بازار مسکن اجاره ای آشفته – اقتصاد برتر


جزئیات گزینه های پشتیبانی برای مستاجران تحت شرایط کرونا

تحقیقات میدانی نشان می دهد که بازار اجاره مسکن نسبت به قیمت پیشنهادی برای اجاره واحدهای تحویلی داغ شده است که نشان دهنده تورم شدید در این بازار است.

تهران – اوج اقتصاد – ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

با وجود اظهارات مسئولان مسکن مبنی بر بازگشت آرامش به بازار مسکن، شواهد و شواهد موجود در بازار نشان می دهد که وضعیت بازار بسیار ناپایدار و در معرض تورم شدید است.

مشاوران املاک در مناطق مختلف تهران با بیان شرایط اخیر بازار اجاره معتقدند: در حال حاضر بازار اجاره آپارتمان تهران در مناطق مختلف با دو ویژگی مهم همراه است که مهمترین آن التهاب و تورم بالای قیمت اجاره بها است.

تحقیقات نشان می دهد که در تعداد قابل توجهی از اجاره آپارتمان ها در تهران، قیمت اجاره پیشنهادی تا دو برابر و در برخی موارد حتی بیشتر از قیمت اجاره سال قبل افزایش یافته است.

دومین ویژگی فعلی بازار مسکن اجاره ای تهران در تابستان سال جاری مربوط به کاهش عرضه مصوبات مسکن اجاره ای است. شواهد نشان می دهد که عرضه ملک در بازار اجاره در برخی مناطق و مناطق تهران از جمله برخی مناطق مصرفی در تابستان امسال نسبت به تابستان سال های گذشته کاهش یافته است و یکی از دلایل اصلی آن در تعمیق آن است. رکود ساخت و ساز

لایحه رسمی دولت برای اجاره بالا

این در حالی است که آخرین گزارش بانک مرکزی نیز با تایید گرانی اجاره بها: بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی، شاخص اجاره بهای مسکن در تهران و کل مناطق شهری در تیرماه ۱۴۰۱ ۴۷.۴ درصد و نسبت به ماه قبل ۵۲.۳ درصد افزایش یافته است. همانند سال گذشته

زیرا رشد ماهانه شاخص مذکور در تیرماه در تهران و کل مناطق شهری یکسان و ۴.۵ درصد است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.