حدود ۲۱۰ پرونده حقوقی برای ورزش خوزستان


مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان اینکه ورزش استان حدود ۲۱۰ پرونده حقوقی در قوه قضائیه دارد، گفت: در نظر داریم شعبه ای از شورای حل اختلاف و قضایی ورزش خوزستان راه اندازی کنیم تا مشکلات و معضلات حل شود. در این شورا به خانواده ورزش خوزستان پیوند خورده است.

حمید بنی تمیم در نشست هم افزایی با هدف افزایش دانش کمی و کیفی کمیته های انضباطی تیم های ورزشی استان ها که امروز ۱۰ آذرماه در محل اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: در قانون اساسی سند اصلی حقوقی کشور که به بررسی اساسی ترین امور کشورمان می پردازد، در فصل سوم خود علاوه بر آموزش، تربیت بدنی و ورزش را در بر می گیرد و این مکان و اهمیت آن ورزش در کشور و در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی است. ، مسائل فرهنگی، اجتماعی و حتی امنیتی.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: من معتقد نیستم چنین جلسه هم افزایی با هدف ارتقای دانش کمی و کیفی کمیسیون های انضباطی برای تیم های ورزشی استان ها برگزار شده باشد. در پی این دوره نیز در نظر داریم شعبه ای از شورای حل اختلاف و قضایی ورزش خوزستان تشکیل دهیم که امیدوارم مسائل و مشکلات مربوط به خانواده ورزش خوزستان در این شورا حل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان اینکه ورزش استان حدود ۲۱۰ پرونده حقوقی در دادگستری دارد، گفت: از پرونده هایی که با آن مواجه بودیم حدود ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از حساب این اداره کل برداشت کرده ایم. ورزش استان که به سختی انجام شد، حدود ۹ میلیارد تومان از این مبلغ به حساب این اداره کل برگشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی مخاطبان و لزوم هم افزایی در موضوعات مختلف باید بگویم که هنوز بسیاری از مربیان و مدیران ورزشی ما اهمیت بار قانونی که بر دوش آنها است را درک نکرده اند. دو سه هفته پیش متوجه شدیم که یک مربی آقایی بدون داشتن دفترچه مربیگری در شهری تدریس می کند و یکی از شاگردان ۱۰ ساله اش به شدت مجروح شده و دانشجو هم بیمه ورزشی ندارد. اتفاقاتی که همچنان ادامه دارد و همه ورزش دوستان باید به جنبه های حقوقی آن توجه کنند.

بنی تمیم گفت: امیدوارم همه بتوانیم در گسترش فرهنگ آموزش و آگاهی ورزشکاران از مسائل حقوقی که گریبانگیر آنها می شود سهیم باشیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.