تشریح برنامه‌های مدیریت شهری مشهد در بزرگداشت روز فردوسیگروه مشهد | شهرآرانیوز؛ مجید طهوریان عسکری در گفتگو با شهرآرانیوز با اشاره به برنامه‌های مدیریت شهری در روز فردوسی اظهار کرد: برنامه‌های گرامیداشت روز فردوسی در سه بخش برگزار می‌شود. برنامه‌ای برای افراد خواص و اثرگذار در حوزه فردوسی و انجمن‌های مردم‌نهاد برنامه‌ریزی شده است. مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد نیز برنامه‌ای تحت محوریت هویت و شاهانامه در این ایام برگزار خواهد کرد.

وی افزود: در بخش نخبگانی نیز با تولی‌گری دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود. قرار شده است یک سری از مجموعه همایش‌های علمی در این زمینه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود.

رئیس کمسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد گفت:، ادامه داد: بخش سوم برنامه‌ها ویژه عموم مردم طراحی شده است. مجموعه سازمان فرهنگی شهرداری مشهد به مدت ۱۰ شب در جلوخان آرامگاه فسیتوالی با محوریت نشاط و شادابی شهروندان و معرفی ادبا و شاهنامه فردوسی خواهد کرد. همچنین مقرر شده یک دسته اجرای سرود میدانی در سطح شهر نیز برگزار شود.

طهوریان عسکری گفت: همچنین جشنواره ادبی رمان حماسی نیز در ۲۵ اردیبهشت جایزه‌های سال خود را اهدا خواهد کرد. رونمایی از تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی در آرامگاه و تحویل آن به سفیر کشور ایتالیا از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت آرامگاه فردوسی است.

وی بیان کرد: در محدوده آرامگاه فردوسی میدانی به نام سپهبد وجود دارد که فراخوان دریافت آثار هنرمندان برای نصب در همان میدان همان روز انجام خواهد شد. سه اثر موسیقی با گویش فارسی، تاجیک و افغانی نیز تولید خواهد شد و در اختیار عموم علاقه‌مندان در حوزه شعر و ادب فارسی قرار خواهد گرفت.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.
رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت