انواع نماهای کامپوزیت با مزایا و معایب هر کدام


نمای کامپوزیت یکی از نماهای مورد استفاده در ساختمان های مدرن است. این نما به دلیل مزایای فراوانی که دارد در صنعت ساختمان سازی بسیار محبوب است. خرید نمای کامپوزیت در صورت نیاز با آگاهی از انواع پانل های کامپوزیت و خواص، مزایا و معایب آن ها ضروری است. خریدن نمای ترکیبی استفاده از نظرات کارشناسان و یا کارشناسان تامین کننده نما کامپوزیت ضروری است.

نمای ترکیبی چیست؟

نمای کامپوزیت یکی از رایج ترین نماهای امروزی است که به دلیل زیبایی و جذابیت، نیاز کم به شستشو، سبکی و سهولت در نصب، قابل حمل بودن، ایمنی، استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف، پلاستیسیته بالا و غیره مورد توجه قرار گرفته است. رایج نسبت به سایر دیدگاه ها این نما از آلومینیوم ساخته شده است که لایه میانی آن از پلی اتیلن است و رنگ و رزین روی لایه بیرونی آلومینیوم کامپوزیت اعمال می شود. آلومینیوم کامپوزیت در فعالیت های بیرونی و تزئینی داخل ساختمان استفاده می شود.

دو لایه ورق های کامپوزیت آلومینیومی از آلومینیوم ساخته شده و ضخامت آنها ۳ میلی متر است. لایه میانی یا هسته مرکزی نمای کامپوزیت از پلی اتیلن با ضخامت ۳ تا ۵ میلی متر ساخته شده است. یک پوشش رزین اپوکسی روی صفحه آلومینیومی اعمال می شود. همچنین بر روی رزین اپوکسی برای تثبیت رنگ یک لایه ساخته شده است PVDF قرار داده شده

انواع نماهای کامپوزیت

قیمت نمای کامپوزیت به نوع آن بستگی دارد. از انواع نماهای کامپوزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·
ترکیب آلومینیوم معمولی: قیمت کامپوزیت های آلومینیومی سنتی اغلب ارزان تر از مدل های دیگر است. اجرای این مدل کامپوزیت نسبت به سایر کامپوزیت های آلومینیومی نیز آسان تر است.

·
آلومینیوم کامپوزیت رنگی: آلومینیوم کامپوزیت رنگی در واقع همان آلومینیوم کامپوزیت معمولی و معمولی است. تنها تفاوت در رنگ آن است. این کامپوزیت آلومینیومی جذابیت بیشتری دارد اما رنگ آن به مرور زمان تغییر می کند.

·
نانوکامپوزیت آلومینیوم: در این کامپوزیت آلومینیومی از فناوری نانو استفاده شده است. آلومینیوم کامپوزیت نانو دارای استحکام و دوام بالاتری بوده و اثر سازگار با محیط زیست دارد و ذرات معلق در هوا جذب آن نمی شوند و نیازی به شستشو ندارند.

·
طراحی کامپوزیت آلومینیومی چوب و سنگ: استفاده از نمای کامپوزیت آلومینیوم با طرح سنگ و چوب بسیار بهتر از اجرای نمای سنگ، آجر، چوب و … خواهد بود. قیمت نمای کامپوزیت آلومینیوم با طرح چوب و سنگ بسیار ارزانتر از مدل اصلی چوب و سنگ خواهد بود.

·
کامپوزیت آلومینیوم آنتی باکتریال: این نوع نمای کامپوزیت به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و عدم جذب آلاینده ها و باکتری ها در مراکز درمانی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

·
آلومینیوم کامپوزیت خراشیده: مقاومت خش بودن آلومینیوم کامپوزیت به کار رفته در این نما تا حد زیادی به جذابیت و زیبایی این نما کمک می کند. از این نما در ساختمان های لوکس اداری و تجاری استفاده می شود.

·
کامپوزیت آلومینیوم نسوز: نمای کامپوزیت نسوز و نسوز به دلیل مقاومت در برابر حریق قیمت بالاتری نسبت به سایر پانل های آلومینیومی خواهد داشت.

خرید نمای کامپوزیت

جهت خرید نما کامپوزیت از فروشندگان مجرب و با تجربه که اقدام به پخش نمای کامپوزیت مرغوب با برندهای مختلف می نمایند لازم است اقدام شود. یکی از کاربردهای نمای کامپوزیت طراحی و جنبه تزئینی این نما می باشد. بهتر است برای کامپوزیت های آلومینیومی از طرح و رنگی استفاده شود که با محیط هماهنگ باشد و در این شرایط استخدام کارشناس معماری می تواند بسیار موثر باشد.

در برخی شرایط آب و هوایی با رطوبت زیاد بهتر است از آلومینیوم کامپوزیت ضد رطوبت استفاده شود. ایمنی، انعطاف پذیری و استحکام نمای کامپوزیت تحقق یافته ارتباط زیادی با زیرسازی نمای کامپوزیت دارد. بهتر است طبق نقشه های اجرایی از پروفیل ها و اتصالات با ضخامت مناسب استفاده شود تا نمای کامپوزیت مقاومت لازم را در برابر زلزله و طوفان داشته باشد. برای آب بندی پانل کامپوزیت بهتر است از چسب سیلیکونی یا واشر لاستیکی استفاده شود.

در برخی مواقع و بسته به نیاز استفاده از پانل های کامپوزیت نسوز ضروری است و برای تست یکی از پانل ها با سوزاندن آن را کنترل می کنیم و در صورت نسوز بودن پانل تا مدت زمان مشخصی در برابر آتش مقاومت می کند. برای تعیین کیفیت ورق کامپوزیت بهتر است آن را خراش دهید. در صورت عدم وجود خط و خش بر روی ورق، ورق کامپوزیت از کیفیت بالایی برخوردار است.

بهتر است در هنگام فروش نمای کامپوزیت از تامین کنندگانی استفاده شود که به خریدار ضمانت می دهند تا در صورت نیاز از خدمات پس از فروش نمای کامپوزیت استفاده شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.