بازگشت El90 به چرخه تولید معرفی موتورهای L90 توسط روسیه


معاون وزیر صنعت حمل و نقل صمت در سفر به زامیاد گفت: خودروی ال ۹۰ از سال آینده با پیشرانه های جدید داخلی یا خارجی به خطوط تولید بازمی گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، منوچهر لقیقی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از پیکاپ کارون جدیدترین محصول شرکت زامیاد در واکنش به دستاوردهای سفر رئیس جمهور روسیه به ایران گفت: در سفر اخیر روس ها به ایران، بحث بازگشت خودروی ال ۹۰ که از یک سو دارای پلت فرم مدرن و به روز است، اما از سوی دیگر مجموعه ای بیش از ۷۰ درصد در کشور سرمایه گذاری کرده است. خط و قطعات داخل است اما به زمین می افتد که در تلاش هستیم این مجموعه را فعال کنیم.

قائم مقام وزیر صمت ادامه داد: روس ها گزینه های خوبی را برای نیروهای پیشران ال۹۰ معرفی کرده اند که بررسی شده و گزینه های داخلی نیز در حال بررسی است.

وی افزود: اگر بتوانیم ۳۰ درصد باقیمانده را اضافه کنیم، دوباره می توانیم یک خودروی L90 با کیفیت و به روز تولید کنیم که همه از آن راضی بودند.

قائم مقام وزیر صامت گفت: تلاش می کنیم تا پایان سال نمونه های اولیه این خودرو را بسازیم اما خط تولید از سال آینده راه اندازی می شود.

منطقی افزود: باید دید چه قوای محرکه ای برای این محصول از نظر کیفیت و قیمت مناسب است تا بتوانیم خودروی بهینه را به بازار عرضه کنیم.

معاون صنعت حمل و نقل وزارت امنیت گفت: واردات خودروهای بالای ۱۰ هزار دلار شامل خودروهای کم مصرف نمی شود و تنها درصدی می توانند چنین خودروهایی را خریداری کنند که منابع مالی بالایی دارند.

منوچهر لاگی با اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد خودروهای وارداتی زیر ۱۰ هزار دلار افزود: جهان حدود چهار میلیارد نفر با درآمد سرانه کمتر از ۲۰۰۰ دلار دارد و به همین دلیل خودروسازان یک دهه به فکر ساخت محصولات برای توسعه طراحی جدید و منطقی بودند. قیمت برای آن برای تولید گروهی از مردم.

وی گفت: به نظر می رسد ما از تحولات تکنولوژیکی در دنیا بی اطلاعیم زیرا امروزه خودروسازان در تلاش هستند تا توانمندی های محصولات خود را ارتقا داده و قیمت ها را کاهش دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تدوین آئین نامه واردات خودرو گفت: باید نظر همه وزارتخانه ها و ارگان های ذیربط را گرفته و سپس بر اساس این طرح دستور اجرایی تدوین شود که در آن تلاش خواهیم کرد. برای استفاده از دیدگاه های همه سازمان ها و بخش خصوصی.

وی ادامه داد: امروز می خواهیم وارد عصری در خودروسازی شویم که محصولات مناسب با قیمت مناسب تولید یا وارد شود و اتفاقات خوبی در این صنعت رخ دهد.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.