حمله “اف بی آی” به اقامتگاه ترامپ در فلوریدا – اقتصاد برتر


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در بیانیه‌ای اعتراض آمیز، یورش و بازرسی اف‌بی‌آی از اقامتگاهش در ماری لاگو در فلوریدا را تایید و محکوم کرد.

تهران – اختازبرتر – ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور اسبق آمریکا با اعلام این خبر، بازرسی از خانه خود در فلوریدا را دوشنبه شب به وقت محلی در شبکه اجتماعی خود موسوم به “حقیقت” تایید کرد و گفت: این روزها روزهای سیاهی برای کشور ما است. از آنجا که خانه زیبای من در مارالاگو، در پالم بیچ، فلوریدا در حال حاضر تحت محاصره است، توسط گروه بزرگی از ماموران FBI مورد حمله و اشغال قرار گرفته است، آنها حتی به گاوصندوق من نفوذ کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون چنین اتفاقی برای یک رئیس جمهور آمریکا رخ نداده است، افزود: با توجه به همکاری با نهادهای دولتی ذیربط، این اقدامات ضروری و مناسب نیست و موضوع تخلفات دادستانی و استفاده از قوه قضاییه به عنوان سلاح است. این اقدام حمله دموکرات‌های چپ افراطی است که شدیداً از من می‌خواهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ شرکت نکنم. چنین حملاتی فقط در کشورهای شکست خورده و جهان سوم امکان پذیر است و متأسفانه آمریکا اکنون به یکی از این کشورها تبدیل شده و در مقیاس بی سابقه ای به فساد تبدیل شده است.

ترامپ دلیل ورود ماموران اف‌بی‌آی به آپارتمان او را فاش نکرده است، اما به گفته رسانه‌های آمریکایی، اف‌بی‌آی به دنبال جعبه‌هایی از اسناد کاخ سفید است که به آپارتمان ترامپ آورده شده است و می‌گوید اسناد طبقه‌بندی شده جزو شرایط است. یک منبع آگاه در ماه آوریل گفت که وزارت دادگستری تحقیقات مقدماتی را در مورد تلاش ترامپ برای انتقال اسناد رسمی ریاست جمهوری به اقامتگاهش در فلوریدا آغاز کرده است.

این تحقیقات پس از آن آغاز شد که اداره بایگانی و سوابق ملی در ماه فوریه به کنگره اطلاع داد که ۱۵ جعبه اسناد کاخ سفید، برخی از آنها طبقه بندی شده، را در آپارتمان ترامپ پیدا کرده است. در جلسه ۶ ژانویه ۲۰۲۱ کمیته تحقیق در مورد ناآرامی ها، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده به تلاش برای کودتا در حضور اعضای منتخب مجلس نمایندگان متهم شد. تحقیقات درباره علت ناآرامی‌های ۶ ژانویه ۲۰۲۱ ادامه دارد و تحقیقات اخیر در مورد ماهیت این شورش‌ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا «تلاش برای کودتا کرده است».

یک ویدیوی ۱۲ دقیقه‌ای که قبلاً دیده نشده بود، در اولین شش روز از جلسات استماع عمومی در مقابل یک کمیته منتخب از اعضای مجلس نمایندگان نمایش داده شد. در این ویدئو حمله آشوبگران به ساختمان کنگره پس از سخنرانی ترامپ در مورد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا دیده می شود. در زمان حمله، اعضای کنگره در حال برگزاری جلسه ای برای تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات بودند. در شورش های ۶ ژانویه ۵ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ افسر پلیس زخمی شدند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.