توهم فوتبالیست ها و ایران ۲۰۰ میلیونی!


به گفته برخی از فوتبالیست های ایران اعم از مدیران، مربیان و بازیکنان، جمعیت ایران سه برابر جمعیت فعلی کشور است.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، ۴۰، ۵۰ و حتی ۶۰ میلیون هوادار فوتبال اعدادی هستند که چند سالی است از سوی مدیران، مربیان، بازیکنان و پیشکسوتان تیم ها مطرح می شود. به نوعی به نظر می رسد که این افراد از اندازه و بزرگی چنین اعدادی بی خبرند.

تعداد زیادی بارها و بارها گفته اند که “تیم ما ۴۰ میلیون هوادار دارد”. این رقم گاهی به ۶۰ میلیون نفر هم می رسد و روزی دیر نیست که یک نفر همه مردم ایران را به نفع تیم محبوبشان مصادره کند و آنها را نه تنها فوتبالدوستان، بلکه طرفدار تیم خودشان بداند.

در این سال ها بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون نفر طرفداران پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی دست به دست شده اند. این اعداد به این معناست که اگر ۶۰ میلیون نفر طرفدار پرسپولیس یا استقلال هستند، باید عددی هم برای هواداران سایر تیم ها در نظر گرفته شود.

با توجه به اینکه انتشار گسترده کارت هواداران در ایران مرسوم نیست، هیچ کس آمار دقیقی از تعداد هواداران و حتی نسبت آنها نمی داند، اما نظرسنجی های تلویزیونی و اینترنتی و تعداد بینندگان همچنان می تواند آماری تخمینی برای آن ارائه دهد. حضار. اما موضوع هواداری را باید به صورت پنهانی تحلیل کرد.

وقتی صحبت از جمع و تفریق این اعداد می شود، با یک محاسبه سرانگشتی می توان نتیجه گرفت که جمعیت ایران بر اساس این افراد حدود ۲۰۰ میلیون نفر است!

برخی هواداران پرسپولیس ۵۰-۶۰ میلیون هوادار، استقلالی ها ۴۰-۵۰ میلیون و تراکتوری ها ۳۰-۴۰ میلیون! حتی یکی از مجریان تلویزیون اصفهان تعداد هواداران سپاهان را ۷-۸ میلیون نفر تخمین زد. اعدادی که بدون متر یا استاندارد و فقط برای بزرگنمایی، اما به صورت جدی بیان می شوند. اگر تیم هایی مثل ملوان، فولاد خوزستان، مس کرمان، آلومینیوم اراک، سپیدرود رشت و… روی هم به هواداران خود ارزش بدهند، بعید نیست که جمعیت ایران به ۲۰۰ میلیون نفر برسد.

برخی از نظرات مسئولان در مورد تیم ها به شرح زیر است:

ریکاردو ساپینتو: من مانند ۴۰ میلیون هوادار تیم، اشتیاق زیادی دارم.

امیرحسین فتحی، مدیرعامل سابق استقلال: باشگاه ما ۳۰ میلیون هوادار دارد.

محمدرضا زنوزی مالک تراکتور: جمعیت آذربایجانی کشور زیاد است. ۳۰ میلیون نفر در ایران از پیروزی در جام حذفی خوشحال شدند.

ابراهیم شکوری معاون سابق پرسپولیس: پرسپولیس ۴۰ میلیون و ۵۰ میلیون هوادار دارد.

علیرضا منصوریان سرمربی سابق تراکتورسازی: باشگاه ما ۳۰ میلیون هوادار دارد.

استراماچونی سرمربی سابق استقلال: ۲۵ میلیون هوادار پشت تیم هستند.

میلاد میداودی بازیکن سابق استقلال: چرا باید با استقلال ۵۰ میلیونی اینطور برخورد شود؟

محسن خلیلی، پیشکسوت پرسپولیس: ۵۰ میلیون هوادار پرسپولیس مهم است.

علیرضا نیکبخت پیشکسوت استقلال: آقایان به راحتی ۵۰ میلیون هوادار استقلال را بازی کردند.

علی شجاعی مدافع چپ پرسپولیس: پرسپولیس در ایران ۷۰ میلیون هوادار دارد.

فیروز کریمی: استراماکونی با رفتنش دل ۴۰ میلیون هوادار را شکست.

سیدجلال حسینی: باشگاه هر تصمیمی بگیرد برای ۴۰ میلیون هوادار گرفته شده است.

این ارقام برای جمعیت فوتبال در حالی ارائه می شود که کمتر از ۵۰ درصد جمعیت ایران فوتبالدوست هستند و به فوتبال علاقه دارند. نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می دهد که جمعیت هواداران فوتبال در ایران تنها ۳۰ میلیون نفر است که شامل هواداران دو مسابقه و هوادارانی است که گاهی مسابقات را از طریق نمرات زنده دنبال می کنند.

حالا معلوم نیست چرا مدیران و مربیان در پست های رسمی چنین اعدادی را بیان می کنند. در واقع بیان این اعداد به جای افزایش اهمیت موضوع مورد نظر باعث خنده مخاطب می شود مانند: ب- شرایط مهم یک تیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.