دستگیری اعضای باند ۴ فروشنده سوالات امتحانی/ سرکرده باند ۱۷ ساله است!


فارس نوشت: در بررسی های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که این فرد شماره کارت را برای فروش سوالات به خریداران ارائه کرده و در تحقیقات انجام شده صاحب کارت شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری اعضای باند چهار نفره فروش سوالات امتحانی و مدارک جعلی در شهرستان پاکدشت خبر داد.

سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به برگزاری کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ و رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان و شهرستان پاکدشت، فردی که در شبکه های اجتماعی سوالات کنکور سراسری را با مدارک جعلی می فروخت شناسایی شد.

وی گفت: در تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که این فرد شماره کارت را برای فروش سوالات به خریداران ارائه کرده و در تحقیقات انجام شده صاحب کارت شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: با بررسی صورتحساب متهم و تصاویر دوربین از خیابان ها و اصناف محل مراجعه متهم به پولشویی، همدست دیگر متهم و رئیس تیم پولشویی کلاهبرداری که یک نفر ۱۷ ساله بود. مرد ساله ای شناسایی و در حالی که قصد فرار از پایانه های خروجی استان تهران را داشت دستگیر و سپس سرکرده و سایر اعضای باند که ۳ نفر بودند شناسایی و دستگیر شدند.

سردار عزیزی تصریح کرد: اعضای این باند ابتدا با استفاده از روش های کلاهبرداری اعتماد قربانیان را جلب می کردند و سپس از هر قربانی مبالغ هنگفتی حدود چهارصد میلیون ریال دریافت می کردند و با روشی جدید اقدام به پولشویی و محو رد آنها می کردند.

وی افزود: متهمان دستگیر شده با درج آگهی های استخدامی و اعلام اینکه برای کسب درآمد و اشتغال اقدام به ایجاد حساب ارز دیجیتال کرده اند و با واریز مستقیم وجوه از شهروندان کلاهبرداری می کنند، سعی در جذب افراد کم دانش در این زمینه داشتند. در حساب جستجوگر به آنها گفته شد که در ازای دریافت درصدی از ودیعه، ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و به کیف پول مظنون اصلی (کیف پول دیجیتال) منتقل می کنند تا هیچ اثری از هویت باقی نماند. ۳۰ مظنون شناسایی شدند و تلاش برای شناسایی مظنونان دیگر ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خاطرنشان کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا و با استفاده از محتوای متنوع و آموزشی آن، هرگونه مورد مشکوک را به نشانی www.Report Cyberpolice.ir Cyber ​​گزارش دهند. در بخش مرکز اورژانس، لینک را با ما به اشتراک بگذارید تا گزارشات عمومی یا @Cyberpolice را در تمام شبکه های اجتماعی داخلی ثبت کنیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.