تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع – پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا


نگهداری و سرویس تهویه مطبوع می تواند مصرف برق را کاهش دهد و به طور قابل توجهی به کاهش قبض برق شما کمک کند.

مزایای نگهداری و سرویس تهویه مطبوع

یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از صرفه‌جویی در مصرف برق در تابستان این است که مطمئن شوید کولر گازی شما به درستی کار می‌کند و برای اینکه این اتفاق بیفتد، مهم است که کولر گازی شما قبل از هر تابستان سرویس شود و به خوبی کار کند، باید توجه داشت که یک سیستم تهویه مطبوع نادرست می تواند قبض برق شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

تهویه مطبوع نو

مواردی که در نصب کولر گازی باید به آن توجه کنیم

۱) مطمئن شوید مکانی که می خواهید کولر گازی را نصب کنید فضای کافی برای نصب، سرویس و نگهداری کولر گازی داشته باشد. نصب کولر گازی در فضای کوچک نگهداری آن را دشوار می کند و می تواند قبض برق شما را افزایش دهد.

۲) نصب کمپرسور تهویه مطبوع در مکانی سایه مهم است. قسمت شمالی یا شرقی خانه بهترین مکان برای نصب و راه اندازی کولر است تا نور خورشید مستقیماً به کمپرسور نتابد.

۳) حتما قبل از شروع فصل تابستان فیلترهای کولر گازی را تمیز کنید. فیلترهای کثیف جریان هوا در کولر گازی را مختل می کند و باعث می شود کولر گازی برق بیشتری را برای جابجایی هوای گرم داخل آن مصرف کند.

۴) به طور منظم گاز مبرد را تعویض کنید و کندانسور را تمیز کنید تا کولر گازی موثرتر کار کند.

کندانسور تهویه مطبوع

۵) تنظیمات کولر گازی را بررسی کنید و از بسته بودن دریچه هوا مطمئن شوید. خروجی هوا برای انتقال هوای بیرون به داخل اتاق عمل می کند. اما از آنجایی که کولر هوا را در محیط داخلی خنک می کند، خروجی هوای باز باعث می شود که هوای بیرون به داخل اتاق جریان یابد و کولر گازی برای خنک کردن اتاق باید بیشتر کار کند.

۵) لامپ ها، کامپیوترها، تلویزیون ها و تمامی وسایل الکترونیکی نوری تولید گرما می کنند. مطمئن شوید که این دستگاه ها در صورت عدم استفاده خاموش هستند، در غیر این صورت می توانند بار کولر گازی را افزایش دهند. در واقع لامپ های قدیمی گرمای زیادی تولید می کنند و می توانند مصرف برق کولر گازی را افزایش دهند.

۶) مهم است که اتاقی که کولر در آن نصب می شود عایق بندی مناسبی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد عایق بندی، به بخش عایق در وب سایت ما مراجعه کنید.

۷) کولر گازی را در دمای ایده آل ۲۴-۲۵ درجه سانتیگراد نگه دارید تا در مصرف برق و انرژی صرفه جویی شود.

دمای تهویه مطبوع

۸) استفاده از پنکه سقفی به همراه کولر به کاهش بار کولر کمک می کند.

۹) اگر کولرگازی بسیار قدیمی دارید که نیاز به تعمیر مکرر دارد، بهتر است آن را با یک کولر گازی نو به خصوص کولر گازی کم مصرف تعویض کنید. هزینه اولیه کولر گازی جدیدتر بسیار ارزانتر از هزینه نگهداری کولر گازی قدیمی است که مصرف برق زیادی نیز دارد.

نگهداری و سرویس تهویه مطبوع می تواند مصرف برق را کاهش دهد و به طور قابل توجهی به کاهش قبض برق شما کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر، برنامه پخش جریانی من را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.