بعد از گذشت یک سال هنوز دولت جمع و جور نکرده است / وزرا در حال غوغا هستند و می روند.


نمایندگان خرم آباد در گفتگو با رویداد۲۴:

مهرداد ویسکرمی، نماینده مجلس یازدهم می گوید: اینکه کاری انجام نشود یا فلان کار را به این نام بگذارند و بعد رها کنند، قابل قبول نیست که فکر می کنم در دولت سیزدهم تاکنون این اتفاق افتاده است. فکر نمی‌کنم دولت هنوز تجمع کرده باشد.

مهرداد ویس کرمی نماینده مجلس

رویداد۲۴ محمد آیتی: روزهای سخت اقتصاد ایران به پایان رسیده است و عملکرد ناامیدکننده دولت سیزدهم در یک سال گذشته توجه مردم را بیش از هر زمان دیگری به حل و فصل احتمالی برجام جلب کرده است. هرچند سیدابراهیم رئیسی مدت ها پیش اعلام کرده بود که پس از یک سال حضور در دولت، عملکرد کابینه بررسی و در صورت نیاز تغییراتی صورت خواهد گرفت، اما نه تنها فعلاً خبری از تغییرات نیست، بلکه حتی لابی گری رئیس جمهور با رئیس مجلس نیز وجود ندارد. از برکناری وی از سمت وزیر جلوگیری می کند، او نیز سکوت را پذیرفت. در همین راستا به سراغ مهرداد ویسکرمی نماینده خرم آباد و یکی از چهره های اصولگرای مجلس یازدهم رفتیم تا نظر وی را درباره عملکرد دولت سیزدهم جویا شویم.

وی به رویداد۲۴ می گوید: سال اول کار دولت را سال جمع آوری و پردازش اطلاعات می دانم. یعنی دولت باید اطلاعاتی را که دریافت می کند دسته بندی و اولویت بندی کند. علاوه بر این، شخص رئیس جمهور و تصمیم گیران باید ارزیابی دقیقی از معاونان رئیس جمهور، وزرا و مقامات ارشد کشور داشته باشند.

یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس می گوید: به نظر من آقای رئیس جمهور دیگر نباید در دام سفرهای استانی بیفتد زیرا سفرهای استانی شلوغ است و وقت دولت را می گیرد. در سال اول دولت آقای رئیسی و کابینه اش به تمام استان های کشور سفر کردند که درست و بجا بود، البته در زمانی که رئیس قوه قضائیه هم بودند این روند را دنبال کردند. بنابراین دیگر نیازی نیست که او مرتباً در سراسر کشور سفر کند. یعنی اکنون زمان جمع بندی و بهبود وضعیت کشور است.


بیشتر بخوانید: منتظر اتفاقات خوب در یکی دو ماه آینده باشید. در غیر این صورت نظارت بیشتری خواهیم داشت


نماینده خرم آباد می گوید: اگر بخواهیم به طور ملموس بحث کنیم، در هر استان یکی دو موضوع اصلی وجود دارد. این مشکل با سفر به استان و جمع‌آوری اطلاعات کاملاً مشخص می‌شود، بنابراین انتظار می‌رود رئیس‌جمهور و همکاران در چهار سالی که فرصت خدمت دارند، یکی دو مشکل عمده هر استان را حل کنند. در شرایط فعلی امکان معجزه اقتصادی وجود ندارد.

ویسکرمی می گوید: اینکه کاری انجام نشود یا کاری تذکر داده شود و بعد رها شود قابل قبول نیست که معتقدم در دولت سیزدهم تاکنون این اتفاق افتاده است. من معتقدم دولت هنوز جمع نشده است. دولت در زمینه مبارزه با ویروس کرونا بسیار خوب و قوی عمل کرده و با تشکیل ستاد از این معضل اجتماعی که ابعاد مختلفی به خود گرفته بود، جلوگیری کرده است. به نظر من این مدل باید در قسمت های دیگر هم اجرا می شد، هرچند در دولت قبل شوک اقتصادی شدیدی به کشور وارد شد، اما به اصطلاح فوتبالیست ها باید بعد از یک سال، دولت سیزدهم به فوتبال بازمی گشتند. و ما انتظار داریم که در دومین سالی که از شروع کارش می گذرد، دولت باید چند روزی می گذشت و برنامه ای ارائه می کرد.

یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان لرستان می گوید: مجلس یکی از ظرفیت هایی است که در اختیار دولت سیزدهم است. بنابراین هر زمان که مشکلی پیش بیاید، دولت می تواند به مجلس تکیه کند و طرح قانون خود را به ما ارائه دهد. دولت سیزدهم برخلاف دولت قبل، اهمیت اقتصاد کشور را به برجام گره نزد، اما باید بپذیریم که برجام تاثیر بسزایی در وضعیت اقتصادی کشور دارد.

ویسکرمی می گوید: به نظر من تیم اقتصادی دولت آنطور که انتظار می رفت ظاهر نشد. از سوی دیگر، بیش از دو ماه است که وزیر کار استعفا داده و رئیس جمهور هنوز گزینه جدیدی را به مجلس ارائه نکرده است، ضعف آشکار دولت است. در مقررات پیشنهادی دولت نیز تاخیرهایی وجود دارد. در برخی جاها هنوز دولت هیچ وامی نداده است. برخی از مجوزها به دولت رسیده است، اما هنوز باید منتظر جلسه باشیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.