بیماری های مقاربتی | روزنامه اپل


چه چیزی از راه جنسی منتقل می شود؟

بیماری های مقاربتی {در سراسر} جهان فوق العاده شایع هستند را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجزا مختلفی مشابه میکرو ارگانیسم ها، ویروس ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید انگل ها می توانند باعث بروز این {بیماری ها} شوند. در این متن اجتناب کرده اند آرشیو دانش بیماری در موقعیت یابی سیب ما با توجه به بیماری های شایع مقاربتی ناشی اجتناب کرده اند خوب ویروس صحبت خواهیم کرد.

چه چیزی اجتناب کرده اند راه جنسی منتقل تبدیل می شود؟

ابتدا بیایید نگاهی بیندازیم کدام ممکن است STD چیست را انتخاب کنید و انتخاب کنید STD چیست. بیماری های مقاربتی (STD) کدام ممکن است به آن است عفونت های مقاربتی (STIs) نیز می گویند، عفونت ها هر دو بیماری هایی هستند کدام ممکن است اجتناب کرده اند طریق ورزش جنسی اجتناب کرده اند شخص خاص به شخص تولید دیگری منتقل می شوند، اگرچه برخی اجتناب کرده اند آنها اغلب هستند اجتناب کرده اند طریق تصمیم همراه خود مایعات هیکل شخص آلوده منتقل شوند.

بیش اجتناب کرده اند بیست نوع بیماری مقاربتی سالانه ده ها میلیون شخص را انتخاب کنید و انتخاب کنید زن را مبتلا می تدریجی. این {بیماری ها} می توانند توسط ویروس ها، میکرو ارگانیسم ها هر دو انگل ها تحمیل شوند.

همه اشخاص حقیقی تحت تأثیر بیماری های مقاربتی باید اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری اجتناب کرده اند سوئیچ عفونت شخصی به دیگران انجام دهند (مشابه استفاده اجتناب کرده اند کاندوم در حین اتصال جنسی) را انتخاب کنید و انتخاب کنید حتماً همدست جنسی شخصی را با توجه به این بیماری مطلع کنند به همان اندازه مورد آزمایش قرار گیرد.

علائم سوزاک و کلامیدیا

علائم بیماری مقاربتی چیست؟

بیماری های مقاربتی مختلفی در دنیا موجود است کدام ممکن است هر کدام عملکرد های خاص شخصی را دارند. اینکه علائم خوب بیماری مقاربتی چگونه به نظر می رسد مانند است، انصافاًً به پاتوژنی متکی است کدام ممکن است باعث عفونت شده است.

خوب شخص مبتلا ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد را انتخاب کنید و انتخاب کنید در حین از گرفتن همدست جنسی به این بیماری مبتلا شود. از ناقلان شخص بیشتر اوقات هیچ علامتی ندارند. اجتناب کرده اند سوی تولید دیگری، علائم بیماری ممکن است خفیف، فوق العاده دردسرساز را انتخاب کنید و انتخاب کنید هر دو در نتیجه بیشتر سرطان ها شود.

ایدز

ایدز خوب بیماری مقاربتی آسیب رسان است کدام ممکن است توسط ویروس نقص امنیت انسانی (HIV) تحمیل تبدیل می شود. این ویروس به گلبول های سفید خون حمله می تدریجی را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیستم دفاعی هیکل را به سمت عفونت اجتناب کرده اند بین می برد را انتخاب کنید و انتخاب کنید هیکل را تمایل ابتلا به سایر عفونت ها می تدریجی کدام ممکن است سرانجام در نتیجه ایدز تبدیل می شود.

در ابتدای عفونت، قابل انجام است شخص هیچ علامتی نداشته باشد. برخی اجتناب کرده اند اشخاص حقیقی ۲ به همان اندازه شش هفته پس اجتناب کرده اند ابتلا به بیماری شبیه آنفولانزا مبتلا می شوند. اولین علائم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیگنال های عفونت ویروسی عبارتند اجتناب کرده اند:

  • تب؛
  • عوارض؛
  • گلو درد؛
  • خستگی؛
  • ضایعات پوستی؛
  • تورم غدد لنفاوی.

این علائم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیگنال ها در عرض خوب هفته به همان اندازه خوب ماه اجتناب کرده اند بین می الگو را انتخاب کنید و انتخاب کنید متاسفانه همراه خود سایر عفونت های ویروسی خطا گرفته می شوند. هنگامی کدام ممکن است ویروس تکثیر تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید سلول های امنیت را اجتناب کرده اند بین می برد. عفونت های خفیف هر دو مزمن همراه خود علائمی مشابه تورم غدد لنفاوی، کاهش چند پوند، اسهال، تب، سرفه را انتخاب کنید و انتخاب کنید تنگی نفس به نظر می رسد می شوند.

علائم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیگنال های مرحله بسته شدن برای ادغام کردن خستگی مداوم، لرز از حداکثر هر دو تب بیش اجتناب کرده اند ۱۰۰ سطح به مدت تعدادی از هفته، تعریق در یک روز واحد بیش از حد، غدد لنفاوی متورم، عوارض مداوم، اسهال مزمن را انتخاب کنید و انتخاب کنید عفونت های غیر خالص را انتخاب کنید و انتخاب کنید جایگزین طلب است.

امروزه داروهایی وجود دارند کدام ممکن است می توانند بیماری را به همان اندازه حدودی مدیریت کنند هر دو پیشرفت آن را به تاخیر بیندازند.

تب خال ناحیه تناسلی

تبخال تناسلی یکی اجتناب کرده اند شایع ترین بیماری های مقاربتی است کدام ممکن است توسط ویروس هرپس سیمپلکس (HSV2) تحمیل تبدیل می شود کدام ممکن است اجتناب کرده اند طریق خروجی کوچکی در منافذ و پوست وارد هیکل هر دو غشاهای مخاطی تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید فوق العاده مسری است.

علائم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیگنال‌های تبخال تناسلی برآمدگی‌های نوزاد، صورتی، آبدار، تاول‌ها هر دو زخم‌های باز است. در دختران، جراحات می توانند در ناحیه تناسلی خارجی، در واژن، روی باسن، مقعد هر دو دهانه رحم تحمیل شوند.

در پسرها، این جراحات در آلت تناسلی، کیسه بیضه، باسن، مقعد را انتخاب کنید و انتخاب کنید ران ها هر دو در مجرای ادرار تحمیل می شوند. این جراحات همراه خود ادرار دردناک در کنار است.

در مرحله یک، قابل انجام است علائم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیگنال های آنفولانزا مشابه عوارض، دردهای عضلانی را انتخاب کنید و انتخاب کنید تب در کنار همراه خود تورم غدد لنفاوی در کشاله ران داشته باشید. در برخی اسبابک ها، عفونت ممکن است پرانرژی را انتخاب کنید و انتخاب کنید مسری باشد، حتی روزی کدام ممکن است زخمی {وجود ندارد}.

این ویروس‌ها سلول‌های عصبی را آلوده می‌کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید می‌توانند در انتهای سلول‌های عصبی نهفته باشند، کدام ممکن است معمولاً در تأثیر محرک‌هایی مشابه استرس تحمیل می‌شوند.

سپس ویروس اجتناب کرده اند طریق هیکل سلول عصبی تمدید شده به منافذ و پوست باز می گردد را انتخاب کنید و انتخاب کنید در آنجا تکثیر تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید باعث تحمیل تبخال تبدیل می شود. هیچ درمانی برای تبخال {وجود ندارد}، ساده برخی داروها می توانند آن را مدیریت کنند. به همین دلیل فرد مبتلا در کل اقامت شخصی به صورت فاصله ای اجتناب کرده اند تخلیه این جراحات مبارزه کردن خواهد برد.

بیماری آمیزشی HPV

بیماری های مقاربتی (HPV) هر دو زگیل تناسلی

زگیل تناسلی توسط ویروسی به تماس گرفتن ویروس پاپیلوم (HPV) منتقل تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید جدا از مقاربتی، خوب بیماری مقاربتی دهانی نیز می باشد. HPV یکی اجتناب کرده اند شایع ترین بیماری های مقاربتی است. این ویروس اجتناب کرده اند طریق تصمیم جنسی هر دو منافذ و پوست اجتناب کرده اند شخص خاص به شخص تولید دیگری منتقل تبدیل می شود.

زگیل تناسلی در ابتدا نوزاد، سکسی را انتخاب کنید و انتخاب کنید با بیرون درد است را انتخاب کنید و انتخاب کنید ممکن است در واژن هر دو آلت تناسلی هر دو فراگیر مقعد تحمیل شود. اگر در سطوح اولین معامله با نشود، می توانند شبیه کلم را انتخاب کنید و انتخاب کنید گوشت باشند.

چون آن است آموزش داده شده است شد HPV یکی اجتناب کرده اند بیماری های مقاربتی است کدام ممکن است اجتناب کرده اند طریق دهان را انتخاب کنید و انتخاب کنید اتصال جنسی منتقل تبدیل می شود. به همین دلیل، برخی اجتناب کرده اند عفونت های HPV ممکن است در نتیجه بیشتر سرطان ها هایی مشابه بیشتر سرطان ها دهان، بیشتر سرطان ها دهانه رحم، بیشتر سرطان ها آلت تناسلی را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیشتر سرطان ها مقعد شود.

این ضایعات را می توان همراه خود پمادی کدام ممکن است روی ضایعه مالیده تبدیل می شود معامله با کرد. سایر معامله با ها، اجتناب کرده اند جمله انجماد، توسط دکتر انجام تبدیل می شود. معمولاً برای برداشتن زگیل های عظیم به جراحی خواستن است.

اگر با توجه به بیماری های مقاربتی سوالی دارید می توانید در نیمه بازخورد پرس و جو شخصی را همراه خود اسناد موقعیت یابی مطرح کنید. سیب به پرس و جو ممکن است پاسخ دهید

دکتر پرستو باغ رخ

کارشناسی ارشد میکروبیولوژی پزشکی اجتناب کرده اند دانشکده مریلند، آمریکا آمریکا

عضو صفحه بحث میکروبیولوژی آمریکا

محققان بخش انکولوژی، UCLA Health

معلم سلامت

سوال را انتخاب کنید و انتخاب کنید پاسخ

  1. بیماری مقاربتی چیست؟ STD ها بیماری هایی هستند کدام ممکن است اجتناب کرده اند طریق تصمیم جنسی هر دو قرار تکل کشف نشده مایعات جنسی آلوده منتقل می شوند.
  2. علائم بیماری های مقاربتی چیست؟ بسته به اینکه چه چیزی باعث STD شده است، شخص قابل انجام است هیچ علامتی نداشته باشد هر دو حتی اجتناب کرده اند این STD بیشتر سرطان ها بگیرد.
  3. چگونه اجتناب کرده اند بیماری های مقاربتی پیشگیری کنیم؟ مهمترین راه پیشگیری اجتناب کرده اند بیماریهای مقاربتی اولاً اتصال جنسی ایمن را انتخاب کنید و انتخاب کنید ثانیاً استفاده اجتناب کرده اند وسایل محافظتی مشابه کاندوم است.

تأمین

بیماری های مقاربتی، روزنامه صفحه بحث بیماری های منتقله اجتناب کرده اند راه جنسی آمریکا

این موقعیت یابی خوب خبرخوان خودکار است کدام ممکن است مطالب مختلفی را بازنشر می تدریجی. در صورتی کدام ممکن است محتوای ممکن است با بیرون اشاره کردن تأمین آشکار شده است لطفاً اطلاع دهید به همان اندازه لینک اضافه شود.