حجاب اجباری و کشف حجاب اجباری هر دو محکوم به شکست هستند.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به ویدئوهایی که اخیرا توسط ارشاد گشت منتشر شده است واکنش نشان داد.

مجید انصاری در گفت و گو با خبرنگار جماران اظهار داشت: این سوال که امروزه با حجاب یا بی حجابی چگونه برخورد شود به پیام اصلی گروهی از رسانه ها تبدیل شده و واکنش های متفاوتی را در فضای مجازی و حتی تبلیغات منفی بین المللی علیه کشور را به دنبال داشته است. شروع شده است

وی افزود: فکر می کنم باید چند نکته را در این زمینه مد نظر قرار دهیم. نخست لزوم توجه به حجاب به عنوان یک مسئله شرعی برای زنان مسلمان که موضوعی انکارناپذیر است و در آن تردیدی نیست. زنان مسلمان به اصل حجاب پایبند هستند. البته وقتی صحبت از حجاب می شود، کیفیت و نوع حجاب به اینجا مربوط نمی شود. بلکه حجاب در شرع با حدود خاصی برای زن و مرد مطرح شده است. با این حال، بسته به فرهنگ و سلیقه، سبک حجاب در کشورهای مختلف اسلامی همواره متفاوت بوده است. در کشور ما حجاب تنوع زیادی دارد و در نقاط مختلف کشور شکل حجاب زنان متفاوت بود.

وی گفت: نکته مهم نحوه برخورد با پدیده حجاب در ایران است و آیا این برخورد با زنان ایرانی تحت عنوان راه راه راهنما قانونی است؟ و مهمتر از آن، آیا موثر است؟ اینها مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انصاری تصریح کرد: به نظر من شیوه کنونی مبارزه با بی حجابی و بدحجابی و بعضاً فیلم هایی از آن در فضای مجازی منتشر می شود، ربطی به آموزه های دینی و احکام شرعی به ویژه احکام مرتبط با آن ها روا دارد یا خیر. بد این روش ها نتیجه ای جز ایجاد نفرت از دین و انقلاب و اصل حجاب ندارد و باید جلوی آن گرفته شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.