دوره آموزشی رهبران تحول آفرین در مشهد برگزار شدفاطمه غلامی شهرآرانیوز; حمید رفیعی مدیر اجرایی دوره تحول در گفت و گو با خبرنگار شهرآرا گفت: این دوره با هدف آشنایی معلمان با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توسط ستاد اجرای سند و با همکاری ستاد اجرایی این دوره برگزار شد. با سازمان بسیج دانشجویی و دانشگاه فرهنگیان.

وی گفت: در این دوره معلمان به مدت ۱۰ روز با ۳۵ استاد از سراسر کشور دیدار خواهند کرد تا مبانی تحول بنیادین را بیاموزند، سعی در اجرای راهکارها و ارائه اسناد تحولی به مدارس و کیفیت را به مدارس دولتی بدهند.

مراسم افتتاحیه دوره آموزشی راهنمایان تحول عصر ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، رضا مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور و ۱۵۰۰ معلم برگزیده از سراسر کشور برگزار شد. اول شهریور در مجتمع آیها مشهد.

حمید رفیعی دبیر اجرایی این مراسم گفت: دوره رهبران تحول ویژه معلمانی است که به صورت رسمی در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای فاز اول مطالعاتی، سه بخش حضور مجازی (۱۰ روزه) و مطالعه مستمر پیش بینی شده است.

دبیر اجرایی این دوره بیان کرد: این دوره ۱۰ روزه با حضور اساتید برجسته کشور و با استفاده از چرخه ارائه، مطالعه، بحث و تبادل نظر و فرآیندهای ارسال و در تمامی مراحل عملکرد شرکت کنندگان برگزار می شود. تحلیل و بررسی شد. ادامه روند دوره بر اساس نتایج آزمون و تجزیه و تحلیل عملکرد فرآیندی شرکت کنندگان است که کیفیت مشارکت و نظارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رفیعی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این دوره، آمادگی رهبران تحول در مناطق مختلف آموزشی برای هدایت مدارس تحول در هر منطقه است و در هر منطقه آموزشی تعدادی مدرسه بر اساس سند تحول بنیادین به عنوان «نمونه» انتخاب می شود. مبانی آنها تمرکز بر آموزش شش بعدی است.

وی ادامه داد: انتخاب این مدارس و راهنمایی و مشاوره مستمر آنها و همچنین نظارت بر آنها توسط رهبران تحول انجام می شود، رهبران تحول متعلق به مردمی هستند که هر سه مقطع تحصیلی شامل یادگیری مبانی تحول، آشنایی با آنهاست. مبانی تعلیم و تربیت اسلامی و در نهایت آشنایی با الگوهای عملی مدیریت و تربیت در مدارس (مدیریت مدرسه و برنامه درسی تحول آفرین)، انتخاب می شوند، مربیان می توانند از میان معلمان، مدیران و کارکنان برجسته با رویکردهای تربیتی و تحول آفرین باشند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.