خونریزی در زنان مسن – این علائم را جدی بگیرید


خونریزی در زنان مسن یکی از شایع ترین بیماری هاست.سلامت زنان موضوعی است که بسیاری از افراد آن را بیشتر به سن قبل از یائسگی مرتبط می دانند. اما حقیقت این است که مراقبت از سلامتی زنان در دوران یائسگی یعنی در میانسالی و سالمندی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ضامن حفظ سلامت زنان محسوب می شود. به خاطر داشته باشید که بسیاری از بدخیمی ها در زنان از جمله سرطان سینه، رحم و تخمدان در میانسالی ظاهر می شوند. با توجه به اهمیت این موضوع وجود یک پرستار در کنار خانم سالمندی که دچار چنین مشکلاتی است می تواند کمک شایانی به آنها کند.

سالمندان برای اطمینان از سلامت خود نیاز به مراقبت های پزشکی منظم و معاینات منظم دارند و در صورت وجود عوارض برای تعیین زمان حتی در صورت وجود پرستار، این معاینات به طور مرتب انجام می شود.

آیا لکه بینی در این سن باید نشانه سرطان باشد؟

فهرست عناوین:

زنان مسنی که پس از یائسگی لکه بینی را تجربه می کنند باید این موضوع را با پرستار سالمند خود در میان بگذارند زیرا این خونریزی در زنان مسن طبیعی نیست. کمی خون زیاد مهم نیست. با این حال، خونریزی پس از یائسگی می تواند نشان دهنده یک بیماری جدی مانند سرطان باشد. در این مورد نباید شک کرد. توصیه می شود حتی در صورت نداشتن چنین مشکلاتی آزمایشات منظم را انجام دهید.

خونریزی در زنان مسن (واژن) پس از یائسگی:

زنان هنوز هم ممکن است در اثر یائسگی خونریزی رحم داشته باشند، اما با کاهش قدرت باروری آنها با افزایش سن، کمتر متوجه آن می شوند که بسیار نادرست است. به دلیل افزایش سن و ضعیف شدن سیستم ایمنی، قسمت هایی از بدن دچار بیماری می شود و از آنجایی که درصد زیادی از بیماری های خطرناک در زنان مسن رخ می دهد، توجه به علائم و سلامت دستگاه تناسلی در سالمندان ضروری است.
گاهی عدم تعادل هورمونی در بدن باعث خونریزی رحم می شود که با دارو رفع می شود اما گاهی خونریزی در خانم های مسن که خیلی شدید است به دلیل سرطان رحم و آندومتر ایجاد می شود که باید بسیار جدی گرفته شود. می توانید با یک پرستار سالمند که اطلاعات لازم در این زمینه را دارد مشورت کنید و در صورت وجود خطر، مراجعه به پزشک متخصص می تواند از آن جلوگیری کند، زیرا تشخیص دیرهنگام سرطان می تواند منجر به سرایت بیماری به سایر اعضای بدن شود. بافت های اطراف مثانه و لگن سرطانی می شوند و درمان را دشوار می کنند.

خونریزی در زنان مسن اول سلامت

آیا سرطان رحم یا آندومتر باعث خونریزی در زنان مسن می شود؟

البته با افزایش سن و کاهش تولید پروژسترون در بدن، سطح استروژن افزایش می یابد، عدم تعادل هورمونی به هم می خورد، ضخیم شدن دیواره رحم یکی از علل خونریزی در زنان مسن می شود. رشد بیش از حد سلول ممکن است در این ناحیه رخ دهد و علاوه بر خونریزی پس از قاعدگی، درد لگن و درد اطراف نیز وجود داشته باشد که از علائم شایع سرطان رحم یا آندومتر است.
اگرچه ممکن است در سنین پایین ظاهر شود، اما به دلیل چاقی، کم تحرکی و عدم تعادل هورمونی معمولا در افراد مسن دیده می شود. با معاینه و برداشتن بافت از رحم، پزشک می تواند پیشرفت بیماری را زیر نظر داشته و درمان مناسب را دریافت کند.
گاهی پزشکان می توانند با تجویز داروهای کاهش دهنده پروژسترون و استروژن از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کنند، اما در مواردی که بیماری بسیار پیشرفته باشد، می توان سلول سرطانی را با جراحی برداشت و از پرتودرمانی استفاده کرد.

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان یکی دیگر از علل خونریزی در زنان مسن است. یکی از خطرناک ترین انواع سرطان در زنان سرطان تخمدان است که متأسفانه نیمی از افراد بالای ۵۵ سال به آن مبتلا می شوند. اگرچه هنوز علت دقیق این بیماری مشخص نشده است، اما عواملی مانند افزایش سن، مصرف داروهای هورمونی، ناباروری و سابقه خانوادگی در بروز این عارضه موثر است.

سرطان رحم

یکی دیگر از علل خونریزی در زنان مسن سرطان دهانه رحم است که در دهه سوم و ششم زندگی شایع تر است. این بیماری همچنین دارای علائمی است که پس از بروز علائمی مانند خونریزی پس از یائسگی، درد شکم و ترشحات خونی تقریباً از بین رفته است. عامل اصلی این بیماری ویروس HPV است که به راحتی از طریق تماس جنسی و چندین شریک جنسی منتقل می شود.

خوب، اگر فردی سیستم ایمنی قوی داشته باشد، ویروس طی چند سال خود به خود از بین می‌رود، اما برای بیشتر افراد تا پایان عمر بدون ایجاد تبخال باقی می‌ماند. زگیل تناسلی ممکن است قابل مشاهده نباشد. ضایعات سلولی دهانه رحم می تواند باعث ایجاد سرطان در این ناحیه شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از سالمندان و اعزام پرستار مجرب با اول سلامت تماس بگیرید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.