اگر این علائم را در سیستم خود دارید، هک شده اید! + جزئیات


در عین حال، این علائم نشان می دهد که رایانه شما هک شده است.

امروزه تحت یارانه هک شدن و هک شدن برای بسیاری از کاربران کامپیوتر به امری بسیار رایج تبدیل شده است.

امروزه برای بسیاری از کاربران رایانه بسیار رایج شده است که در معرض هکرها و هک شدن قرار بگیرند، بنابراین دانستن اینکه رایانه شما ایمن نیست ممکن است برای هر کاربر واضح نباشد، بنابراین باید همیشه مراقب علائم مرتبط با این موضوع باشید.

توجه داشته باشید که ظاهر این علائم به صورت جداگانه ممکن است به این معنی نباشد که دستگاه شما هک شده است، اما اگر بیش از یک علامت همراه با علامت دیگر یا همه آنها رخ دهد، به این معنی است که امنیت دستگاه شما به خطر افتاده است. برخی از مهمترین نشانه هایی که نشان می دهد دستگاه شما هک شده است و کارهایی که می توانید در مورد آن انجام دهید عبارتند از:

برنامه های جدیدی که نصب نکرده اید

یکی از بارزترین نشانه های آلوده شدن رایانه شما به ویروس، ظاهر شدن برنامه های تازه نصب شده ای است که درخواست نکرده یا نصب کرده اید و دانلود نکرده اید.

همچنین، اگر متوجه شدید که یک افزونه یا نوار ابزار جدید مرورگر بر روی رایانه شما ظاهر می شود و آن را نصب نکرده اید، دستگاه شما دیگر ایمن نیست.

تغییر مسیر جستجوی اینترنتی

هنگامی که کلمه، عبارت یا اطلاعات خاصی را در مرورگر جستجو می کنید یا حتی مستقیماً به آدرس وب سایتی که می شناسید می روید، اما وقتی enter را فشار می دهید، نتایج جستجو به وب سایت دیگری هدایت می شوند که بیشتر آنها تجاری، تبلیغاتی یا حتی هستند. سایت های پورنوگرافی، احتمالا دستگاهی که شما هک کرده اید.

دلیل آن این است که هکر معمولا بدافزاری را نصب می کند که کنترل جستجوهای اینترنتی شما را به دست می گیرد تا بتواند به این صفحات دسترسی پیدا کند تا درصد بازدید را افزایش دهد. موضوع اینجا کاملاً مفید است قبل از اینکه بخواهد به شما آسیب برساند زیرا هکر سعی می کند از روش های مختلف از هک دستگاه شما استفاده کند.

نشانه ای که نشان می دهد دستگاه شما خارج از کنترل شما است، پیام “Task Manager is disabled” یا همان پیام “Antivirus” است که می خواهید اسکن و تمیز کنید و چندین کار مانند ویرایشگر رجیستری ممکن است غیرفعال باشد.

این امر مستلزم آن است که پس از اسکن آنتی ویروس، سیستم را به آخرین حالتی که در آن اجرا شده است برگردانید و معمولاً به یک نسخه پشتیبان منظم از سیستم نیاز دارد و همه سیستم عامل ها گزینه ای برای این کار دارند.

فعالیت مشکوک مربوط به حساب های شما

مهمترین و برجسته ترین این فعالیت ها که انجام خودکار یا بدون تمایل شما را شگفت زده می کند، ارسال ایمیل است. اگر کسی در مورد نامه‌های ناخواسته یا ایمیل‌هایی با لینک‌های جعلی که وعده‌های ویژه می‌دهد به شما می‌گوید، مراقب باشید و ایمیل‌های ارسال شده از حساب خود را بررسی کنید.

دوم، شما می توانید همان را در هر حسابی که به طور خودکار از سیستم عامل ها و شبکه های اجتماعی وارد سیستم می شود، پیدا کنید.

خطرناک ترین علامت در اینجا کلاهبرداری بانکی برای پول شماست. اگر یک لینک دسترسی خودکار به حساب بانکی شما از طریق مرورگر شما وجود داشته باشد، هکر ممکن است بتواند پول شما را به حساب های ناشناس خود منتقل کند یا به طور خودکار اطلاعات خرید یا کارت اعتباری شما را هنگام خرید مرورگر ذخیره کند.

در صورت هک شدن کامپیوتر چه باید کرد؟

اولین چیزی که متخصصان امنیت داده معمولا توصیه می کنند این است که کامپیوتر را از تمام منابع اینترنتی جدا کنید و سپس یک اسکن جامع از دستگاه را اجرا کنید.

مطمئن شوید که یک برنامه آنتی ویروس یا ضد بدافزار نصب کرده اید که به صورت آفلاین کار می کند و در اینجا جامع ترین برنامه های محافظت از رایانه شخصی آورده شده است:

پس از نصب برنامه و اسکن، حتماً یک سیستم ریستور انجام دهید که دستگاه را به حالت قبل بازگرداند و گزینه فایروال را قبل از اتصال دستگاه به اینترنت فعال کنید و در نهایت از نصب نبودن برنامه مطمئن شوید و هنگام هک، آنها را نصب کنید و در صورت وجود، آن را به صورت دستی از کنترل پنل حذف کنید و سپس Add or Remove Programs را انتخاب کنید و آن را حذف کنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.