باید به شرکت های دانش بنیان اعتماد کرد


باید به شرکت های دانش بنیان اعتماد کرد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: انتظاری که شرکت های دانش بنیان از ما دارند اعتماد اول و دوم حمایت است. متاسفانه برخی از مسئولان شرکت های دانش بنیان هنوز به آن اعتقادی ندارند.

به گزارش شهرآرانیوز، ملک رحمتی امروز در سومین اجلاس بنگاه های دانش استان خراسان رضوی گفت: تمدن بزرگ اسلام با هجرت امام رضا(ع) به ایران شکل گرفت. این هجرت مبارک امام رئوف باعث شد سیل علم به کشور ما سرازیر شود و علما برای مناظره با امام رضا (ع) به کشور ما سفر کنند.
وی خاطرنشان کرد: بنگاه های بزرگ دانش بنیان در استان خراسان رضوی به وجود آمده و مشکلات سختی در این استان در حال حل است و این ظرفیت برای مشهد و خراسان رضوی است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: در دوره جدید مدیریت کشور نگاه به کسب و کار و اقتصاد دانش بنیان تغییر کرده است و دور سوم این نشست و حضور مسئولان کشوری و دانش بنیان بنگاه های مستقر نشانه اراده در این زمینه است.
وی با اشاره به اینکه امروز صنعت و کارخانجات ما دچار مشکل هستند، ادامه داد: شرکت کنندگان در این همایش مصمم به انجام کارهای خیر در استان خراسان رضوی هستند.
به گفته رحمتی، شرکت های دانش بنیان ابتدا از ما انتظار اعتماد و سپس حمایت دارند. متأسفانه هنوز برخی مسئولان به بنگاه های دانش بنیان اعتقادی ندارند و باید باور کنند که با وجود بنگاه های دانش بنیان می توان بخشی از مشکلات کشور را حل کرد.

تنها ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در خراسان رضوی وجود دارد
در ادامه این نشست حمزه حسنی دبیر کارگروه تولید معاونت علمی ریاست جمهوری نیز گفت: بیش از ۷ هزار بنگاه دانش بنیان در کشور شناسایی شده است که از این تعداد تنها استان خراسان رضوی دارای ۴۰۰ بنگاه است.
وی گفت: بعد از تهران و اصفهان، خراسان رضوی رتبه سوم را در بین شرکت های دانش بنیان کشور دارد. همچنین شرکت هایی در کشور هستند که دانش بنیان نیستند اما ممکن است در آینده دانش بنیان باشند و ما از آنها حمایت خواهیم کرد.
به گفته حسنی، تقاضا برای ارزیابی شرکت های دانش بنیان از ابتدای امسال در کشور سه برابر شده است.

قرار است دفتر نمایندگی معاونت علمی در مشهد راه اندازی شود
مجتبی بهنام، مدیرعامل شرکت های دانش بنیان رضوی نیز در این گردهمایی خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال رهبر انقلاب، امسال باید توجه بیشتری به شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.
وی گفت: باید امسال به هم افزایی بنگاه ها کمک کنیم. مهد خراسان رضوی در این زمینه دانش و مهارت زیادی دارد اما با ایده آل فاصله زیادی دارد.
به گفته وی، در شرق کشور از سیستان و بلوچستان تا خراسان شمالی ظرفیت های زیادی وجود دارد و برای پیگیری مشکلات و کوتاه کردن مسیر بنگاه های دانش بنیان به معاونت علمی رئیس جمهور نیاز داریم تا نماینده ای در مشهد داشته باشد. .

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.