تفاوت خرید اینترنتی و حضوری برنج


برای اینکه بتوانید بهترین برنج ایرانی را با توجه به نیاز، ذائقه، طرز پخت و … پیدا کنید، باید با انواع مختلف این غذای محبوب آشنا شوید. برنج ایرانی در پنج دسته اصلی تولید می شود که هر کدام انواع مختلفی دارند. اما در حال حاضر خرید برنج با نام های طارم، طارم هاشمی، دمسیه و فجر بیشتر مورد استقبال و مصرف ایرانی ها قرار گرفته است. البته هر کدام از این نوع برنج ها دارای گونه های مختلفی هستند. به عنوان مثال برنج طارم در انواع محلی، سنگسری، معطر و … طبقه بندی و به فروش می رسد. خرید آنلاین برنج بهتر است ابتدا نام برنج خود را به طور کامل مشخص کنید و از خواص بی نظیر آن مطلع شوید سپس آن را سفارش دهید.

برنج یکی از مواد مصرفی است که هر خانواده با قیمتی مقرون به صرفه به آن نیاز دارد. از این رو بسیاری از مغازه ها در شهرها چون برای فروش برنج با قیمت مناسب و کاهش هزینه های حمل و نقل و تولید، برنج را به صورت عمده خریداری می کنند، مجبورند برنج اصل را با اقتصاد فرآوری نشده مخلوط کنند.

اگر در فروشگاه کافه باج برنج ایرانی بخرید متوجه می شوید که برنج بسیار خوش طعم و معطری است بدون اینکه با برنج های دیگر مخلوط شود زیرا اولا برنج این فروشگاه سورت شده و بدون الک است و مستقیما از کشاورز تولید شده برای شما به کارخانه تحویل داده و پس از خرید خدمات شما با بهترین کیفیت منتقل و ارسال می شود.

برنج کهنه کنید! برنج کهنه همیشه دانه های سفت تری دارد زیرا آب آن را جذب کرده است. بنابراین احتمالاً قیمت برنج مجلسی قدیمی بیشتر از برنج تازه است. اما بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی برنج ایرانی خیسانده و آب پز می شود حجم زیادی به خود می گیرد و برای مجالس و نذری مناسب است.

برنج سالم تهیه کنید! در خرید عمده برنج ایرانی باید به خاطر داشت که برنج را باید در شرایط مساعد نگهداری کرد، زیرا برنج بی کیفیت ممکن است بشکند و حتی کپک بزند.

برنج شفاف بخرید! یکی از نشانه های مرغوب بودن برنج، رنگ برنج است. برنج مجلسی ایرانی باید از نظر ظاهری یکدست و به رنگ سفید و عاجی باشد. علاوه بر این، این نوع برنج فاقد رنگ زرد یا کدر است. قیمت برنج شفاف و سفید بسته به کیفیت و محل تولید می تواند متفاوت باشد

به گیلان سفر کنید و برنج برند کافه باج را بخرید

خرید برنج مرغوب مشکلی بود که مدتها با آن دست به گریبان بودم. برای اینکه در خرید خود در شهر رشت موفق باشم به یکی از اقوام دورم در این شهر رفتم و مشکل را با او در میان گذاشتم.

وی با بیان اینکه برندهای مختلف برنج را در گیلان می توان خریداری کرد، گفت: اما بهترین و معروف ترین برند برنج استان گیلان، برند کافه بج است. اگرچه این دوست تا حد زیادی من را راهنمایی کرده بود، اما از او خواستم جایی را پیشنهاد کند که بتوانم برنج آب پز این برند را امتحان کنم. گفت همیشه برنج مارک کافه بج را در خانه درست می کنیم و من را برای ناهار به خانه اش دعوت کرد. حوالی ظهر بود که با او به خانه اش رفتیم.

از لحظه ای که وارد خانه می شدی عطر گیج کننده برنج پخته شده را حس می کردی. چیزی نگذشت که خانم خانه سفره ناهار را چید و با دانه های بلند و یکدست غافلگیرم کرد. وقتی برای اولین بار این برنج را امتحان کردم، یاد برنج اصیل ایرانی افتادم که در کودکی می خوردیم.

از انتخابم کاملا مطمئن بودم و عصر همان روز به نمایندگی برنج فروشی گیلان کشم رفتم و نمونه های مختلفی از این برنج مانند صدری، هاشمی، قهوه ای، دودی و … را خریدم و به شهرمان برگشتم. پس از توزیع برنج بین مشتریانم در کمتر از یک هفته، سفارش دو برابر محصولی که توزیع کردم را دریافت کردم و توانستم پس از سال ها رضایت مشتریانم را جلب کنم.

.

روش های مختلف خرید برنج

خرید برنج به دو صورت جزئی و عمده انجام می شود. رستوران ها، مغازه ها، شرکت ها، سازمان ها و … برنج مورد نیاز خود را به صورت عمده خریداری می کنند. زیرا هزینه برای آنها مقرون به صرفه تر است. امروزه شرکت های وارداتی مختلفی در ایران فعالیت می کنند. اکثر این شرکت ها غیر قابل اعتماد هستند و بسیاری از آنها مجوز فعالیت قانونی ندارند. این شرکت ها برنج نامرغوب و ارزان را به بازار عرضه می کنند و تولیدکنندگان برای رقابت قیمتی محصولات نامرغوب تولید می کنند. این محصول بی کیفیت وارد بازار می شود و هنگام خرید برنج مرغوب مشکلات روحی و روانی ایجاد می کند. بنابراین بهتر است مصرف کنندگان با انواع برنج موجود در بازار آشنا بوده و تسلط کافی بر این زمینه داشته باشند، چرا که تنوع گسترده انواع برنج موجود در بازار، انتخاب بهترین نوع برنج را با مشکل مواجه می کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.