تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان ۲۰۲۳


پس از اتمام دوره، برای قبولی در ترم تحصیلی باید در آزمون تعیین سطح دانشگاه نیز قبول شوید. دانشگاه ها و موسسات خصوصی نیز بهترین گزینه برای افرادی هستند که می خواهند بدون آزمون زبان تحصیل کنند. یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه، دانشگاه کوچ و سابانجی ترکیه است.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

ترکیه در سال های اخیر در رقابت با سایر کشورهای دانشگاهی موفقیت های زیادی در جذب دانشجویان بین المللی داشته است. تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور هر ساله در حال افزایش است و به بیش از ۱۲۰۰۰۰ دانشجو می رسد. زیرا کیفیت زندگی و تحصیل در ترکیه بسیار بالاست و تاثیر زیادی در جذب نیرو داشته است

دانشجویان بین المللی خالص

بخش بزرگی از دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی تحصیل می کنند. از آنجایی که بسیاری از دانشگاه های معروف ترکیه و اکثر دانشگاه های خصوصی مانند دانشگاه یدی تپه، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه کوچ و غیره، زبان انگلیسی را به عنوان زبان آموزشی انتخاب کرده اند. هزینه تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی بیشتر از دانشگاه های دولتی است. اما اگر شرایط لازم را دارید، می توانید از بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های خصوصی ترکیه استفاده کنید.

در صورت تمایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ترکیه می توانید با دانشگاه های زیر تماس بگیرید:

دانشگاه حاجت تپه و دانشگاه آنکارا (پزشکی و دندانپزشکی)

دانشگاه گازی آنکارا، دانشگاه آتاتورک، خارا پاشا و دانشگاه کارا دنیز (پزشکی)

دانشگاه کاتب چلبی، دانشگاه استانبول، دانشگاه مرمره (دندانپزشکی)

کدام رشته ها را می توان در ترکیه تحصیل کرد؟

دانشجویان بین المللی در ترکیه رشته های مختلفی برای انتخاب دارند. سطح کیفی دانشگاه های ترکیه بسیار بالاست و با استانداردها و سیستم آموزشی اروپا و آمریکا مطابقت دارد. هدف دولت ترکیه از متقاضیان دانشگاه در این کشور این است که فارغ التحصیلان علاوه بر اخذ مدرک دیپلم، از مهارت کافی برای ورود به بازار کار برخوردار باشند. بهترین دوره های تحصیلی در ترکیه به شرح زیر است:

منسوجات و طراحی

حاکمیت شرکتی

مدیریت

روابط بین المللی

انفورماتیک و فناوری

گرایش های مختلف علوم پزشکی در سال های اخیر مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. محبوب ترین علوم پزشکی در ترکیه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است.

بورسیه تحصیلی ترکیه

گرفتن بورسیه از دانشگاه های مختلف ترکیه یکی از راه های دیگر تحصیل در ترکیه است که می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. بورسیه برای تمام دانشگاه های دولتی و اکثر دانشگاه های خصوصی توسط سازمان Turkiyeburslari اعطا می شود. برای بورسیه دانشگاه ترکیه از پایان ژانویه تا اول مارس هر سال در وب سایت این سازمان اقدام کنید. در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا با شرایط و ضوابط عمومی بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ترکیه بیشتر آشنا شوید.

برای دریافت بورسیه، محدودیت سنی در مقطع کارشناسی و پزشکی زیر ۲۰ سال، در مقطع کارشناسی ارشد زیر ۳۰ سال و در مقطع دکتری زیر ۳۵ سال است که با شرایط عادی تحصیل متفاوت است.

معدل پذیرفته شده: حداقل ۱۴ برای کارشناسی، حداقل ۱۵ برای کارشناسی ارشد و دکترا و حداقل ۱۸ برای رشته های پزشکی.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه، مدارکی مانند دستاوردهای تحصیلی قبلی، ریز نمرات، رزومه، مقالات، فعالیت های تحقیقاتی، مدرک زبان (تافل یا آیلتس)، نامه پوششی، توصیه نامه، پاسپورت، پروپوزال و غیره باید تهیه شود. .

بورسیه های برخی از دانشگاه های خصوصی مانند کوچ، سابانجی، بیلکنت و غیره یا به صورت بورسیه و تخفیف (۲۵%، ۵۰% و ۷۵%)، خوابگاه رایگان، بیمه درمانی رایگان یا تحصیل رایگان.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

برای بسیاری از افرادی که در ایران از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند و فارغ از معدل در رشته های ریاضی یا تجربی یا انسانی و حتی فنی و حرفه ای دیپلم خود را دریافت کرده اند، این سوال پیش می آید که آیا می توانند در رشته ای غیر از رشته تحصیلی خود ادامه تحصیل دهند. رشته تحصیلی. یا نه!؟ پاسخی که می توان به آن عزیزان داد بله است. صرف نظر از رشته تحصیلی خود، می توانید در بخش آموزش عالی مورد نظر خود ادامه تحصیل دهید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.