بهره برداری از ۷ طرح طرح کلی و حمایت از فولاد خوزستان در هفته دولت


*میشم شهنیانی معاون برنامه ریزی و اجرای طرح ها* با اعلام خبر فوق به تشریح جزئیات پروژه های اجرا شده پرداخت:

۱- * پروژه جدید غبارروبی ۲۰-۰۵:*

این طرح یکی از طرح های طرح کلی و ارتقای محیط زیست است که با سرمایه گذاری ۱۹.۵ میلیارد تومانی در مدت ۳۰ ماه اجرا شد.

هدف از اجرای این پروژه جمع آوری گرد و غبار خروجی آهن اسفنجی در دکل های انتقال ۱۰-۲۸ و خروجی نوار نقاله های ۷۵، ۷۶، ۷۷ و ۷۸ در محوطه چهار سیلو و همچنین دکل شارژ اضطراری و برج ۱۵۵ بود.

این غبارگیر حاوی دستگاه جمع آوری گرد و غبار با ظرفیت تقریبی ۸۰۰۰۰ متر مکعب استاندارد در ساعت می باشد.

اجرای پروژه: اجرای شبکه خط لوله و هود در منابع تولید گرد و غبار در محل های نشت مواد و خروجی شات ها، اجرای شبکه آبرسانی و فاضلاب و حمل لجن تولیدی.

۲- *پروژه اجرای سیستم مه شکن در خروجی دی بین و برج های ۱ و ۲ احیا ۲*

این طرح یکی از پروژه های طرح کلی ترویجی محیط زیست است که با سرمایه گذاری ۳.۴ میلیارد تومان در مدت ۱۲ ماه اجرا شده است.

هدف از اجرای این پروژه کاهش گرد و غبار ناشی از ریزش گلوله ها بر روی نوار نقاله با پاشش آب به صورت مه در برج های ۱ و ۲ حیا ۲ بود.

این فرآیند از طریق نازل های نصب شده در محل ریزش گلوله ها انجام می شود.

آب نرم توسط یک پمپ فشار قوی با سرعت ۳ متر مکعب در ساعت به جت ها منتقل شده و به غبار تبدیل می شود. مه ایجاد شده از چسبیدن به ذرات گرد و غبار باعث پاک شدن آنها می شود.

۳- *پروژه پارکینگ خودروهای سنگین جدید در جنوب درب ۱*

این پروژه جزء طرح های کل برنامه ریزی و پشتیبانی لجستیک است که با سرمایه گذاری ۱۳ میلیارد تومان در مدت ۳ ماه اجرا شده است.

هدف از اجرای این طرح ایجاد پارکینگ ماشین آلات سنگین و تریلر با ظرفیت بیش از ۲۵۰ خودرو در زمینی به مساحت ۵ هکتار به منظور ساماندهی و مکانیزه تردد خودروهای سنگین و ایجاد محیطی امن و مناسب است. برای رانندگان

همچنین ازدحام ترافیک، خطر تصادف و زمان تحویل را کاهش می دهد و صف های طولانی را که گاهی اوقات در خیابان های اطراف کشیده می شود، کاهش می دهد.

اجرای پروژه: حذف گل و لای به عمق حدود ۱ متر و به مساحت ۵ هکتار، اجرای ۱ لایه خاک و سرباره به ضخامت یک متر و مساحت ۵ هکتار، اجرای ۲ لایه مختلط زیر فونداسیون با آهک هر کدام به ضخامت ۱۵ سانتی متر اجرای ۱ لایه پایه سیمانی به ضخامت ۲۰ سانتی متر و مساحت ۵ هکتار به مدت ۳ ماه به صورت شبانه روزی و کار جهادی.

۴- *فاز دوم پروژه پارکینگ درب ۴*

این پروژه جزء طرح های کل برنامه ریزی و پشتیبانی لجستیک است که با سرمایه گذاری ۶ میلیارد تومان در ۱۴ شبانه روز اجرا شده است.

*هدف از اجرای این پروژه* احداث فاز دوم پارکینگ درب ۴ برای اسکان ۱۰۰۰ خودرو و همچنین کاهش بار ترافیکی درب های ۱ و ۳ شرکت فولاد خوزستان بود.

ثبت رکورد جدید در انجام عملیات: ۶۸۰۰ متر مربع محوطه سازی، ریختن ۱۷۰۰ متر مکعب بتن و حدود ۱۰۰ تن آرماتور و ۵۰۰ متر دیوارکشی در طول ۱۴ شبانه روز کار جهادی.

شایان ذکر است در فاز اول احداث پارکینگ درب ۴ با ظرفیت ۵۵۰ خودرو، زیربنای ۶۳۰ مترمکعب، بتن ۴۰۰ مترمکعب، آرماتور ۱۷ تن، آهک ۹۵ تن و ۴۰۰ متر دیوار چینی، تکمیل شده در ۰۲/۳۱. در سال ۱۴۰۱ تکمیل شد. این عمل در ۳ ماه انجام شد.

۵- *پروژه بهسازی و بازسازی جاده درب ۵ و تعریض پلک روی خطوط لوله نفت*

این پروژه بخشی از طرح کلی و پشتیبان پروژه های لجستیکی است که با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی در مدت ۱۶ ماه اجرا شده است.

*هدف از اجرای این طرح* تسهیل تردد ماشین آلات سنگین در تردد از گیت شماره ۵ شرکت فولاد خوزستان بوده است.

اجرای پروژه شامل تخریب آسفالت قدیمی (۱۸۰۰ مترمکعب) و تخریب بتن (۱۰۵۰ مترمکعب)، خاکبرداری به مساحت ۹۲۰۰ مترمکعب و دفن زباله به مساحت ۱۱۰۰۰ مترمربع، بتن ریزی ۴۶۰ مترمکعب کولورت، اجرای پایه سیمانی به میزان. به ۳۶۰۰ متر مکعب، ۳۶۰۰ متر مکعب بتن پیاده رو، ۶۵۰۰۰ سانتی متر مربع آسفالت

از ویژگی های خاص این پروژه تعریض دو کولور خط لوله نفت بود که با رایزنی فشرده و تایید روزانه اداره ایمنی شرکت نفت در مدت سه ماه انجام شد.

۶- *پروژه ساخت اتاق یادداشت جرثقیل در سقف فولادی*

این پروژه بخشی از پروژه های برنامه ریزی کلی و نظارت بر ساخت و ساز است که با سرمایه گذاری ۲ میلیارد تومان در مدت ۱۴ ماه اجرا شده است.

*هدف این پروژه* احداث فضای مناسب جهت استقرار پرسنل جرثقیل توری شامل: سه قسمت شمالی، میانه و جنوبی بر روی سقف فولادی محور JK. که دسترسی سریع به جرثقیل های دروازه ای را فراهم می کند و تعمیرات اضطراری جرثقیل ها و توری های جرثقیل را تسریع می بخشد و در دسترس بودن آنها را افزایش می دهد.

۷- *پروژه ساختمان اداری و خدماتی کارکنان شرکت انباشت و جمع آوری*

این پروژه بخشی از پروژه های برنامه ریزی کلی و نظارت بر ساخت و ساز است که با سرمایه گذاری ۲.۵ میلیارد تومان در مدت ۱۰ ماه اجرا شده است.

*هدف از این پروژه* احداث فضای مناسب برای اسکان پرسنل نظارت و شرکت جمع آوری و برداشت به مساحت تقریبی ۱۷۰ متر مربع در یک طبقه شامل اتاق مراقبت، رختکن، سرویس بهداشتی، توالت و حمام.

*سخنرانی پایانی:*

در خاتمه از حمایت های اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، معاونین، معاونین و همچنین ایثارگری کلیه کارکنان و اعضای پروژه ها تشکر و قدردانی می نمایم و امیدوارم با تکمیل به موقع سایر پروژه ها پروژه های طرح های توسعه ای، شاهد موفقیت روزافزون شرکت فولاد خوزستان خواهیم بود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.