حقوق وصی چه زمانی تعیین می شود؟


قائم مقام سازمان بورس در تشریح وضعیت فعلی سهامداری متوفی تاکید کرد که این فرآیند تا پایان شهریورماه به اتمام می رسد.

حقوق وصی چه زمانی تعیین می شود؟
رویداد۲۴ به گزارش همشهری آنلاین، پیمان حدادی با تاکید بر اینکه شرکت امانی به طور مرتب انتساب سهام متوفی را پیگیری می کند، اظهار کرد: در مرحله اول باید برای دسترسی به احکام، ارتباطی بین شرکت امانی مرکزی و قوه قضاییه برقرار شود. قوه قضائیه وراث را تعیین کند تا آن شرکت بتواند اطلاعات لازم را از این احکام به دست آورد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال آماده سازی سامانه تعیین سود سهام عدالت متوفیان است که قطعا این فرآیندها تا پایان شهریور ماه سال جاری به اتمام می رسد.


به خواندن ادامه دهید: سود سهام تیر ۱۴۰۱ چقدر است و چه زمانی پرداخت می شود؟


بر اساس این گزارش از ۴۹ میلیون ذی نفع حدود سه میلیون نفر فوت کردند اما در این سال ها امکان واگذاری سهام متوفیان به وراث وجود نداشت. البته مسئولان چه در دولت فعلی و چه در دولت قبلی بارها قول واگذاری این سهام را داده اند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است. البته لازم به ذکر است سود سالیانه واریز شده برای سایر ذی نفعان در این سال ها برای متوفی محفوظ است و پس از قطعی شدن تکلیف به حساب وراث واریز می شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.