اولیانوف: متن توافق هسته ای تقریبا آماده است


«میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که متن سند احیای برجام تقریباً به طور کامل مورد توافق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در نشست خبری گفت: متن سند احیای برجام تقریباً به طور کامل مورد توافق قرار گرفته است و می توان گفت که تقریبا به طور کامل موافقت شده است.

وی افزود: ایران فقط در چند کلمه از متن سوال پرسیده است و می توان گفت در مورد بقیه متن توافق حاصل شد.

به گزارش ایرنا، وی در عین حال تاکید کرد که همین چند کلمه می تواند مانعی برای توافق شود، همانطور که پیش از این در مذاکرات وین اتفاق افتاد.

اولیانوف افزود: امیدوارم این اتفاق نیفتد، متن بد نیست و مصالحه بسیار منطقی است. این گزینه ای است که اساساً همه طرف ها از آن راضی هستند و در عین حال همه از برخی مفاد پروژه احساس نارضایتی می کنند.

واسیلی نبنزیا معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز اعلام کرد که این توافق خوب و مناسب است، همانطور که مذاکرات چند جانبه باید باشد.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در ادامه گفت و گو با بیان اینکه طرفین به پایان مذاکرات رسیده اند، گفت: یا شکست یا تایید. اولیانوف با بیان اینکه در آینده هیچ مذاکره بلندمدتی وجود نخواهد داشت، تصریح کرد که ایران می تواند تغییراتی را در متن نهایی به غرب پیشنهاد دهد.

نماینده روسیه گفت: این سومین یا چهارمین متن نهایی توافق است که از ماه مارس به یاد دارم. وضعیت غیرقابل درک است و طرفین ممکن است هفته آینده، حتی اوایل این هفته، ایده بهتری داشته باشند.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.