بیانیه خانواده مهسا امینی; ما روند قانونی را انتخاب کرده ایم


خانواده مهسا امینی در بیانیه ای از دغدغه مردم برای این خانواده تشکر و تاکید کردند: راه دادخواهی در مراجع قضایی را انتخاب کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خانواده مهسا امینی در بیانیه ای ضمن تشکر از همدردی مردم با این خانواده و تاکید بر اینکه مسیر دادخواهی با مراجع قضایی را انتخاب کرده ایم، اعلام کردند که در کنار مراجع ذیربط هستیم و مراجع استعلام می کنند. قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و با توجه به وعده های صریح فرمانده محترم کل قوا، تمام تلاش خود را بکار گیرید تا حقیقت علت این مرگ هولناک و همچنین نحوه برخورد با فرزندمان مهسا از آن لحظه به بعد به عمل آید. به اتهام دستگیری و حبس غیرقانونی خود در مرکز پلیس موسوم به گشت ارشاد.

این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

بلبل خون دل را خورد و گل آورد
باد حسادت دلش را خار کرد

اکنون که دستگیری نادرست و پیامدهای غم انگیز آن؛ درگذشت عجیب دخترمان مهسا (زینا) امینی وارد چهارمین هفته خود می شود، بر خود لازم می دانیم از تمامی هموطنان و هموطنان در سراسر کشور و خارج از ایران و همچنین از مردمی که این مصیبت وارده را تسلیت گفتند، تشکر کنیم. نمایندگان موسسات دولتی و خصوصی ایران. امیدواریم پس از آن هیچ خانواده ای در کشور ما دچار چنین مصیبت وحشتناکی نشود.

مهسا الان در جمع ما نیست و دیگر برنمی گردد، اما ما به عنوان خانواده او وظیفه داریم به آنچه که در حال رخ دادن است عمل کنیم.

تلاشی که موجب خشنودی پروردگار و شادی روح فرزند دلبندمان و آرامش دل ماست، بیان حقیقت و کمک به کشف حقیقت و پرهیز از کتمان حقایق و در دل نهادن حقایق برای پیشگیری است. این جنایت

ما روند قانونی را انتخاب کرده ایم. از مقامات و مسئولان ذیصلاح تقاضا داریم؛ با توجه به قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و با توجه به وعده های صریح ریاست محترم نمایندگی، تمام تلاش خود را برای کشف حقیقت علت این مرگ هولناک و نحوه برخورد با فرزندمان مهسا به کار خواهیم بست. در لحظه دستگیری غیرقانونی و حبس او در کلانتری موسوم به گشت ارشاد، هم از تکرار چنین فجایعی جلوگیری می کند و هم از حقوق والدین حمایت می کند.

اساسی ترین درخواست ما از مرجع قانونی رسیدگی کننده به این پرونده بررسی دقیق و شفاف جزئیات پرونده و درخواست اساسی و اجتناب ناپذیر خانواده ما مبنی بر حضور اساتید برجسته پزشکی اعصاب و قلب و روانپزشک است. هنگام رسیدگی به پرونده در کمیسیون پزشکی قانونی برای بررسی علت فوت یا علل فوت، علم و تجربه پزشکان معتمد مراجع علمی کشور و خانواده ما را که در تخصص های خود مشهور هستند، بپذیرند.

خب پس از تحقیق و مشاوره و اعتماد به صداقت و شرافت و دانش اساتید محترم دکتر. سید علی طباطبایی، دکتر. کاظم عباسیو، دکتر. هوشنگ معین، دکتر. علی مشکینی، دکتر. دکتر موسی تقی پور دکتر محمد فرجی راد خسرو پارسا، دکتر. بابک زمانی، خانم دکتر حداقل ۵ نفر از اساتید فوق در زمینه نورولوژی به همراه دکتر سیف الله عبدی، متخصص، قلب و دکتر.

بدیهی است بدون دعوت و حضور پزشکان عالیرتبه و معتمد در جلسات کمیسیون بررسی علت فوت فرزندمان به دلیل ماهیت پیش درمانی که جزئیات آن به اطلاع جناب عالی رسیده است. رئیس نیروی انتظامی، اعلام می کنیم که “به هیچ وجه” نظریه پزشکی قانونی مورد تایید ما نیست.

شایان ذکر است که ما و وکلای منتخب قصد دخالت در امور تخصصی پزشکی را نداریم و دعوت از این اساتید و پزشکان برجسته کشور برای حضور در جلسه کمیسیون بررسی علل فوت مهسا تکذیب یا تکذیب نمی شود. نفی تکلیف قانونی پزشکی قانونی کشور است، اما یک نیاز اساسی است و عملا غنا و اعتبار آموزش پزشکی قانونی و اعتمادسازی در جامعه را می بخشد و برای ما نیز اعتماد قلبی ایجاد می کند.

در پایان از وکلای محترمی که پذیرفتند وکالت خانواده ما در پرونده قتل مهسا عزیز را به عهده بگیرند کمال تشکر را داریم. از آنجایی که از ابتدا آقایان صالح نیکبخت و علی رضایی را به عنوان وکلای خود در پیگیری و رسیدگی به این پرونده انتخاب کرده ایم، در صورت داشتن نظر حقوقی مراتب را به اطلاع وکلای منتخب خانواده برسانند.

مژگان افتخاری، امجد امینی
مادر و پدر مهسا

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.