بازدارندگی تعرفه توسط افراد غیر روحانی – اقتصاد برتر


نایب رئیس اتحادیه سراسری محصولات کشاورزی گفت: با اعمال تعرفه به ویژه تعرفه شبانه و غیرشغلی مخالفیم زیرا مانع صادرات می شود.

تهران – اختازبرتر – ۲۷. آبان ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادی ایسنا، صدرالدین نیاورانی با بیان اینکه به طور کلی مخالف اعمال تعرفه های صادراتی است، گفت: تعرفه ها باعث توقف صادرات می شود به ویژه اگر آن تعرفه ها یک شبه یا غیر کارشناسی باشد. اگر برای صادرات کالایی تعرفه ۱۰۰ درصدی اعمال شود، کدام صادرکننده برای محصول خود سود ۱۰۰ درصدی دارد و می تواند با این تعرفه ها کالا را صادر کند؟ این اقدام قطعا صادرات را متوقف می کند و خلاف قانون است.

نایب رئیس اتحادیه سراسری محصولات کشاورزی اضافه کرد: این تعرفه ها یکی دو روز است که برقرار است و طبق بخشنامه پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه ادامه داشته باشد. امیدواریم دیگر تمدید نشود. با توجه به اینکه اعمال تعرفه های بالا بر محصولات کشاورزی به ویژه صیفی جات مانع از صادرات آب مجازی نمی شود، باید توجه داشت که وضع این تعرفه ها به دلیل تنظیم بازار داخلی بوده و ارتباطی ندارد. با آب مجازی

مدیرکل گمرک صادرات ایران پیش از این در بخشنامه ای به گمرکات اجرایی جزئیات عوارض صادراتی برخی محصولات را اعلام کرد که بر اساس آن برای صادرات گوجه فرنگی بدون گلخانه ۱۰۰ درصد قیمت پایه، برای صادرات سیب زمینی ۷۰ درصد قیمت پایه و برای صادرات پیاز ۱۲۰ درصد قیمت.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.