تقلب در بازارهای مالی!


در این مقاله سعی کردم هر آنچه در مورد انواع کلاهبرداری فارکس و باینری آپشن دیده ام را برای شما خوانندگان عزیز وب سایتم جمع آوری کنم. امیدوارم این مقاله شما را از این خطرات دور نگه دارد.

با توجه به ماهیت چنین معاملاتی، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است درگیر کلاهبرداری های باینری آپشن باشند. برخی از پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن از تبلیغات و طرح های فریبنده برای جذب معامله گران استفاده می کنند. تراکنش‌های این پلتفرم‌ها با الزامات قانونی کشورهایی مانند ایالات متحده مطابقت ندارد و در نتیجه پتانسیل کلاهبرداری را دارند.

تقلب باینری آپشن می تواند بیشتر از سایر معاملات مانند فارکس باشد. زیرا معاملات باینری آپشن نوعی قرارداد را ایجاد می کند که نتیجه آن به پیشنهاد بله یا خیر بستگی دارد. این نوع معاملات به سرمایه گذاران فرصت خرید و فروش دارایی ها را نمی دهد. در واقع، زمانی که تاریخ انقضای یک معامله باینری آپشن فرا می رسد، سرمایه گذار یا سود دریافت می کند یا ثروت خود را از دست می دهد. بنابراین، پلتفرم های معاملاتی فرصت های زیادی برای استفاده از کلاهبرداری های باینری آپشن دارند.

کلاهبرداری باینری آپشن

کلاهبرداری های باینری آپشن را شناسایی کنید

با توجه به شکایات متعدد سرمایه گذاران به مؤسساتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تقلب باینری آپشن می تواند به روش های مختلفی انجام شود. یکی از این روش‌ها این است که هنگام کسب سود از حساب مشتری کسر نشود یا سود را به او بازپرداخت کنید. در این روش، سرمایه گذاران وجوه را به حساب معاملاتی گزینه های باینری خود واریز می کنند. سپس آنها توسط کارگزار تشویق می شوند تا پول بیشتری را واریز کنند. پس از انجام معامله، اگر سرمایه گذاران بخواهند سود یا حتی سپرده خود را برداشت کنند، بستر معاملاتی این امکان را به آنها نمی دهد. آنها حتی تماس ها و ایمیل های سرمایه گذاران را نادیده می گیرند.

کلاهبرداری های باینری آپشن می تواند شامل سرقت اطلاعات شخصی نیز باشد. بررسی شکایات نشان می‌دهد که برخی از پلتفرم‌های معاملاتی مبتنی بر اینترنت اطلاعات مختلف مشتریان از جمله اطلاعات کارت اعتباری و گذرنامه را برای اهداف نامعلوم جمع‌آوری می‌کنند. بنابراین، سرمایه گذاران باید از وارد کردن اطلاعات شخصی گزینه های باینری خود اجتناب کنند.

یکی دیگر از کلاهبرداری های رایج گزینه های باینری، دستکاری نرم افزار معاملاتی برای ایجاد معاملات بی سود است. اینگونه است که پلتفرم های معاملاتی نرم افزار معاملاتی خود را دستکاری می کنند تا قیمت ها و پرداخت ها را به ضرر مشتریان تغییر دهند. برای مثال، سرمایه‌گذار ممکن است در معامله باینری آپشن برنده شده باشد، اما نرم‌افزار معاملاتی تاریخ انقضا یا قیمت را دستکاری می‌کند تا زمانی که معامله به ضرر تبدیل شود.

مراقب سود بالا و برنامه های تبلیغاتی باشید

این نوع کلاهبرداری می تواند دارایی ها و سپرده های سرمایه گذاران را به سرقت برده باشد. بنابراین سرمایه گذاران باید مراقب پیشنهادات مختلف باشند و همچنین به امنیت و قوانین کارگزاری که به دنبال آن هستند توجه کنند. پلتفرم های معاملاتی ممکن است از تبلیغاتی مانند ب- سود بسیار بالا از گزینه های باینری در مقایسه با سپرده ها.

توجه به روش های پرداخت نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، یک کارگزار می تواند به مشتریان خود قول دهد که در صورت برنده شدن در معامله باینری آپشن، سودی معادل نصف سپرده خود دریافت خواهند کرد. اما سیستم پرداخت به گونه ای طراحی شده است که بازده مورد انتظار مشتری در واقع برای او ضرر می کند. زیرا نرم افزار معاملاتی شانس برنده شدن را کاهش می دهد و زمانی که تاریخ انقضای گزینه باینری فرا می رسد، مشتریان کل سپرده خود را از دست می دهند!

اگر می خواهید از معاملات باینری آپشن سود ببرید، باید قبل از ثبت نام در یک کارگزار و انجام معامله، تاریخچه آن شرکت یا پلتفرم مالی را بررسی کنید. همچنین مراقب تبلیغات در شبکه های اجتماعی باشید. زیرا هیچ دلال معتبری از این روش برای جذب مشتری استفاده نمی کند. تا حد امکان از ارائه اطلاعات شخصی خودداری کنید. پیشنهادهای سرمایه گذاری را با دقت بررسی کنید و به فرصت های سرمایه گذاری جذاب مشکوک باشید. معاملات باینری آپشن با سطح بالایی از ریسک همراه است، اما با انتخاب یک کارگزار و پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد مانند Olymp Trade و Alpari، می‌توانید ریسک معاملات را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و از افتادن در تله‌های باینری آپشن جلوگیری کنید.

در این مقاله چندین سوال وجود دارد که معمولاً توسط مبتدیان مطرح می شود گزینه های باینری و کلاهبرداری های فارکس مطرح می شود، پاسخ می دهیم. امیدوارم هر گونه شک و شبهه در مورد کلاهبرداران برطرف شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.