تکمیل ۱۰۱ طرح غیرانتفاعی سلامت در گیلان تا پایان سال جاری


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، جلسه هیأت مدیره دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز با حضور جناب دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه، دستیاران و جمعی از مدیران ستادی با حضور مجازی مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها و روسای بیمارستان های استان جلسه ریاست تشکیل شد.
دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تبریک اعیاد قربان و غدیر خم اظهار داشت: این اعیاد مظهر بندگی انسان با خداوند متعال و عمل به مسئولیت ولایت است.

* تامین ۳۰ میلیارد تومان پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سپاه در خاتم الانبیاء*
با توجه به دیدار اخیرش با دکتر. مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: در این جلسه که به منظور پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور برگزار شد، نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان برای پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء سپاه اختصاص یافت.

*تکمیل ۱۰۱ طرح بهداشت عمومی تا پایان سال جاری*
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تکمیل ۱۰۱ طرح بهداشتی غیرانتفاعی تا پایان امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۹ طرح در صورت تامین اعتبار در هفته دولت فعلی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

*آغاز ۲۰ طرح حوزه سلامت در گیلان با ستاد اجرایی فرمان امام*
دکتر سالاری از طرح های عمرانی مشترک با فرمان اجرایی امام خمینی (ره) خبر داد و خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک عملیات اجرایی ساخت ۲۰ پروژه بهداشتی و درمانی در گیلان با مشارکت فرمان اجرایی امام خمینی (ره) آغاز می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم تکمیل تمامی تلاش‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی تا پایان سال مالی، افزود: از این رو زمان جذب سرمایه در وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه محدود است. اساس بودجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید با روسای و مدیریت هماهنگ شود

*پرداخت معوقات کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا خرداد ماه سال جاری*
دکتر سالاری همچنین از تسویه معوقات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و افزود: تمامی پرداختی های کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا خرداد ماه امسال آماده پرداخت بود و مسئولین واحدهای تابعه مسئول تاخیر در پرداخت ها خواهند بود.
وی همچنین از پرداخت کلیه تجهیزات معوقه پزشکی، بازار و اندوخته بازنشستگی تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

*روند صعودی کرونا در گیلان*
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با اشاره به روند رو به افزایش ابتلا به کرونا در گیلان گفت: فعال سازی مراکز جامع سلامت شهری و روستایی و ایجاد مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت برای غربالگری و واکسیناسیون باید در دستور کار قرار گیرد.

*طرح حفاظت مدنی و جوانان اولویت اساسی در کشور است*
دکتر سالاری طرح حفاظت مدنی و جوانان را از اولویت های اصلی کشور برشمرد و تصریح کرد: به نظر می رسد به طرح حفاظت شهروندی و جوانان در استان آنطور که باید پرداخته نشده است.
وی با اشاره به تقاضای زیاد برای خدمات دندانپزشکی در استان، گفت: علاوه بر تقویت نظارت میدانی دستیاران پزشکی و آموزشی، نیاز به راه اندازی مراکز تخصصی دندانپزشکی در برخی شهرستان ها احساس می شود.

*داروهای نادر و تخصصی باید در داروخانه های ارجاع دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارائه شود*
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص عرضه ارزان و به موقع داروهای خاص و کمیاب به عنوان یکی از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ایجاد داروخانه مرجع در هر شهر یکی از الزامات اساسی است و باید مورد توجه قرار گیرد. بلافاصله در دستور کار قرار می گیرد زیرا ما معتقدیم که اگر بیمار نتوانست دارو را در داروخانه پیدا کند، باید آن را در داروخانه دانشگاه پیدا کند.
لازم به ذکر است در این جلسه علاوه بر معاونان و مدیران منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تعدادی از مدیران شبکه بهداشت و درمان و مدیران بیمارستان های استان به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص حفظ و ارتقای سلامت پرداختند. سطوح
انتهای پیام/

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.