در صورت تخلف از فلسفه بیمه تکمیلی در بیمارستان / مبالغ جزئی که در هیچ فاکتوری ثبت نشده است.


حالا برای هر عملی که می خواهید در بیمارستان انجام دهید باید جداگانه با پزشک صحبت کنید. و مشکل از جایی شروع می شود که دکتر می گوید: من بیمه اضافی نمی گیرم و باید هزینه جراحی من را نقدا پرداخت کنید!

به گزارش ملیت به نقل از فارس، این گزارش گلایه جمعی از شنوندگان از اجرای ناقص بیمه تکمیلی در بیمارستان ها را نشان می دهد. بیمه تکمیلی برای رفع نگرانی بیماران از هزینه درمان در هنگام مراجعه به بیمارستان بوده است، اما عدم حمایت برخی پزشکان از یک سو و نظر بیمارستان ها در مورد اجرای بیمه تکمیلی از سوی دیگر باعث شده است که این طرح تا حد زیادی ذاتی است از دست دادن و به یک وعده اعتبار کاهش می یابد. با توجه به اینکه «بیمه تکمیلی مورد قبول بیمارستان است، اما پزشک نه!» از مراجع و نهادهای مربوطه درخواست رسیدگی به این موضوع را داشته ایم.

ابتدا بپرسید که آیا دکتر شما بیمه تکمیلی را قبول می کند یا خیر!

این اواخر هر بیمارستانی که با بیمه تکمیلی قرارداد دارد می روید و می گویند باید اول از پزشکتان بپرسید که آیا بیمه تکمیلی را قبول می کند یا خیر! آقای حسینی، مسئول ثبت احوال پویش سخنان خود را اینگونه آغاز می کند: اگر برای عمل به بیمارستان مراجعه کردید، نگران هزینه آن نباشید. تا همین چند وقت پیش همینطور بود. وقتی برای درمان یا جراحی به بیمارستان خود که با شرکت بیمه قرارداد بسته بود رفتیم، هیچ هزینه ای نداشتیم. ما فقط مقررات دولتی را اعلام کردیم و تا سقف مشخصی که بیمه تکمیلی ما قول داده بود می‌توانیم از خدمات درمانی بیمارستان استفاده کنیم.

اما حالا برای هر عملی که می خواهید در بیمارستان انجام دهید باید جداگانه با پزشک صحبت کنید. و مشکل از جایی شروع می شود که دکتر می گوید: من بیمه اضافی نمی گیرم و باید هزینه جراحی من را نقدا پرداخت کنید! بیمارستان مورد نظر نیز شریک قراردادی بیمه شما می باشد. اما در حالی که انتظار دارید تمام هزینه های جراحی توسط بیمه تکمیلی شما پوشش داده شود، به شما می گویند: «پزشک شما بیمه تکمیلی را نمی پذیرد. “هزینه را آزادانه بپردازید.”

جداول فرعی که در هیچ فاکتوری ثبت نشده است

اینجا دو اتفاق می‌افتد: اول اینکه قبل از عمل باید حقوق دکتر را نقدی و نقدی پرداخت کنید. بدتر از آن، این مبلغ زیر جدول در هیچ یک از قبض ها و قبض ها لحاظ نمی شود و در نتیجه شرکت بیمه این مبلغ را به شما پرداخت نمی کند.

بگذارید برای شما مثالی بزنم. قبل از عمل دکتر می گوید باید ۵ میلیون تومان به عنوان هزینه عمل جداگانه پرداخت کنید. در ادامه ۵ میلیون تومان به عنوان حقوق پزشک در قبض بیمارستان ثبت می شود. در اینجا حقوقی که پزشک برای عمل می گیرد در واقع ۱۰ میلیون تومان است که فقط نیمی از آن در قبض لحاظ می شود و توسط بیمه به شما بازپرداخت می شود. “چه کسی مسئول پول اضافی است که در اینجا پرداخت کردید؟”

اگر بیمه تکمیلی بی اثر شود

بیمارستان بیمه تکمیلی را می پذیرد، اما روشی است که بیمار عملاً از بیمه تکمیلی خود سود مورد انتظار را نمی برد.» حسینی به موضوع مهم دیگری که امروزه در مورد بیمه تکمیلی وجود دارد، می گوید: «مشکل دوم این است که بیمارستان می گوید: «ابتدا باید هزینه عمل را کامل بپردازید تا عمل انجام شود. در ادامه اسناد تبلیغاتی را به شما می دهیم که می توانید به بیمه گر ارائه دهید و پول خود را از بیمه تکمیلی برداشت کنید.» درو این در واقع فلسفه بیمه تکمیلی را زیر سوال می برد.

اصولاً اگر بیمه تکمیلی داشته باشید، وقتی به بیمارستان می روید نگران هزینه ها نباشید. حالا دیگر نمی توانید از این بیمه تکمیلی استفاده کنید. شما باید هزینه های جراحی یا دندانپزشکی و غیره را بپردازید و سپس بر اساس مدارک ارائه شده توسط بیمارستان، پول خود را از شرکت بیمه دریافت کنید. خوب، بیمار ۴۰، ۵۰ میلیون یا حتی بیشتر از کجا می آورد که همزمان هزینه عمل را به بیمارستان بدهد؟ بیمه تکمیلی باید همین سختی ها و شرایط سخت را برای بیماران کم کند. قبلا هم همینطور بود. آنها مجبور نبودند هزینه جراحی را به بیمارستان بپردازند. در نهایت شما مبلغ کمی را به عنوان کسر پرداخت می کنید. اما اکنون حتی باید این و آن پول را قرض کنید و تمام هزینه ها را ابتدا خودتان بپردازید، سپس بیمه اضافی به شما پرداخت خواهد کرد.

هزینه جراحی را امروز بپردازید و یک ماه پوشش اضافی دریافت کنید

“البته فقط این نیست. حداقل فرآیند بازپرداخت برای بیمه تکمیلی یک ماه طول می کشد. یعنی باید فوراً هزینه بیمارستان را پرداخت کنید، اما حداقل یک ماه طول می کشد تا همین مبلغ را از بیمه تکمیلی پس بگیرید. فقط اگر به بیمارستان خصوصی نروید. اگر در بیمارستان خصوصی عمل می کنید، برای دریافت پول خود باید دو مرحله را طی کنید: اول از بیمه پایه و سپس از بیمه تکمیلی. و این روند حدود ۲.۵ ماه طول می کشد. منظورم این است که شما درگیر می شوید زیرا پزشک و بیمارستان می خواهند از این روند به نفع خود استفاده کنند.»

متهم در پایان تاکید می کند که با این شرایط نه تنها دیگر تفاوتی بین شرکت های بیمه وجود ندارد، بلکه بیمه اضافی دیگر مزیت محسوب نمی شود: «اگر بیمه گذاران اضافی بخواهند با شرکت یا کارگاه شما قرارداد ببندند. مزایایی که شما به تعداد بیمارستان ها به عنوان قرارداد آنها نگاه می کنید. می گویند هر بار که به این بیمارستان ها می روید بلافاصله قبول می شوید و نیازی به پرداخت هزینه ندارید. و البته مدیریت شما بیمه ای را انتخاب خواهد کرد که با بیمارستان های بیشتری قرارداد دارد. اما با رویه ای که بیمارستان ها در پیش گرفته اند و قول اعتبار به بیماران می دهند، دیگر تفاوتی بین شرکت های بیمه وجود ندارد. از مسئولان ذیربط می خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند و شرایطی را فراهم کنند تا بیماران بتوانند به موقع و کامل از تسهیلات بیمه تکمیلی استفاده کنند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.