تولیت آستان قدس رضوی: آزادی زنان بازداشت شده به دلیل جرائم غیر عمد باید تا آخرین نفر ادامه یابد.مهدی صبوری نیک شهرآرا نیوز حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی; تولیت آستان قدس رضوی در مراسم اختتامیه آزادی ۱۱۰ مادر و زن زندانی که در سالن همایش های بنیاد پژوهش های حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: شما هم هر چه می خواهید خرج کنید زیرا نکته مهم این است که بخشش هدیه به خداوند است. و گاهی اوقات نباید کارهایی را انجام دهیم که دوست نداریم و قدیمی، قدیمی و بی کیفیت هستند.

وی با اشاره به آیه ۹۲ سوره آل عمران که خداوند در آن سوره می فرماید: «هرگز به خیر نمی رسید تا آنچه را که دوست دارید انفاق کنید»، افزود: «اگر انسان در مال و مالش باشد و مالش را آویزان کند و حتی به مالش صدمه بزند، هیچ. صبر به خاطر این دلبستگی به مال است در حالی که راه کمال از دلبستگی های نفسانی اوست.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در آیات و روایات به انفاق برای رهایی انسان از تعلقات و وابستگی به دنیا توصیه شده است، تصریح کرد: فرمود: راه ما به سوی خدا با همین نگاه توحید هموار شده است و هر چه انفاق کنید، خداوند به آن آگاه است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه ابتدا باید بستگان خود را ببخشید، یادآور شد: حضرت زهرا در شب عروسی پیراهن خود را به فقیری داد و ائمه ما این گونه زندگی کردند.

وی گفت: عظمت آزادی این زندانیان زیاد است، کانون خانواده از متلاشی شدن نجات یافته است و حضور مادر باعث گرمی خانواده می شود.

مروی ادامه داد: نجات و آزادی یک زندانی زن نجات یک خانواده و فرزندان خانواده و جلوگیری از بزهکاری و انحراف آنان است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد این سنت حسنه آزادی زندانیان زن جرائم غیر عمد تا پایان آخرین زندانیان ادامه داشته باشد و افزود: خداوند عاقبت زندانیان زن جرائم غیر عمد را عاقبت بخیر کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.