بهترین درمان ریزش مو مردان


طاسی با الگوی مردانه، یا آلوپسی آندروژنتیک، ممکن است ناشی از ژنتیک یا پوست سر یا اختلالات پوستی باشد. گزینه های درمانی برای کاهش ریزش مو مردان یا حرکت رشد مو وجود دجود دجود فرد باید با پزشک خود در مورد این درمان ها صحبت کند. تقریبا نیمی از مردان تا سن ۵۰ سالگی ریزش مو را تجربه می کنند. این رقم در بین افراد ۷۰ ساله تا ۸۰ درصد افزایش می یابد.

علل ریزش مو مردان

در حالی که وجود دارد برای ریزش مو وجود دارد، محتمل ترین علت تن ژناسک.

ژنتیک

الگوی طاسی مردانه یک بیماری ارثی و شایع ترین علت طاسی مردانه است. ممکن است از اوایل بلوغ شروع شود. مجموعه با گسترده و با الگوهای قابل الش بینی رخ می دهد و شقیقه ها و قسمت جلویی وسط پوست سر را تحت تثیر قرار می دهد. جامعه، با یک الگوی موی نعل اسبی داریم. سرعت پیش روی، سن بروز و میزان طاسی به ژنتیک فرد می دهد. مردانی که دارای الگوی طاسی مردانه هستند مردانی حساس به DHT را به ارث می برند، هورمونی که می تواند عمر فولیکول مو را کوتاه کند.

عفونت

.

تغییرات تغییراتی

تغییرات و عدم تغییر شرایطی می تواند باعث ریزش موی موقت شود. در مردان، بیماری های غده تیروئید محتمل ترین علت ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی است.

ریزش موی سکه ای

ریزش موی سکه ای زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن را به فولیکول های ملهک می دهد. این حمله باعث ریزش موی می شود و سریع می شود که برخی از لکه های گرد و طاس روی پوست ایجاد می شود.

اختلالات پوستی

بیماری هایی مانند اگگما، درماتیت سبوریک شدید، پسوریس و لوپوس ممکن است به ریزش منجر شود به ریزش موی دائمی در نواحی درگیر شوند.

داروها

مصرف برخی از داروها ممکن است با عارضه جانبی ریزش مو و یا نک شدن موها همراه باشند.

محرک های طبیعی

استرس، زایمان، تب، جراحی یا آسیب شدید ممکن است به ریزش مو شود. در این موارد، با تکمیل با محرک، ریزش مو نیز می شود.

بهترین درمان ریزش مو مردان

باغ و درمان ریزش مو مردان

در برخی موارد، ممکن است از ریزش مو جلوگیری کرد. علت به علت آن وجود دارد. برخی از بهترین روش های آبی شامل پیروی از یک رژیم غذایی تغذیه، استفاده از شانه های دندانه درشت، تغییر داروی مصرفی در صورت امکان و جلوگیری از کشیدن یا پیچاندن بیش از حد مو است. برخی از روش‌هایی که مردان می‌توانند برای درمان ریزش مو از محصولات بدون نیاز به نسخه‌های پزشک از انواع مکمل‌های خوراکی و یا محلول‌ها و فوم‌های موضعی استفاده کنند و یا تحت نظر پزشک از داروهای هورمونی به جهت درمان ریزش مو با الگوی استفاده کنند. مردانه مصرف کنند.

ماینوکسیدیل

در ابتدا از ماینوکسیدیل برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. پس از آن دریافتند که عارضه جانبی رشد زائد و ناخواسته دارد. این اثر باعث شد تا شرکت های دارویی از ککل موضعی آن برای درمان طاسی مردان استفاده کنند. با این حال مکانیسم اثر ماینوکسیدیل در درمان ریزش مو به طور دقیق مشخص نیست. به نظر می رسد این دارو فولیکول مو را گگاد می کند که باعث افزایش ضخامت تار مو می شود. علاوه بر این، به نظر می رسد که ماینوکسیدیل دوره رشد مو را طولانی تر می کند که در نتیجه موها بلندتر و تعداد تارهای مو بیشتر می شود. این دارو در افراد زیر ۴۰ سال درمانتر است.
ماینوکسیدیل موضعی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، صرفا برای درمان آلوپسی آنوژنتیک در مردان و زنان قابل بررسی است. با این حال، ماینوکسیدیل برای سایر اختلالات مو مانند آلوپسی آره آتا (ریزش مو سکه ای)، آلوپسی اسکار و اختلالات ساقه مت استفاده می شود. شایان ذکر است مصرف ماینوکسیدیل در دوران بارداری و شیردهی توصیه نو، شو،.

فیناستراید

درمان برای طاسی با الگوی مردانه است که در تاج و وسط پوست سر ظاهر مر شویه. این دارو هشدار در مورد مصرف آن دارد. مصرف این دارو در بزرگسالان و صرفاً تحت نظر پپکک است و از مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی و همچنین کودکان اکیدا می بایست پرهیز.
فیناستراید در ابتدا برای درمان سرطان پروستات طراحی شد. این دارو با کاهش میزان هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) در پست سمل دٌنوسع سر. به نظر می رسد DHT باعث ناکک شدن فولیکول های در پوست سر می شود، بنابراین میزان DHT ممکن است باعث افزایش مجدد و کاهش ریزش مو مردان شود. درمان ماینوکسیدیل (خوراکی)، فیناستراید روی رشد مو در سایر قسمتهای بدن تثثیری ندارد. فیناستراید در بازار دارویی کشورمان به صورت قرص خوراکی موجود است. برخی از عوارض جانبی فیناستراید شامل اختلال نعوظ، کاهش میل جنسی، کاهش حجم انزال و کاهش است. نتایج قابل توجه با فیناستراید فیناستراید در درمان ریزش مردانه معموی مردانه معمولا کمتر از ۳ ماه ظاهر می شود.

با محصولات درمان ریزش مو مردان آشنا شوید: قرص هیرایکس آقایان ویواتیوات

عمل جراحی

تنها جراحی موجود برای ریزش مو، کاشت مو است. کاشت مو برای مردان به الگوی طاسی مردانه مناسب است. این عمل شامل برداشتن فولیکول های مو از پپت سر، جایی که موها در برابر DHT مقاوم هستند و قرار دادن آن ها روی پوست سر است. مانند هر جراحی دیگری، کاشت مو نیز با مشکلاتی همراه است. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا بیان می کند که خطرات جراحی کاشت مو حاوی بیش از حد از حد و زخم های آسیب است.

سوالات متداول

در زیر برخی از سوالات متداول در مورد ریزش مو آورده شده است:

بعد از ریزش، آیا دوباره رشد می کند؟

اگر یک فرد دوباره رشد کند به نوع ریزش مو دارد. به عنوان مثال، اکثر افرادی که تحت درمان سرطان هستند، مانند شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرند، پس از پایان درمان، رشد مجدد من را تجربه خواهد کرد. با این حال، سایر علل ریزش مو مانند طاسی با الگوی مردانه، معمولن دتیمی. پپککان ممکن است برای کمک به جلوگیری از ناک شدن بیشتر مو، درمان های خاص را توصیه کنند. اگر فردی در اسکرآیند اسکار دچار ریزش مو شود، احتمال رویش مجدد مو در موضع درگیر بسیار کم است.

آیا درمان های ریزش مو هستند؟

چیزی که ذکر شد، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد؛ درمان هایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید می تواند میزان میزان دیزش موک اد.هڴ رد. با این حال، نتایج بین افراد می تواند متفاوت باشد و در مواردی که چندین ماه طول می کشد تا نتایج درمان آکار شود. به علاوه توصیه می شود هر فرد با مراجعه به پپکک متخصص، درمان با شرایط خود را پیدا کند.

گردآورنده: طیبه رفیعی
منبع: medicalnewstoday

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.