تنها راه برای گرفتن خانه برای متوسط ​​و فقیر


معاون وزیر کار از ساخت شهرک های مسکونی با اولویت کارگری در کنار شهرک های صنعتی خبر داد و الگوی مسکن تعاونی را تنها راه برای اسکان قشر ضعیف و متوسط ​​کشور دانست.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، در حال حاضر هزینه مسکن و اجاره بها بخش زیادی از هزینه های زندگی کارگران را تشکیل می دهد و مسکن یکی از دغدغه های اصلی آنهاست. یکی از مشکلاتی که کارگران با آن مواجه هستند رفت و آمد از شهرها و مناطق صنعتی به محل سکونت خود است که برای رفع این مشکل و تامین منازل خود سال هاست ساخت مسکن کارگری در دستور کار قرار گرفته است و همچنین وجود دارد. تفاهم نامه بین اتاق تعاون ایران و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت واحدهای مسکونی در مجاورت شهرهای صنعتی با مشارکت تعاونی های مسکن.

مهدی مسکنی – معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی – طی روزهای اخیر از احداث شهرک‌های مسکونی در کنار کارخانه‌های سراسر کشور با اولویت کارگران خبر داد.

وی در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونت امور تعاون وزارت کار و شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید گفت: این تفاهم نامه با هدف ارتقای ظرفیت تعاونی ها به امضا رسید. حمایت از تامین مسکن در شهرهای جدید کشور و با اجرای این تفاهم نامه ساخت مسکن برای اقشار متوسط ​​و ضعیف کشور در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر تعاون از وجود ۹۵۰۰ تعاونی موفق مسکن در کشور می گوید و معتقد است تنها راه حل خانه دار شدن اقشار متوسط ​​و ضعیف کشور اجرای مدل تعاونی مسکن است.

بر اساس آمار، در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در بیش از ۴۸۰۰۰ واحد تولیدی در شهرها و نواحی صنعتی کشور به دلیل گستردگی و گستردگی و همچنین مشکلات ایاب و ذهاب و سفرهای طولانی تا زمانی که وجود دارد، مشغول به کار هستند. کار برای کارگران شاغل در آنجا، تهیه مسکن ارزان و آسایش و رفاه کارگران ضروری تلقی می شود.

به گزارش ایسنا، ماده ۱۴۹ قانون کار به صراحت بیان می کند که کارفرمایان موظفند با تعاونی های مسکن همکاری کنند و در صورت عدم وجود این تعاونی ها مستقیماً با کارگران بی خانمان برای تهیه مسکن خصوصی مناسب اقدام کنند. ساخت منازل سازمانی در مجاورت کارگاه یا مکان مناسب دیگر نیز از دیگر مواردی است که کارفرمایان کارگاه های بزرگ موظف به انجام آن هستند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.