – اختازبرتر – ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک اول، بر اساس قانون مصوب شورای اسلامی، پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های کنترلی و با توجه به آماده‌سازی زیرساخت‌ها و سامانه‌های لازم به تدریج اجرا می‌شوند. این موضوع اخیرا در جلسه ستاد اقتصادی دولت مطرح و همزمان با اطلاع رسانی عمومی نسبت به اجرای قانون مورد تاکید قرار گرفت. در همین راستا وزیر اقتصاد در تبادل نامه ای با دکتر. رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به ماده ۲ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، اعلام کرد: کلیه واجدین شرایط ملزم به ثبت نام در سامانه مودیان هستند.

در ادامه این مکاتبات آمده است با توجه به اینکه سامانه مودیان در تیرماه سال جاری ارائه شده و سازمان امور مالیاتی آمادگی اجرای قانون پایانه های مغازه و سامانه مودیان را دارد، لذا پیشنهاد می شود فراخوان به عنوان پیگیری می شود تا این طرح در مرکز هماهنگی اقتصادی دولت اجرا و تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

۱) فراخوان اجرای داوطلبانه قانون توسط مودیان داوطلب و برخی مودیان خاص اعم از سهامی و شرکت های دولتی و مودیان مشمول قانون بودجه ۱۴۰۱ مورخ ۱۵/۰۵/۱۳۰۱ جهت اجرای قانون ۱۳۰۱/۰۷/۰۱.

۲) فراخوان اجباری اجرای قانون توسط اشخاص حقوقی به استثنای اشخاص حقوقی موضوع ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده مورخ ۰۱/۰۷/۱۳۰۱ اجرای قانون ۱۰/۰۱/۱۳۰۱.

۳) فراخوان اجباری اجرای قانون توسط کارآفرینان مشمول ۸ فراخوان قبلی مالیات بر ارزش افزوده در تاریخ ۱۰/۰۱/۱۴۰۱ جهت اجرای قانون ۰۱/۰۱/۱۴۰۲.

۴) فراخوان اجباری اجرای قانون توسط کارآفرینان گروه اول و دوم کارآفرینان موضوع آیین نامه ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم ۱۰/۰۱/۱۴۰۲ برای اجرای قانون ۰۱/۰۴/۱۳۰۲.

۵) فراخوان اجباری اجرای قانون توسط سایر اشخاص در تاریخ ۰۱/۰۷/۱۴۰۲ جهت اجرای قانون ۰۱/۱۰/۱۴۰۲.

تبصره: هر شخص حقوقی می تواند در هر یک از فراخوان های فوق شرکت کرده و به صورت داوطلبانه قانون را اجرا کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.