جلوگیری از اتلاف منابع دانشگاه و ارتقای کیفیت تغذیه بیماران با اجرای پذیرایی متمرکز


سالاری در خصوص نارضایتی مردم از کمیت و کیفیت تغذیه قبل از ورود کترینگ گفت: با راه اندازی کترینگ مرکزی علاوه بر جلوگیری از اتلاف منابع دانشگاه، کیفیت تغذیه بیماران و کارکنان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست اطلاع رسانی اجرای طرح کترینگ تغذیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان (تامین مواد اولیه، پخت و توزیع غذا) با حضور ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد. علوم. و همچنین نمایندگان واحد حسابداری و سازمان بازرسی در اتاق جلسات دفتر.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این جلسه با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی در عملکرد هر بیمارستانی بحث تغذیه است، اظهار داشت: سالانه تقریباً ۱۰۲ هزار وعده غذایی برای بیماران و کارکنان استان گیلان مصرف می شود.

سالاری در خصوص نارضایتی مردم از کمیت و کیفیت تغذیه قبل از ورود کترینگ گفت: با راه اندازی کترینگ مرکزی علاوه بر جلوگیری از اتلاف منابع دانشگاه، کیفیت تغذیه بیماران و کارکنان افزایش یافته است.

وی با اشاره به هزینه بسیار بالای تغذیه در دانشگاه و کیفیت بسیار پایین آن که مورد اذعان بیماران و کارکنان است، افزود: همه بیماران، دانشجویان و کارکنان مراکز درمانی نسبت به وضعیت تغذیه به ویژه بی کیفیتی آن اعتراض دارند و ضروری است که این وضعیت از آن بهره مند شود. مردم و بیماران تغییر می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبودهای عمده در بخش تغذیه گفت: ضررهای مالی، غذای غیراصلی، بی کیفیتی غذا، پرداخت اضافی بابت کسر کل قرارداد، قیمت متفاوت غذا در مراکز مختلف، عدم تجانس در تعداد کارکنان پیمانکار در مراکز مختلف، تفاوت در نوع و مقدار مواد اولیه با شرایط قرارداد و گزارش وضعیت،غذاهای اصلی و پیش غذاها و مواد اولیه غیراستاندارد مشکلات عمده تغذیه دانشگاه قبل از اجرا از برنامه غذایی جدید

سالاری با تشریح دلایل ایجاد طرح جدید تغذیه خاطرنشان کرد: برون سپاری امور تغذیه و اجرای طرح جدید با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع دانشگاه و ارتقای کیفیت تغذیه بیماران است.

وی افزود: اجرای خرید متمرکز مواد اولیه پخت و پز و عقد قرارداد با فروشگاه های دولتی، راه اندازی اتوماسیون تغذیه در تمامی مراکز و دانشکده ها و واحدهای دانشگاهی، افزایش کیفیت پخت و توزیع غذا، کاهش هزینه ها و جلوگیری از اسراف و توزیع بیش از حد مواد غذایی. یا نظارت متمرکز بر تغذیه دانشجویان، بیماران و کارکنان در راستای برنامه ریزی اهداف دنبال شده در طرح جدید تغذیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام اینکه وضعیت تغذیه نسبت به قبل از نظر کمی و کیفی بهبود یافته است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جدید تغذیه میزان غذای تهیه شده به طور متوسط ​​۳۵ درصد نسبت به قبل کاهش یافته است. یک سال

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.