توصیه رائفی پور به حسن عباسی برای رعایت «اخلاق». ما وزرای معروف زیاد داریم پس فاسدند؟!


علناً گفته ایم و مفتخریم که به همراه تیم فوتبال جوانان ایران به همراه حسین آقا عبدی استعدادیابی در مناطق محروم را آغاز کرده ایم. ما به سیستان بلوچستان رسیده ایم و این کار را با افتخار انجام داده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علی اکبر رائفی پور در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه دانشجویی در خصوص حمله تند حسن عباسی به فوتبال و فوتبالیست ها گفت: در این جلسه به دلیل برخورد شدید حسن عباسی و هجوم تند حسن عباسی به فوتبالیست ها می توان به این سوال اشاره کرد.

نکات اصلی پاسخ رفیع پور به شرح زیر است:

– ابتدا باید از آنها بپرسید که منظورشان چیست. در یک یا دو دقیقه نمی توان آن را تشخیص داد. شاید نقل کرده است. ما نمی دانیم می توانید اکنون از او بپرسید. اصولاً هر جا شهرت باشد، فساد هم هست. شما در مورد ما خطیبان و مداحان چیزی نشنیده اید. وقتی به این شهرت ثروت اضافه شود، فساد زیاد می شود و پول وسط می آید. زن به شهرت و پول اضافه می شود و تبدیل به سینما می شود. اینکه این یک نهاد فاسد است دلیل نمی شود که بگوییم همه مردم آنجا فاسد هستند. مثلاً فرض کنید مداحان و سخنوران به خاطر معروف بودنشان فاسد هستند. ما روحانیون معروف زیاد داریم چون معروف هستند پس مفسد؟!

– از قضا یکی که در این عرصه ها سالم می ماند – و فکر می کنم ما این افراد را داریم – کار بزرگی کرده است، من رفیع پور هستم که آمدم اینجا و صد سال در مورد اربعین و این چیزها صحبت کردم، از یک طرف یکی. مثل اینکه کریستیانو رونالدو درباره اربعین داستانی دارد، آن را کنار بگذارید.

– اینکه من در مورد یک موضوع صحبت می کنم موضوع دیگری است که بازیکن بعد از گلزنی پیراهن خود را در می آورد تا به طرفی پیام بدهد.

– یادمان نرود سیدجلال حسینی را داشتیم که قبل از بازی، هر بازی فوتبال را تقدیم یک شهید کرد. الان آقای انصاریان را داریم که رفت و مدرسه فوتبالی به نام شهید ابراهیم هادی تأسیس کرد. کسی که قلباً میهن پرست است.

– کاری که مهدی طارمی در اروپا برای پرچم ایران انجام داد که توانست نجابت ایران و پرچم ایران را ویروسی کند و به منصه ظهور برساند. بنابراین ما گزینه های زیادی داریم. ما فوتبالیست های شهید داریم. سخت تر است زیرا زمینه شهرت، پول و ثروت بسیار دشوار و پیچیده است.

– شما باید سلبریتی ها را بررسی کنید تا ببینید چه کار خوبی انجام داده است. ببینید چطور یک سلبریتی در مورد کشور ما حرف های خوبی زد. در حالی که بدیهی است که مردم باید از کشور خود دفاع کنند. اگر یکی از شما وطن پرستی نشان دهد، می گوییم دمت گرم.

– اینجا میدان جلال است، پول جلال است، مجموعه آسیب اخلاقی است، اما نمی شود همه را روی یک چوب گذاشت. نه درست است و نه درست. باید از خود آقای عباسی بپرسید. شاید منظورش این بوده که میدان، عرصه سختی است که در آن می توان سلامتی خود را حفظ کرد. اما حتما افرادی بوده اند که خود را سالم نگه داشته اند و سالم خواهند ماند.

-ما به صراحت گفته‌ایم و مفتخریم که همراه با تیم فوتبال جوانان ایران با حسین آقا عبدی استعدادیابی در مناطق محروم را آغاز کردیم. ما به سیستان بلوچستان رسیده ایم و این کار را با افتخار انجام داده ایم. شاید بچه هایی که در لابی ها و لابی های بازی های فوتبال شرکت می کردند، معلوم نبود به کجا می رسند و ما مستقیماً آنها را شناسایی کردیم و حالا به تیم فوتبال می آیند و لذت خواهند برد. تیم جوانان ما قبل از بازی تلویزیون نداشت. آنها یک شاهکار خلق کردند و اول رفتند. باید ۷ بر صفر تاجیکستان را می بردیم و در آخرین دقیقه گل آخر را می زدیم.

– قبل از شروع بازی در رختکن، این بچه ها دست روی شانه یکدیگر انداخته و شعار «دلیل المطهرین» سر دادند. بسم الله به میدان رفتند و واقعاً شگفت زده شدند.

– این کار را ادامه می دهم و وظیفه خود می دانم. ما در ۳۰ استان تماس داریم. آقای عبدی هزینه بلیط خود را پرداخت تا بار میزبان را سنگین نکند. آن هم تیم امید بعد از چند سال و بعد در تیم ملی بزرگسالان بازی می کنند. خودشان اهل حرف نیستند و صمیمی هستند و چیزی نمی گویند اما وظیفه من است که بگویم.

– مچ آقای حسین عبدی را می بینید، پارچه سبزی است که ۲۰ سال است در دستش است، در زمان صدام با تیم پرسپولیس به عراق رفته بودند، اعتقاد بر این است. این فوتبالیست یک امام جماعت، مؤمن و وطن پرست است و خوشحال است و می گوید فوتبال آینده خوبی در پیش دارد.

– امیدوارم بتوانیم در همه جا از جمله در فوتبال و به خصوص در بین ما سخنرانان روحیه ایجاد کنیم.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.