خیلی وقت پیش می توانستم وزیر شوم / اگر می توانستم قطعا فرشته نجات خانواده ام بودم نه فوتبال ایران


به گزارش خبرورزشی، علی دایی با اشاره به مسائل اجتماعی گفت: ریشه همه این بلاتکلیفی ها مسائل اقتصادی است، وقتی مسائل اقتصادی حل شد آن مسائل هم حل می شود. قبلاً به ندرت چنین چیزی را دیده ایم، اما شرایط زندگی و اقتصاد مردم بدتر شده است. یکی از بزرگترین مشکلات جامعه مواد مخدر است. متأسفانه این داروها مشکل بزرگی را در جامعه ما ایجاد کرده است. هزینه مصرف یک فرد مواد مخدر ۲۰ برابر بیشتر از یک فرد عادی است.

وقتی از او درباره قرارداد میلیاردی فوتبالیست های ایرانی پرسیدند، تاکید کرد که الان نامش میلیاردی شده است. سه چهار سال پیش دلار ۴۰۰۰ دلار بود الان ۳۰۰۰۰ دلار شده است. قراردادهای میلیاردی معنایی ندارد! میلیاردها را باید با میلیون ها سال مقایسه کرد.

سرمربی سابق پرسپولیس تاکید کرد: بازیکنان باعث خوشحالی مردم می شوند و با تمام وجود کار می کنند و از خیلی چیزها می گذرند. کسانی که میلیاردها درآمد دارند عمر کوتاهی دارند و باید آینده خود را تضمین کنند. این قراردادهای میلیاردی حق شماست. ما به بازیکنان و ورزشکاران در فوتبال و ورزش بسیار کمتر از بقیه دنیا اهمیت می دهیم.

بازیکن سابق بایرن مونیخ و هرتا BSC گفت: من همیشه می گفتم که اگر در آلمان می ماندم با توجه به مالیات هایی که می دادم ماهیانه ۱۰ هزار یورو مستمری می گرفتم. آیا در کشور ما چنین چیزی برای ورزشکاران وجود دارد؟ اگر هست به من بگو ورزشکارانی که درآمد میلیاردی دارند زیاد نیستند. آنها باید آینده خود را تضمین کنند. یک ورزشکار و فوتبالیست در سرتاسر دنیا در بهترین مکان زندگی می کند و بهترین امکانات را دارد. اکنون برای یک خانه ۱۰۰ متری در منطقه یک تهران باید ۳۵ میلیارد تومان بپردازید. یک ورزشکار چند سال باید بدود تا یک خانه ۱۰۰ متری بگیرد؟ در نهایت یک بازیکن می تواند این قراردادها را برای ۱۰ سال امضا کند.

دایی پس از ۲۰ سال با سیدجلال حسینی مدافع و کاپیتان پرسپولیس خداحافظی کرد و گفت: کم پیش می آید که بازیکنی مثل سیدجلال بیاید و ۲۰ سال بازی کند. خود سید یکی از بازیکنان نادر فوتبال ما بود. او از زمانی که بزرگ شد یکی از بهترین های فوتبال ماست. به نظر من سید باید از نظر اخلاقی و فوتبالی جزو بهترین ها باشد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه نمایندگان مجلس قصد دارند در جام جهانی یک مربی ایرانی برای تیم ملی تعیین کنند و این مصداق دخالت سیاسی در این ورزش است، گفت: نظر خاصی در این مورد ندارم. آیا فدراسیون فوتبال ما الان درست کار می کند؟ به من جواب بده. چه کسی به مشکلات تیم ملی رسیدگی می کند؟ وقتی بدانیم تیم ملی فوتبال قطر در این گرما و اردو به اسپانیا سفر خواهد کرد، تیم ملی کشورمان در قطر اردو برگزار خواهد کرد، پاسخ سوال خود را خواهید گرفت.

دایی ادامه داد: ما شعار می دهیم که سیاست در ورزش دخالت نمی کند وگرنه در همه دوره ها همینطور بوده است اما من نشنیده ام نمایندگان مجلس بگویند می خواهند سرمربی تیم ملی را تعیین کنند. نقطه نقطه تیم ملی باید جامعه را شاد و نشاط کند و به این فکر کنیم که اگر خدای ناکرده تیم ملی جام جهانی را نبرد چه اتفاقی می افتد.

وی با بیان اینکه مشکل تیم ملی فقط مدیریت انجمن فوتبال نیست، گفت: متاسفانه ما می خوانیم و به خوانندگی عادت کرده ایم. ما همه حرف می زنیم، اما عمل نمی کنیم. مثلاً سرمربی تیم ملی ما (دراگان اسکوچیچ) می گوید انگلیس را شکست می دهیم. این باعث می شود مردم فکر کنند ما می توانیم این تیم را شکست دهیم. اینها چیزهایی نیستند می بینی آنها می بینند; از کدام گروه به جام جهانی رسیدیم و با کدام تیم ها بازی کردیم؟

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: نمی توانیم خودمان را گول بزنیم بازی های جام ملت های عرب نشان داد در کدام گروه هستیم. برزیل در خانه ۵-۱ کره جنوبی را شکست داد اما ما ۲-۰ به کره باختیم. ژاپن یکی از بازی های مقدماتی جام جهانی در ضربات پنالتی با نتیجه یک بر صفر مغلوب برزیل شد. خیلی باید نگاه کنی این را می گویم که مردم اینقدر امیدوار نشوند و خودشان را گول نزنند. شما نمی توانید انگلیس را با تیم ملی ما مقایسه کنید. حتی ولز و ایالات متحده را نمی توان مقایسه کرد. نتیجه گرفتن در جام جهانی با این گروه خیلی خیلی سخت است.

وی با اشاره به اینکه به عنوان جانشین دراگان اسکوچیچ به او پیشنهاد حضور در تیم ملی ایران داده شده است، خاطرنشان کرد: خیر، چنین پیشنهادی وجود نداشت.

دایی در پایان در پاسخ به اینکه حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال می تواند او را ناجی فوتبال ایران کند، گفت: اگر بتوانم ناجی خانواده ام می شوم. فدراسیون فوتبال جای من نیست. اگر می خواستم رئیس فدراسیون بشوم، خیلی وقت پیش وزیر ورزش ایران بودم! چند بار به من پیشنهاد شد که قبول نکردم و نخواهم پذیرفت. جایگاه اجتماعی و بودن در بین مردم را با هزار تا از این منصب ها و منصب ها عوض نمی کنم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.