تاریخچه براده های آهن در بسته بندی زعفران چه بوده است؟


اخیرا ویدئویی از ریختن براده های آهن در بسته زعفران برای سنگین تر شدن آن منتشر شده است. عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران می‌گوید استفاده از براده‌های آهن برای افزودن وزن به بسته‌های زعفران برای برندهای معروف اشتباه است.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، علی حسینی اظهار کرد: زعفران تقلبی تنها با براده های آهن استفاده نمی شود، بلکه از سنگ، گیاهان رنگ شده، خاک و… استفاده می شود. به عبارت دیگر هر چیزی که منشا زعفرانی نداشته باشد کلاهبرداری محسوب می شود.

وی ادامه داد: ویدئویی که اخیرا پخش شد اقدامی حساب شده برای از بین بردن آبروی یک برند زعفران است و افرادی که این ویدئوها را می سازند قصد تخریب برندهای زعفران را دارند و به نوعی دشمن کشاورزان هستند زیرا سختی کار کشاورزان نیز زیر سوال می رود.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران افزود: ۱۰ سال است که می گوییم برچسب زدن زعفران از تقلب در این بخش جلوگیری می کند زیرا زعفران از محل تولید در مزرعه قابل ردیابی است و با این اقدام دولت می تواند دقیقا بداند. چقدر زعفران در کشور کشت شد اما متاسفانه فقط حرف و شعار در این راستا شنیدیم و کاری نکردیم.

حسینی تصریح کرد: باید متوجه باشیم که در عرصه تولید زعفران در سطح جهان دیگر تنها نیستیم و بسیاری از کشورها با ما رقابت می کنند و به همین دلیل باید بسیار محتاطانه و با احتیاط عمل کنیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.