تبدیل مسئله روسری به ابزار سیاسی کار درستی نیست


احمد مازنی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره سخنان رئیس قوه قضائیه درباره موضوع حجاب اظهار داشت: در قرآن، سنت و سیره انبیا به موضوع حجاب اسلامی پرداخته شده است.

این عضو سابق شورای اسلامی شهر ادامه داد: جامعه ما معمولاً کمتر کتاب می‌خواند. شهید مطهری را ایدئولوگ انقلاب می دانند و امام فرمودند کارهایش همه نیکو و انسانی است. شهید مطهری در کتاب «مسئله حجاب» می فرمایند که کلمه حجاب برای این موضوع مناسب نیست، استاد شهید مطهری می فرمایند آنچه اسلام در این مورد می گوید حجاب است نه حجاب.چون حجاب به معنای حجاب است و ستر به معنای پوشش. نوع خاص پوشش مربوط به عفت و حیا و روابط زن و مرد نامحرم در جامعه که جزء آن برای مردان و زنان است، از اشکال شرعی است و معمولاً توسط متدینین رعایت می شود.

وی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران طبق قانون اساسی قوانین، روابط و مناسبات باید اسلامی باشد و قوانینی نیز در این زمینه تصویب شده است. در چارچوب قانون، قانون وجود دارد، ما باید از آن تبعیت کنیم و اگر قانون مشکل دارد، باید مسیر دموکراتیک و قانونی را برای تغییر آن طی کنیم.

مازنی با بیان اینکه من با کسانی که از طریق شبکه های خارجی سعی می کنند موضوع حجاب و پوشش اسلامی زنان ایرانی را وسیله ای برای اهداف سیاسی خود قرار دهند نیز مخالفم، گفت: معتقدم ریشه های تاریخی ملت ایران است. مذهبی هستند، صرف نظر از اینکه نظام حکومتی آنها چیست.

وی یادآور شد: در همان روزی که حجاب و عفاف نامگذاری شد، حادثه سختی در مسجد گوهرشاد رخ داد و عده ای در راه دفاع از پوشش و حریم اسلامی زنان کشته شدند. همان انقلاب اسلامی با تظاهرات زنان در مشهد و قم شروع شد و زنان به شهرهای مختلف آمدند و این زنان بودند که این انقلاب را هدایت و رهبری کردند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: من معتقدم تبدیل موضوع حجاب به ابزار سیاسی کار درستی نیست و جذابیتی ندارد. حالا ممکن است عده ای دنبال کنند و همراهی کنند یا به نفع خود استفاده کنند، اما درست نیست.

وی تاکید کرد: حقوق جامعه بر اساس اعتقادات، اعتقادات، مذهب و قومیت، نوع پوشش، حرفه، مردم این شهر و آن شهر تعریف نمی شود، بلکه آنچه تعریف می شود این است که جامعه ایران چه مسلمان، مسیحی یا مسلمان، زرتشتی، سنی، شیعه، اقوام مختلف و حتی کسانی که به هیچ دینی تعلق ندارند به دلیل ایرانی بودن در مقایسه با سایر ایرانیان برابر هستند. اینکه عده ای به برخی شهرها آمدند و گفتند به خانم هایی که پوشش نامناسب دارند نباید این کار را کرد و آن خدمت باید نتیجه معکوس داشته باشد، زیرا خدا دوست ندارد که حقوق مردم را بر اساس پوشش قضاوت کنیم و پوشش را توجیه کنیم. و قانون به ما اجازه چنین کاری را نمی دهد. .

مازنی گفت: از برخورد آقای آژه ای قدردانی می کنم. از زمان تصدی ریاست قوه قضائیه به ترویج جامعه مدنی و ادبیات قانون گرایانه همت گماشته اند که هم در گفتارشان و هم در موضعشان این است که وقت می گذارند تا هر اتفاقی در دستگاهشان رخ ندهد. جمهوری اسلامی و قوه قضائیه

وی افزود: به نظر من اظهارات ایشان اظهارات ارزشمندی است و از همه افرادی که صدایشان به رسانه ها می رسد انتظار می رود که از اقدام مثبت و همچنین مخالفت با اقدام ناپسند حمایت کنند، زیرا اصلاحات واقعی نیز همین گونه شکل می گیرد و واقعیت آن است. اصلاح طلبی که وقتی کار خوبی از سوی مسئولان می بیند از آنها برای ادامه آن تشکر می کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.