تفاوت نوع یک با دو در چیست؟| مجله سیب


انواع بیماری های درمان

درمان یک اختلال متابولیکی بسیار شایع است. در این مطلب از سری مطالب اطلاعات بیماری ها در مجلس سیب به بررسی انواع مختلف و تفاوت آن‌ها می‌پردازیم.

گزارش چیست؟

در بدن قند گلوکز که یک قند ساده سوخت اصلی از سلول‌هاست. گلوکک یا از طریق ملاد غذایی که میخوریم ذذب می شود یا بدن آن را با تجزیه قندها یا میل دیگر می کند. گلوکک در جاهای مختلف مانند هم و هم به آکال می شود مانند گلیکوژن ذخیره شده تا، در هنگام نیاز بدن، از آن استفاده کند.

میزان گلوکز خون باید در یک محدوده خاص باشد تا بدن به‌درس‌هایی کار کند. اگر از این محدوده کمتر شود، بدن با افت قند خون می شود حالتی که به آن هیپوگلیسمی گفته می شود. در این حالت اگر قند خون به حالت نرمال برنگردد، حتی ممکن است باعث مخد شود .

اگر قند خون از این محدود نرمال بیشتر شود، بیماری ایجاد می‌شود. چرا باید ایجاد شود. انسولین یک هورمون است که از غدۀ پانکراس می شود و وظیفه آن کمک به ورود گلوکک به سلولوکک به سلول هاست. اگر انسولین کم باشد یا سلولها نمی توانند به انسولین پاسخ دهند، گلوکز نمی تواند به سلولها وارد شود، بنابراین آن را در افزایش خون میابد و ایجاد می کند. این تنها یک مکانیسم برای ایجاد است.

انواع مختلف و تفاوت آنها

انواع مختلف و تفاوت آنها

همان طور که گفتیم، مکانیسم‌های موجود برای ایجاد وجود دارد. برخی از علائم افزایش قند خون در همه انواع مشترک است. اما، باتوجهبه علت فیزیو رژیک انواع بیماریهای ابتلا با هم تفاوت دارد در یک سری از ویژگیها و علائم با هم تفاوت دارند. انواع بیماری های به شرح زیر هستند:

 • نوع یک؛
 • نوع دو؛
 • اولین بارداری
 • شروع بلوغ نوجوانان (MODY)؛
 • پزشک نوزادی
 • سندرم ولفرام؛
 • سندرم آلستروم؛
 • جستجوی خود ایمنی پنهان در بزرگسالان؛
 • نوع ۳c؛
 • ناشی از استروئید؛
 • ناشی از فیبروز کیستیک.

انواع مختلف و تفاوت آن ها همان است که گفتیم به مکانیسم ایجاد آن و ویژگی های اختصاصی آنها را دارد. سه مورد اول شایعترین نوع هستند بنابراین در این مطلب بررسی این سه مورد میپردازیم.

نوع یک

همان طور که گفتیم، هورمون انسولین نقش مهمی در تنظیم سطح گلوکز خون دارد گاهی اوقات سیستم ایمنی به سلولهای عامل ایجاد می کند انسولین در آنه پانکراس حمله می کند (خود ایمنی) و باعث از بین رفتن این سلول ها می شود. بنابراین، بدن نمی‌تواند انسولین بسازد یا میزان انسولین تولیدی برس.ک بس.بس.

در این حالت گلوکک در خون تجمع میابد و باعث بالارفتن میزان قند خون تا حد زیادی می شود. نوع یک بیماری خود ایمنی است و می توانم بگویم که اساس ژنتیکی دارد. بنابراین، در کسانی که سابقۀ خانوادگی یک نوع احتمال دارند، ستقوع آ.

در نوع یک، برای ادامۀ حیات افراد مبتلا، باید به ککل منظم انسولین تزریق شود تا بدن گلوکک را وارد سلول‌ها کند و از آنها استفاده کند.

این نوع از احتمال در سنین پایین و بلوغ ظاهر می شود و گاهی می شود حتی در ۳۰ سال نیز ایجاد شود; اما، تقریباً آن بعد از ۲۴ سال بسیار دور از ذهن است.

نوع دو

نتایج دو نوع رایج ترین نوع به شماره میرود و ارتباط مستقیم با سبک زندگی دارد. در دو هم ممکن است انسولین کمتر شود و چه سلولها به انسولین مقاوم می شوند و به آن پاسخ نمی دهند. در این نوع از هرچه زمان می‌گذرد میزان گلوکز در افزایش خون می‌دیادی.

چند بار می شود بیسروصدا آغاز و شخص، بدون آن که بدانند، سالها قندخون بالا داشته باشد. بنابراین، بیشتر هزینه در این نوع از پیدا کردن می‌شود. زیرا قند خون بالا فرصت کافی داشته است که به ارگانهای مختلف صدمه بزند.

تثثیر در این نوع از شناسایی، شناسایی شده است و در کسانوادگگی نوع دیگری از آن بیشتر است.

دوران بارداری

گاهی اوقات در دوران بارداری، بهدلیل تثیراتی که حاملگی بدن آنها را دارد، می تواند بر روی آنها بیفتد. این در افرادی است که قبل از بارداری و بارداری و بارداری و در طول مدت آن به بیماری مبتلا می شوند.

اولین بار پس از تولد نوزاد بهبود پیدا می‌کند؛ اما، افراد در عده‌ای از همیشه باقی می‌مانند. همچنین در نتیجه بهبود یافته‌ها با احتمال ۲ تا ۳ برابر بیشتر نسبت به جمعیت عمومی به گونه‌ای که دو نفر خواهند شد.

اگر به در دوران بارداری توجه شود، سطح بالای قند خون باعث ایجاد عوارض برای مادر و ونین خواهد شد.

تفاوت یک و دو

تفاوت نوع یک با دو چیست؟

سوالی که شاید برای شما پیش آمده باشد این است که، تفاوت نوس بیسبیوع همان طور که گفتیم، یک نوع خاص در سنین بلوغ نوجوانی یا ابتدایی جوانی رخ می دهد که کشف می کند نوع دیگری در سنین بالاتر در انتهای دورۀ جوانی و میانسالی ایجاد می شود.

سایر تفاوت‌ها یک و دو این است که افراد متوجه می‌شوند یک نوع می‌شوند که در همان ابتدا قندخون بالاتر هستند که باعث بروز علائم حاد ناشی از قندخون بالا می‌شود و همین امر هم باعث می‌شود که این نوع از تشخیص باشد. نوع دو روش در آزمایش های روتین و غربالگری تشخیص داده می شود.

درمان نوع یک انسولین است و افراد مبتلا به این نوع از تشخیص باید حتما دریافت کنند; اما، در افراد مبتلا به نوع دو ابتدا سعی می شود با داروهای خوراکی قندی قند خون کنترل شود و در موارد خیلی کمی نیاز به تزریق انسولین خواهد داشت.

سبک زندگی نقش مهمی در جستجوی نوع دو دارد. چاقی و اضافه وزن عوامل مهم در بررسی انواع دو هستند. پیروی از یک زندگی سالم می تواند تا حد زیادی از ایجاد نوعی جلوگیری کند و حتی در افراد مبتلا به این نوع از کنترل هر چه بهتر قند خون شود. چیزی که، نوع قابل توجهی نیست و یک بیماری خود ایمنی است و این یکی دیگر از موارد مهم تفاوت یک و دو است.

باتوجهبه این که یک نوع بیماری خود ایمنی را در افراد مبتلا به این نوع از بیماری های خود ایمنی بیشتر نیز پیدا کند، می شود. خاصکه، در افراد مبتلا به نوع دو بیشتر اختلالات متابولیکی دیگر مانند خون بالا و فشارخون دیده می شود.

تفاوت در زنان و مردان

برخی از موارد دیگر در مورد شایع تر است که عوارض ناشی از زنان شدیدتر است. بیشتر علائم در زنان و مردان یکسان است اما کاهش تودۀ عضلانی در شایعتر است. بیماری‌های ویروسی و سندرم تخمدان پلیکیستیک می‌شود.

۴۵ درصد از بیماران مبتلا به آسیب های ناشی از افزایش قند خون دچار اختلال نعوظ می شوند. ویژهکه، زنان شانس برای ابتلا به بیماریهای قلبی، کلیوی و افسردگی دارند.

یکی دیگر از موارد تفاوت در زنان و مردان یائسگی زودرس در زنان مبتلا به بیماری است. زنان با BMI بالاترین احتمال را دارند؟ در صورتیکه، مردان با وزنهای کمتر نیز احتمالاً به دیاب را خواهند داشت که این امر وابسته به تشخیص تستوسترون در بالاترین سن است.

سوالی دربارۀ این موضوع اینجا بپرسید تا پزشکان مجلۀ سیب به شما پاسخ دهند.

پرسش‌وپاسخ

 1. انواع بیماری ها کدامند؟ باتوجهبه مکانیسم های ایجاد، انواع آن شامل یک نوع یک، دو، بلوغ، شروع، ایجاد نوع شروع، نوزادی و چند نوع دیگر می شود.
 2. تفاوت نوع یک با دو چیست؟ دریافت یک مورد وابسته به انسولین است که می تواند نوع دو نوع روش به تزریق انسولین نیاز نداشته باشد. نوع یک در سنین کودکی و نوجوانی ایجاد می شود ولی نوع دیگری در سنین بالاتر ایجاد می شود.
 3. تفاوت در زنان و مردان چیست؟ علائم در زنان و مردان مشترک است. اما، درکل در مورد زنان شایع تر است که باعث ایجاد عوارض و عوارض ناشی از آن می شود.

منبع

https://www.news-medical.net

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.