بروز بالا و ایمنی نسبی از دلایل اصلی کاهش پذیرش واکسیناسیون کرونا است.


رئیس اداره مراقبت و مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: انتقال بیماری و واکسیناسیون گسترده می‌تواند باعث کاهش بستری شدن و مرگ ناشی از کرونا شود.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم قادری گفت: با توجه به اینکه بیماری کرونا فروکش کرده و مردم مصونیت نسبی پیدا کرده اند. به نظر می رسد این واریانت در شرایط موجود شدت کمتری نسبت به سویه های قبلی داشته باشد. متأسفانه، مردم کمتر از تزریق واکسن و به ویژه دوزهای تقویت کننده استقبال می کنند. در صورتی که بخشی از کاهش پذیرش و مرگ و میر در بیمارستان ها در شرایط فعلی ناشی از مصونیت ایجاد شده توسط واکسیناسیون گسترده است.

به گفته وی، از دیگر دلایل عدم مصرف دوز یادآور ابتلا به بیماری و انتظار برای بهبودی است و برخی افراد تزریق دوز یادآوری را به بعد از بهبودی به تعویق انداخته اند.

وی گفت: دلیل دیگر ترس از عوارض بسیار کم واکسن است. اگر عوارض بیماری ده برابر عوارض جزئی واکسن باشد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر تنها راه مبارزه با این بیماری واکسیناسیون است و رعایت دستورالعمل ها، توجه به این دو عامل ضروری است. پیش بینی آینده بسیار دشوار است. اما ایمنی ایجاد شده در اثر ابتلا به این بیماری و واکسیناسیون گسترده می تواند بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر را کاهش دهد. امیدواریم این سطح از امنیت در پاییز و زمستان ثابت بماند. با این حال ما نگرانی هایی در این زمینه داریم.

وی افزود: اگر درصد بالایی از افراد طی دو ماه آینده به خود دوزهای تقویت کننده تزریق کنند، می تواند در پاییز و زمستان کمک زیادی به پیشگیری از افزایش موارد شدید کند. در حال حاضر به نظر می رسد وضعیت پایدار است. اما نوساناتی در آمار عفونت و مرگ ناشی از رسیدن ویروس به برخی از بخش‌های آسیب‌پذیر جمعیت وجود دارد. ما امیدواریم که در هفته‌های آتی شاهد کاهش بیشتر موارد ابتلا به غیر از یک رویداد مهم، تسریع در گردش ویروس، یا ظهور انواع واگیردار و قابل اجتناب از ایمنی باشیم.

وی گفت: موضوع مهم برای آینده داشتن یک برنامه آمادگی و شناخت و پاسخگویی به چنین اپیدمی هایی است که به پاسخگویی مناسب به اپیدمی های تنفسی کمک می کند. که ممکن است ما را به چالش بکشد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.