تخم مرغ و فواید مصرف آن برای بدن،روزانه چند تخم مرغ بخوریم؟


تخم مرغ و افزایش کلسترول

در حقیقت، یک تخم مرغ کامل حاوی تمام مواد مغذی مرغ برای تبدیل یک سلول به کامل است.تخم مرغ حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که از قسمت های اصلی یک رژیم غذایی سالم است. در بسیاری از مناطق جهان، این ماده غذایی، غذایی آسان و ارزان قیمت است.در گذشته، در مورد سالم بودن یا نبودن تخم مرغ، به خصوص به جهت کلسترول موجود در آن، اختلاف نظر وجود داشت. با این حال، تفکر فعلی این است که مصرف آن در حد اعتدال مککلی اعتجاد نمی کند، زیرا می تواند منبع خوبی از پرورش و سایر مواد مغذی باشد. در ابتدا تصور می شود که مصرف کلسترول به طور قابل توجهی سطح کلسترول را در بدن افزایش می دهد، اما تحقیقات نشان می دهد مصرف تخم مرغ ارتباطی با افزایش کلسترول و بیماری های قلبی ندارد.

فواید تخم مرغ
فواید تخم مرغ

تشکیل دهنده

تخم مرغ از مغذی ترین غذاهای کره زمین است.یک عدد از آن شامل:

 • ویتامین آ : ۶ درصد از میزان مصرف روزانه
 • فولات : ۵ درصد از میزان مصرف روزانه
 • ویتامین B5: 7 درصد از میزان مصرف روزانه
 • ویتامین B12: 9 درصد از میزان مصرف روزانه
 • فسفر:۹ درصد از میزان توصیه شده روزانه
 • سلنیوم : ۲۲ درصد از میزان مصرف روزانه

تخم مرغ همچنین حاوی ویتامین D، ویتامین، ویتامین K، ویتامین B6، کلسیم و روی است.

نشان دهد

یک عدد متوسط ​​از آن حدودا حاوی ۴.۲ گرم است که از این مقدار ۱.۴ گرم آن لذت می برد. بیشتر موجود در آن غیر اشباع است. بایستی ۲۵% تا ۳۵% دریافت روزانه فرد را تککیل کند و به اشباع برسد کمتر از ۱۰% باشد. تخم مرغ همچنین حاوی اسیدهای چرب اسید ۳ است که به ککل اسید دوکوزاهگگانوئیک (DHA) می باشد. DHA به عملکرد مغز و بینایی کمک می کند. این اسیدهای چرب بیشتر در ماهی های روغنی وجود دارد. این ماده غذایی می تواند منبع جایگزینی برای افرادی باشد که ماهی نمی خد.

فواید این ماده غذایی

تخم مرغ سودمندی های زیادی دارد مهم ترین آنها شامل :

 • قوی قوی: موجود در آن به حفظ و ترمیم بافت های بدن دز، هنڅڇ عضله عهلڇ
 • سلامت مغغ: تخم مرغ حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که برای تقویت مغغ و سیستم عصبی لازم است.
 • تولید انرژی: این ماده غذایی حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای تولید انرژی است.
 • تقویت سیستم ایمنی: ویتامین a، ویتامین B-12 و سلنیوم موجود در آن باعث تقویت سیستم ایمنی می شوند.
 • خطرات کمتری برای بیماری بیماری: کولین مرغ در تخم مرغ نقش مهمی در تجزیه اسید آمینه هموسید آمینه هموسیستین دارد که ممکن است در بیماری های قلبی نقش داشته باشد.
 • بارداری سالم: تخم مرغ حاوی اسید فولیک است که می تواند به افزایش سلامت جنین کمک کند.
 • سلامت چچم: لوتین و زاگگانتین موجود در آن به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا، دلیل اصلی کوری از افزایش سن کمک می کند. ویتامین های دیگر موجود در این ماده غذایی نیز باعث تقویت بینایی می د.وند
 • کاهش وزن: میزان موجود در تخم مرغ می تواند به افراد کمک کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنند.
 • سلامت پوست: ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن به سلامت پوست کمک کرده و از تجزیه و تحلیل بافت های بدن جلوگیری می کند.
تخم مرغ
تخم مرغ

بدن چگونه سطح کلسترول خود را تنظیم می کند؟

سطح بالای کلسترول با بیماری بیماری و مرگ زودرس مرتبط است.حقیقت این است که کلسترول عملکرد بسیار مهمی در بدن دارد. کلسترول یک مولکول ساختاری است که برای هر غشای سلول نیاز است. همچنین برای ساختن های استروئیدی مانند تستوسترون، استروژن و کورتیزول استفاده می شود.

با توجه به مهم ترین روش کلسترول، بدن روش های موثری را برای اطمینان از این که همیشه به اندازه کافی کلسترول در ساخت است، ایجاد کرده است. دریافت کلسترول از رژیم غذایی همیشه یک گگینه نیست، نوشیدنی به اندازه کافی کلسترول برای نیازهای بدن تولید می کند. اما زمانی که هقدار زیادی غذای غنی از کلسترول می خورید، شروع به تولید کمتر می کند تا سطح کلسترول بیش از حد بالا نرود. بنابراین، تغییر میزان کل کلسترول در بدن (در صورت تغییر) بسیار کم است، چه تغییر می کند منبع تامین کلسترول است (کبد یا رژیم غذایی). زیاد کلسترول خودداری کنید. مصرف زیاد ممکن است باعث افزایش متوسط ​​سطح کلسترول خون شود.

تعداد مصرف تخم مرغ در طول روز

یک تخم مرغ با مقدار متوسط ​​حاوی ۱۸۶ میلی گرم کلسترول گرم است که ۶۲% از مقدار توصیه شده روزانه (RDI) را تامین می کند. توصیه های معمول شامل حداکثر ۲-۶ زرده در هفته است. با این حال، پشتیبانی علمی از این محدودیت وجود ندارد. چند مطالعه تخم مرغ را بر روی سطح کلسترول بررسی کرده اند.

این مطالعات افراد را به دو گروه تقسیم کرده است . یک گروه روزانه ۱ تا ۳ تخم مرغ کامل می خوردند در حالی که گروه دیگر مواد غذایی جایگگین را می خورد. مشخص در همه موارد خوب خون افزایش پیدا کرد. سطح کلسترول بد خون معمولی بدون تغییر باقی ماند، اما گاهی اوقات اندکی افزایش پیدا می کند. در همه افرادی که تخم مرغ مصرف می کنند می توانند به طور قابل توجهی افزایش یابد. به نظر می رسد که پاسخ به خوردن تخم مرغ کامل به فرد می دهد.در ۷۰% تخم مرغ تاثیری بر کلسترول بد نداشت. با این حال، در ۳۰% از افرادی که بیش از حد پاسخ دهنده نامیده می شوند، می شوند این نگرها کمی افزایش می یابند.

خوردن چند عدد از آن در روز ممکن است باعث افزایش کلسترول خون در برخی افراد شود، اما آن ها ذرات LDL “بد” را از حالت کوچک و متراکم به بزرگ می کنند. در بیماری قلبی دارند. بنابراین حتی اگر تخم مرغ باعث افزایش سطح کلسترول شود، مککل خاصیت ایجاد نمی کند، به همین دلیل مصرف مقدار آن در روز بی خطر است.

مطمئنا، نحوه پاسخگویی یک فرد به مصرف بیش از حد تخم مرغ نمی تواند برای کل مردم استنباط شود.البته توجه به این مهم است که همه تخم مرغ ها یکسان هستند. سالمترین تخم مرغ ها در سوپرمارکت از مرغ هایی تولید می شوند که در کارخانه تولید می شوند و از طریق خوراک های دانه ای تغذیه می شوند. . این تخم ها از نظر امگا ۳ و ویتامین های مهم محلول در نتیجه بسیار غنی دتی تر نس. به طور کلی، خوردن این ماده غذایی کاملا ایمن است، حتی اگر روزانه ۳ عدد کامل بخورید.

کلام پایانی

تخم مرغ غذای عالی طبیعت است. علاوه بر هر چیز دیگری، آنها ارزان و در دسترس هستند و طعم عالی دارند. مطالعات معتبر به طور مداوم نشان داده است که مصرف این ماده غذایی خطر بیماری را افزایش نمی دهد. اگر باید پپکک خاص باشد، باید از تخم مرغ برای افراد با کلسترول بالا یا افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند، ضروری نیست. مطالعات به وضوح نشان می دهد که خوردن مقداری از آن در روز اکاملاً خکاملاً.

منابع نوشته :

https://www.healthline.com/nutrition/how-many-eggs-should-you-eat#TOC_TITLE_HDR_6

https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-health-benefits-of-eggs#TOC_TITLE_HDR_12

https://www.womenshealthmag.com/food/a19897876/how- many-eggs-per-week/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323001#cholesterol-

https://www.medicalnewstoday.com/articles/283659

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.