تکلیف معلمان بازنشسته در رتبه بندی چه شد؟چیزی را گزارش کنید شهرآرانیوزرحمت الله نوروزی امروز پنجشنبه ۳ آذر در جمع خبرنگاران درباره اهداف طرح ارزشیابی معلمان گفت: جلسه هفتگی در فراکسیون فرهنگ شورای اسلامی برگزار می کنیم و در مورد محورها و رویکردهای این طرح بحث و تبادل نظر می کنیم.

وی با اشاره به ویژگی های معلم نمونه و تاکید در طرح ارزشیابی معلم، تصریح کرد: معلم باید برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه داشته باشد، همچنین معلمان باید سازنده، متعهد و برنامه محور و همچنین دارای برنامه ریزی باشند. دیدگاه اخلاقی در تدریس و حفظ قداست معلمان باید همراه با یادگیری در کلاس باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول در شورای اسلامی با بیان اینکه صنف معلم توانمندی است، گفت: این صنف معلمی توانمند است. پویا و هیجان انگیز است، گفت: معلم علاوه بر طرح درس باید پژوهش محور و مقاله محور باشد، بله معلم ما باید در هزاره سوم دوران دانش محوری گام های بلندی بردارد.

نوروزی با بیان اینکه شورای اسلامی با طرح سنجش معلمان درصدد ترمیم حقوق نیست، تصریح کرد: با اجرای این طرح درصدد تعدیل حقوق هستیم.

وی با بیان اینکه طرح ارزشیابی باید با هدف ایجاد انگیزه و رقابت در بین معلمان باشد، گفت: آن دسته از معلمان بازنشسته ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ مشمول طرح ارزشیابی معلمان می شوند.

نماینده مردم علی آباد کتول در شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا سایر مستمری بگیران مشمول طرح ارزشیابی معلمان می شوند یا خیر، گفت: دولت و شورای اسلامی در تلاش برای اجرای طرح برابری بازنشستگان هستند و سازوکارهای این طرح به طور کامل تعریف شده است و بنابراین پس از تکمیل اعلام خواهد شد.

نوروزی تاکید کرد: مستمری بگیران ما در شرایط سختی به سر می برند در حالی که تورم بالای ۴۰ درصد است اما فقط ۱۰ درصد افزایش حقوق اعمال شده است و این دو مقوله ناسازگار هستند و باید یکسان شوند.

منبع: ایسنا

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.